Pre ĽUD je veľkonočné tajomstvo nádejou na zmŕtvychvstanie!

Pre ĽUD je veľkonočné tajomstvo nádejou na zmŕtvychvstanie!

Všetkým vám, či ste v rodinách, či žijete sami, či ste vdovci, či slobodné matky, či ste v zasvätenej službe, alebo ste ešte len v túžbe, želám vám, aby tento sviatočný čas sa pre vás nevliekol, alebo aby si športové oblečenie neobliekol.

ĽUDia, všetkým vám prajem milostiplné a požehnané veľkonočné sviatky, radosť zo zmŕtvychvstalého Ježiša, radosť z nádeje, ktorú nám priniesol, radosť z veľkého tajomného viditeľného pôsobenia. Je to zároveň čas na radosť so svojimi blízkymi, rodinami, priateľmi a známymi.

Svoje zvyky a tradície majú aj veľkonočné sviatky. Niektoré vyplývajú z cirkevných ustanovení, iné - ĽUDové tradície - sú charakteristické pre Slovensko. Zelenú vŕbu máme bezpečne za sebou a čakajú nás krásne, veľké dni. Ako mi hovorieval starký: „Každý sa na to teší, či malý, či veľký, všetci sú vtedy ako malé deti.“ Bude čas aj karty zahrať, aj sa mimo internetu porozprávať, aj sa zasmiať a aj duchovne sa zamyslieť a postáť. Aj sa hladu prejeme a potom si aj zajeme. Najskôr len na vode a potom trošku vínka v pohode. Taký krásny čas, teším sa naň zas.

Všetkým vám, či ste v rodinách, či žijete sami, či ste vdovci, či slobodné matky, či ste v zasvätenej službe, alebo ste ešte len v túžbe, želám vám, aby tento sviatočný čas sa pre vás nevliekol, alebo aby si športové oblečenie neobliekol. Nech ten čas, ktorý prežijete pre druhých a aj pre seba, nech je časom krásnym, zmyselným, nech je spomienkou, nech je pre vás inšpiráciou, nech máte celý ten čas úsmev na tvári a nech vám ku koncu sviatkov aj dobre trávi.

Krásne požehnané sviatky.

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo