Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. december 2022

List k Dieťati Ježiš

Zvelebujúc a ďakujúc Dieťati Ježiš učtievame je.
List k Dieťati Ježiš

Dieťa Ježiš, zvelebujeme ťa 
V Tvojom príchode na svet 
V Tvojej obrovskej láske k ľuďom
V Tvojej jedinečnosti
V Tvojej čistote a nevinnosti 
V Tvojej sile
Nech bude zvelebené Tvoje naplnené láskou srdiečko.
Buď zvelebené najčistejšie, najkrajšie, najmúdrejšie a plné lásky Dieťa Ježiš. 
 
            ***
 
Ďakujeme ti Dieťa Ježiš 
Za Tvoj príchod na svet
Za Tvoje narodenie v náročných životných podmienkach 
Za nádej a lásku, ktorú si priniesol svetu 
Za Tvoju silnú a čistú lásku 
Za otvorenie nám Neba 
Za Tvoju poslušnosť Ježišovi a Márie 
Za utrpenia ktoré si pre nás znášal 
Za prijímanie všetkých s rúčkami a srdiečkom dokorán 
Za prijatie všetkých prichádzajúcich s láskou 
Za darčeky ktoré máš pre každého s nás 
Za milosti ktoré si priniesol zo sebou na tento svet 
Ďakujme Svätej Rodine za prijatie malého Ježiša a vyplnenie Božej vôle 
Ďakujme Bohu za darovanie ľudstvu Dieťaťa Ježiš 
 
 

Narodila som sa v roku 1983 v Gdyne. Je to miesto na severe Poľska. Pred doslova sto rokmi to bolo rybárska dedina. Dnes je moderným prístavným mestom pri Baltskom mori. Na Slovensko, do Nitry, som prišla vo februári 2012 na EVS (Európske Dobrovoľníctvo). Po skončení projektu som si našla prácu a zostala tu. Vyštudovala som medzinárodné vzťahy a ekonómiu. Moja diplomová práca je o Dejinách poľsko-slovenských vzťahov. V októbri 2007 som absolvovala prax v Poľskom veľvyslanectve v Bratislave. O dva mesiace neskôr som dostala pozvanie z veľvyslanectva na seminár. Okrem slovenčiny ovládam angličtinu a pasívne češtinu. Učím sa chorvátsky. Pokiaľ ide o záľuby, je ich veľa a určite sa objavia v mojich článkoch.

Odporúčame

Blog
Británia za december roku 2022

Británia za december roku 2022

Súčasná samoľúbosť je priam šialená. Covid a Putinova invázia neboli blesky z jasného neba. Globalizácia spôsobila, že sme trvalo zraniteľnejší voči pandémiám; Putinova vojna pravdepodobne prerušila globálne dodávky energie na celú generáciu. Keď sa Západ odpúta od Ruska, môžeme s istotou očakávať, že ostatné ropné a plynárenské štáty budú manipulovať s tokmi surovín, aby si na seba uvalili diplomatickú váhu. Na inú tému. Z daní strednej triedy sa teraz financujú služby, na ktoré stredná trieda ani nemá nárok. Podľa prieskumu Inštitútu pre fiškálne štúdie 50 % domácností s najvyššími príjmami prispieva na dane približne 78 %. Rekordný počet ľudí už platí daň z príjmu vo vyššej sadzbe. Medzi ťahúňmi tejto vyššej dane sú teraz aj staršie zdravotné sestry, učitelia a kvalifikovaní manuálni pracovníci. Ako to môžu konzervatívci ospravedlniť? Predpokladám, že mnohí z nás by radi platili vyššie dane, keby sme za to dostávali kvalitné verejné služby. Ale to nie je pravda. Spojenému kráľovstvu sa podarilo dosiahnuť to najhoršie z oboch svetov: škandinávske dane za americké verejné služby.

Blog
Britské médiá: Na milosť a nemilosť chorobám nás vydávajú lockdowny

Britské médiá: Na milosť a nemilosť chorobám nás vydávajú lockdowny

Patogén, ktorý sa dostane do imunologicky naivnej populácie, začne s obrovským "dlhom imunity", čo vedie k veľmi rýchlemu nárastu infekcií v tomto "epidemickom" štádiu. To je dôvod, prečo lockdowny sotva ovplyvnia priebeh epidémie, ale môžu mať taký významný vplyv na epidemické ochorenia. Takéto účinky sú však prechodné. Epidemická choroba sa čoskoro obnoví a - ako sme videli - môže sa vrátiť agresívnejšie ako zvyčajne vzhľadom na "dlh imunity", ktorý sa medzitým nahromadil. Ťažko povedať, ktorý z týchto potenciálnych mechanizmov je kľúčovým faktorom, ktorý prispieva k veľmi nešťastnému opätovnému výskytu šarlachu ako príčiny závažných ochorení a úmrtí malých detí v Spojenom kráľovstve. Streptokok skupiny A, ktorý je jeho pôvodcom, existuje v zložitej sieti iných bakteriálnych druhov, ktorých zloženie sa tiež mohlo zmeniť v dôsledku lockdownov. Narušenie tohto usporiadania môže mať zásadný vplyv na schopnosť jedinca odolávať chorobám.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.