ĽUDia v KDH, aj Vy ste ĽUD KDH!

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
ĽUDia v KDH, aj Vy ste ĽUD KDH!

V súčasnom stave zrejme najlepším jej vyjadrením je použitie parafrázy z prostredia “Anonymous”

Na rôznych politických orgánoch, na radách, sa nás pýtajú, a hlavne papaláši, že kto je ĽUD KDH. Na to sa ich ja bezprostredne pýtam: "Vy neviete, kto je ĽUD KDH? Vy neviete, kto sú ĽUDia v KDH?" Keď vznikla ĽUDová platforma ĽUD KDH, jasne sme sa definovali: "Naším dôvodom na vznik a fungovanie je pomôcť KDH, členom KDH, sympatizantom KDH a voličom KDH tak, aby sa všetci v KDH a pri KDH dobre cítili, zažívali úctu a dôveru. Chceme dať politike nový rozmer, chceme, aby hlas ĽUDu zdola, zaznel hore. Chceme spájať členov, voličov, sympatizantov a chceme, aby ich názory boli rešpektované a aby sme im za ich nezištnú prácu v prospech KDH, v prospech našej krajiny, prejavili patričnú úctu."

Mnoho ĽUDí sa nechce verejne podpísať, prezentovať, vyjadriť a nechať označkovať. Nechce, aby ich mená boli kdesi uverejňované. Niektorí hrajú na viacero strán, niektorí sa boja, lebo majú všelikoho všelikde zamestnaného, niektorí zase nechcú prichádzať do rôznych sporov. Sú to mnohí jednoduchí, čestní ĽUDia, ktorí chcú mať pokoj, ale chcú aby ich názor kdesi zaznel. Lebo ak nebude verejne v KDH počuť ich názor, prestanú sa s KDH identifikovať, prestanú sa o KDH zaujímať a prestane pre nich KDH existovať a až nakoniec, KDH skutočne prestane existovať. Chceme to?

Veľa z nich sa zase k nám verejne hlási, píše články v našich novinách, na našich webových stránkach, v rozhovoroch sa k nám emotívne hlási "Aj ja som ĽUD KDH". Objatie, privítanie, emócia a otvorenie sa k slobodnému názoru. Mnohým v KDH zavreli ústa funkcie, osobný prospech, vypočítavosť, riťolezectvo, peniaze, moc, vidina, nádej, čakanie na zázrak a príležitosť. Ale tí ĽUDia aj tak majú svoje názory. Dnes sa stále viac a viac otvorenejšie prihlasujú mnohí, preberajú naše myšlienky, nápady, celé vety a dokonca i ľudia z vedenia KDH. Deje sa to vo všetkých politických stranách, hnutiach, v občianskych združeniach, v spoločenstvách, všade, kde sú ĽUDia. Sú to prirodzené ĽUDské vlastnosti a kto bude ešte stále tvrdiť, že nie, ten nemá s ĽUDskosťou a charakterom nič spoločné.

Niekto sa pýta, či rozdeľujeme alebo spájame. Skôr sa snažíme dávať nádej. Náš zámer je zadržať nespokojné hlasy v KDH, dať im nádej, že ešte niekto je v KDH, kto chce problémy otvorene riešiť a nebojí sa ich pomenovať. Som zakladajúci člen KDH s celou našou rodinou, KDH je moja srdcová záležitosť a veľká časť môjho života, preto mi úprimne záleží, tak ako aj zakríknutým ĽUĎom, na KDH a nechcem len frflať na chodbách a v zákulisí, ale chcem pravdivo pomenovať problémy a hľadať na ne riešenia. Išlo nám o to, aby sme ĽUĎom v KDH dali nádej, že v KDH nie sú len prikyvovači a ochrancovia osobných výhod, ale aj ĽUDia, ktorým na KDH úprimne záleží.

My sme postupovali podľa spoločenského kľúča. Najskôr sme roky kritizovali akoby doma, za dverami, akoby v rodine, ale nikto nás nepočúval, každému to bolo jedno. Vedeli sme, že je zle. Hádzali na nás rukou: "Aj tak budeme mať 8 percent. Rodina si rieši vnútorné veci doma, "klebetenie" vonku poškodzuje rodinu..." Manipulujúca hlúposť. My nie sme rodina, ale politické hnutie, ktoré pôsobí na verejnosti a pre verejnosť! Aj Rodiny sa medzi sebou hádajú a viac na verejnosti, ako za dverami! Neklamme sa! Naše návrhy na riešenia, ktoré sme už prezentovali, nie sú klebety!

Zakaždým, keď ste na svätej omši, alebo doma čítate Sväté písmo, počujete a čítate o ĽUDe. Či v prvom čítaní, či v druhom čítaní, či v evanjeliu, alebo kde máme podplateného kňaza (to len žartujem!), počujete o ĽUDe. Spomeňte si na nás vtedy v modlitbe a mnohí aspoň duchovne nás podporte. ĽUD Boží na svete, ĽUD Slovenska na Slovensku, ĽUD KDH v KDH sme my všetci, v tej postupke až úplne hore. Všetci sme ĽUDia.

K ľudovej platforme ĽUD KDH sa hlási okolo 5.000 ĽUDí z celého Slovenska, členov, sympatizantov, voličov. Na 7.000 mailov rozposielame rôznymi spôsobmi, vrátane osobitne zakúpeného programu, aby sa to stíhalo. Ak budeme mocensky umlčaní, budeme musieť ísť inde, lebo sme ĽUDia, ktorých baví politika, baví nás slúžiť ĽUĎom, baví nás baviť vás. Uvedomujem si, že to by už bolo K.O. pre KDH. My ho nechceme KDH dať, my chceme ďalej slúžiť a pracovať v KDH. Ak nám v tom zabránia, alebo ak nás začnú likvidovať, nebudeme vás klamať, že sa necháme zlomiť, umlčať a utopiť. Budeme tam, kde bude o nás záujem. Existujú aj naši kritici, ktorí si v prvom rade chránia svoje výhody a budú teraz kričať ešte viac, lebo im padá ich zlatý domček výhod. Sme stavaní to vydržať, len kvôli vašej neskutočnej podpore. Modlite sa za nás a podporujte nás ďalej, srdečne vám za to zo srdca ďakujeme.

A čo k tomu, čo sa stalo, dovoľte obrazne: V KDH sme si, hlavne tí hore, prestali uvedomovať, že vždy sa každému všetko vráti. Ako zaseješ, tak budeš žať. Kampaň sa zmenila na frašku, lebo nebolo čo v kampani zbierať, keďže nebolo nič rokmi nasadené. V predsedníctve nevýrazné osoby, ktoré sa nevedeli mediálne odprezentovať a ani si nevedeli vybrať médiá, ktoré by ich dokázali zahrať. Práca s našimi členmi žiadna. Členovia doteraz nepoznajú podpredsedov, keďže nechodili medzi nich. Nepomáhali sme našim členom a mali sme na to veľa možností a príležitostí. Teraz sa môžeme obviňovať, obviňovať iných, smiešne pózovať a hrať hry, ale to bude cesta na iný LET. Žiaľ LET 494 (4,94%) padol, treba pozbierať pozostalých a úprimne sa pokúsiť o nový let. V zodpovednej leteckej spoločnosti by už nikdy nedali pilotovať lietadlo letcom, ktorí mali haváriu. Mohol by z toho byť LET 025! My sa chceme v KDH naposledy popasovať o LET 1500 (15,0%). Ako by sme mohli nový LET naštartovať?

Emóciou, odhodlaním, poučením sa, spravodlivosťou, pracovitosťou, novými ĽUĎmi a témami, novou prácou!

„Nech nám v našej snahe Pán Boh pomáha.“

Mgr. Miroslav Kráľ, zakladateľ platformy ĽUD KDH, predseda okresného centra KDH v Zlatých Moravciach a člen Rady KDH

PS: Kto je ĽUD KDH

Vážení čitatelia, v ostatných dňoch opakovane dostávame z rôznych strán a s rôznym zámerom otázku: "Kto je to ten ĽUD KDH a koľko vás je?" Odpoveď na túto otázku je zásadne podstatná pre činnosť platformy ĽUD KDH a preto ju zaraďujeme do programových bodov.

S ohľadom na zložitú situáciu vo vzťahoch vnútri KDH a vzťahov s potenciálnymi voličmi KDH, je v súčasnom stave zrejme najlepším jej vyjadrením použitie parafrázy z prostredia "Anonymous":

"Sme anonymní. Sme nepoznaní. Sme légia. Neustupujeme. Nezabúdame. Čakajte nás. Pred nami sa neskryjete, pretože my sme všade." My sme ĽUD!

Ing. M.Phil. Jozef Bača, PhD., zakladateľ platformy ĽUD KDH, predseda KDK CENTRUM, KDH Bratislava I.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo