Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. január 2023

Novoročné predsavzatia

Mnohí z nás máme rôzne novoročné predsavzatia. Nie je na tom nič zlé. Po druhej stranie málo kto v nich vydrží. Prečo je to tak? Príčin je veľa a je to téma na ďalší článok.
Novoročné predsavzatia

Keď chceš klásť si cieľ, dobre je popri tom položiť si otázku "Ako chcem tento cieľ dosiahnuť." Vtedy jeho dosiahnutie bude menej náročné. 

Dobrou ideou by bolo zistiť či naše predsavzatia sú v súlade s božou vôľou. Keď áno tak netreba čakať do Nového Roka! Netreba čakať ani do najbližšieho pondelka, dokonca ani do zajtra. Začni dnes, teraz! 

 Každý rok tebe približuje k osobnému stretnutiu s Bohom a máš menej času na prípravu na to stretnutie.

Inzercia

Narodila som sa v roku 1983 v Gdyne. Je to miesto na severe Poľska. Pred doslova sto rokmi to bolo rybárska dedina. Dnes je moderným prístavným mestom pri Baltskom mori. Na Slovensko, do Nitry, som prišla vo februári 2012 na EVS (Európske Dobrovoľníctvo). Po skončení projektu som si našla prácu a zostala tu. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy a ekonómiu. Moja diplomová práca je o Dejinách poľsko-slovenských vzťahov. V októbri 2007 som absolvovala prax v Poľskom veľvyslanectve v Bratislave. O dva mesiace neskôr som dostala pozvanie z veľvyslanectva na seminár. Okrem slovenčiny ovládam angličtinu a pasívne češtinu. Učím sa chorvátsky. Pokiaľ ide o záľuby, je ich veľa a určite sa objavia v mojich článkoch.

Odporúčame

Blog
Požehnanie pre všetkých

Požehnanie pre všetkých

Prvým januárovým dňom začína vo väčšine krajín sveta nový kalendárny rok. V rámci kresťanskej liturgickej tradície naň pripadá vyvrcholenie osemdňového slávenia Narodenia Pána. Latinský katolícky obrad ho do pokoncilovej reformy slávil ako deň Ježišovej obriezky. Súčasná riadna prax zasa zvýrazňuje materstvo jeho matky Márie a to v spojení s náukou o jej titule ako Bohorodičky (Theotokos). Všetky tieto aspekty odráža aj výber biblických textov, ktoré v tento deň na bohoslužbe zaznievajú.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.