Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. marec 2016

Tri veci čo potrebuje KDH

KDH potrebuje čas na oživenie, čerstvú ideológiu a vytrvalú kampaň.
Tri veci čo potrebuje KDH

Túto stranu stabilne volím a záleží mi na jej oživení. Preto ponúkam na zváženie tri veci, ktoré na to KDH potrebuje.

Po prvé, Snem by sa mal konať až po lete, aby mala strana čas na oživenie. Ak sa hovorí o júni, je to priskoro. Dovtedy nič nestihne prekvasiť. Treba poriadne oživiť vnútornú energiu a nájsť ten správny tím do budúcnosti. To sa pred letom nedá stihnúť. Podľa stanov sa má snem konať do polroka od volieb. Čas na oživenie znamená využiť toto obdobie na maximum. Urýchľovať snem je nezodpovedné. Môže sa stať, že noví alebo prebudení ľudia nestihnú presvedčiť okresné snemy a nestihnú ovplyvniť veľký snem celej strany. Obnove treba dať čas a priestor.

Po druhé, KDH potrebuje čerstvú ideológiu. Slovensko potrebuje stranu, ktorá ponúkne program založený na myšlienkach, na presvedčení. V opozícii je na to určite značný priestor. Nestačí predsa iba protestovať, nestačí len bojovať proti korupcii. Kradnúť sa nesmie, no mať program znamená oveľa viac: vytrvalo zastávať stručné, príťažlivé a zrozumiteľné hodnoty. Treba využiť vyššie spomenutý dostatok času pred snemom a využiť Nadáciu A.Tunegu, KDH+, diskusie s členmi a priaznivcami. Treba vypočuť spätnú väzbu. Myslím si, že KDH má bojovať najmä takto:

  • Za spravodlivosť bez debaty. Politika a štát sú nanič, ak vládne nespravodlivosť. Ak sú oligarchovia rovnejší pred zákonom, ak štát nechráni súkromný majetok, ak práca prináša menej ako záhaľka.
  • Za život jasnými postojmi a krokmi. Už nestačia deklarácie, treba bojovať za život a ľudskú dôstojnosť viac ako priemerná strana. Viac peňazí pre rodiny je fajn. Milión prolife voličov čaká viac, napríklad sprísnenie nášho ultraliberálneho potratového zákona. Už sme videli ako sa to nemá robiť. Je čas pretaviť prolife postoje do skutočných návrhov.
  • Proti materializmu a závislosti na štáte. Materializmus je pravým zdrojom našej zlej nálady. Aby sa autentickí kresťania vymedzili voči liberalizmu, musia odhodiť orientáciu na peniaze. Pritom stručný volebný program KDH v obrazoch pred ostatnými voľbami bol takmer celý o peniazoch.. Iste, kultúra sa mení ťažko a dlho to trvá. Ani to nie je prvá úloha politikov. Ale kresťanskí politici môžu pomôcť bojom za zníženie úlohy štátu v životoch ľudí. Nižšie dane, menej úplatkov občanom od štátu, viac právomocí rodičov, priestor na podnikanie, náboženská sloboda. K tomu priestor pre charitatívne diela a pomoc štátu najviac odkázaným.
  • Za bezpečnosť vlasti a vztýčenú hlavu v Európe. Naše územie najlepšie ochráni NATO, ale bez silnej armády sa nepohneme. Európska integrácia nám obrovsky pomohla, to však neznamená, že naša vláda má v Bruseli poslušne hlasovať za hlúposti proti našim záujmom. Fico v tomto zlyhal – čo ponúkne KDH?

Konečne, kampaň pred ďalšími voľbami trvá od momentu vyhlásenia výsledkov tých predchádzajúcich. Iba vytrvalé ohlasovanie oživeného KDH prinesie hlasy. V žiadnom prípade nemôže stačiť tzv. štandardná kampaň. Nič proti Kandráčovcom, ale muziku teraz tvrdia tí, čo sa snažili skôr, viac a dávali to na známosť.

Inzercia

Mám cez 40 rokov, som manžel a otec 4 detí. Som ekonóm so zameraním na financie, dôchodky a zdravotníctvo. S manželkou som spoluzakladateľom portálu pre kresťanské rodiny ZASTOLOM.SK Snažíme sa sprevádzať rodiny na ceste viery.

Odporúčame

Blog
Blízka aj vzdialená Európska únia

Blízka aj vzdialená Európska únia

Európska únia je politické zoskupenie, ktoré nemá na svete obdoby. Vládnu však obavy, či sa súčasné politické vedenie EU nesnaží využiť ekonomickú a finančnú krízu na presadenie politického usporiadania EU, ktoré si neželajú všetci občania, alebo aspoň nie všetky krajiny. Pre občanov členských kraj...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.