Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. január 2023

O plytvaní časom a hmotnými prostriedkami

Nadišla taká zvláštna doba, že na nič nemáme čas, najmä na hodnotné aktivity. Plytvame aj inými hmotnými a nehmotnými vecami.
O plytvaní časom a hmotnými prostriedkami

Náš čas plytvame na somariny, trávime ho bezhlavo a potom sa čudujeme že nič nestíhame. A hlavu si smeťami zaplniame. Dobré keď aspoň cítime a si uvedomujeme, že tie koniny nič dobré do nášho života nevnašaju.

Kedy svoj čas venujeme hodnotným ľuďom, hodnotným aktivitám, hodnotným filmom či knihám atď, získame dobrý pocit a pri tom obohatime sebe a iných.

Plytvame aj hmotnými vecami. Nakupujeme zbytočne zbytočnosti v obchodoch a doma sa nám robí skládka odpadu, ktoré nepotrebne zaberaju nám čas. Kto si kladie otázku pred nákupom "Či to naozaj potrebujem"?

Kto si kladie otázku "Čomu venujem svoj čas"?

Možno riešenie či obmedzenie plytvania svojím časom a hmotnými vecami, bude dobré brať do úvahy ako svoje novoročné predsavzatie?

Inzercia

Narodila som sa v roku 1983 v Gdyne. Je to miesto na severe Poľska. Pred doslova sto rokmi to bolo rybárska dedina. Dnes je moderným prístavným mestom pri Baltskom mori. Na Slovensko, do Nitry, som prišla vo februári 2012 na EVS (Európske Dobrovoľníctvo). Po skončení projektu som si našla prácu a zostala tu. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy a ekonómiu. Moja diplomová práca je o Dejinách poľsko-slovenských vzťahov. V októbri 2007 som absolvovala prax v Poľskom veľvyslanectve v Bratislave. O dva mesiace neskôr som dostala pozvanie z veľvyslanectva na seminár. Okrem slovenčiny ovládam angličtinu a pasívne češtinu. Učím sa chorvátsky. Pokiaľ ide o záľuby, je ich veľa a určite sa objavia v mojich článkoch.

Odporúčame

Blog
Túra na Chatu pod Suchým

Túra na Chatu pod Suchým

Asi najlegendárnejšia horská chata v okolí Žiliny sa rozprestiera v malebnej prírode „krivánskej“ Malej Fatry. História chaty siaha až do 1937 keď jeden z nestorov turistiky na Slovensku a spoluzakladateľ horolezeckého klubu JAMES Mikuláš Mlynarčík prišiel s nápadom a plánmi na výstavbu chaty. Plány sa podarilo zrealizovať veľmi rýchlo a už v roku 1938 boli na chate ubytovaní prví hostia. Žiaľ v roku 1945 na sklonku vojny z dôvodu, že sa na chate ukrývali partizáni Nemci chatu vypálili.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.