O nekultúrnosti v politike po voľbách na Slovensku.

Mám už dosť rokov na to, aby som nepoužíval lož ako pracovnú metódu a hovoril nepravdy. Mám názor na dianie na Slovensku po voľbách, ktoré sa mierne líši od toho čo chcú počuť elity a mienkotvorní ľudia na Slovensku.

Zažil som osobne Mečiara, Luptáka, Weissa, Fica, Keltošovú, Moravčíka, Kováča čiže komunistov, eštebákov, demokratov aj zbavenie poslaneckého mandátu Gaulidera aj šliapanie po demokracii v SNR a NRSR od Gašparoviča a ďalších. Ale tiež Dzurindu, Mikloša, Čarnogurského, Bugára a Slotu, Hrnka.

Ľudia dnes povedali politikom, že napriek všetkému, čo sa za posledné roky udialo, chcú Fica, Sulíka, Matoviča a Danka. Nechcú Kotlebu, Kollára Bugára a Procházku.

To čo sa dnes deje pri zostavovaní vlády je, ako to nazval v štyridciatich rokoch Hanus v svojej knihe Rozprava o kultúrnosti, typický chaos a nekultúrnosť po slovensky.

Prečo sa to deje:

Fico stratil najviac hlasov, má len 49 poslancov a sám nevie zostaviť vládu. Už aj jeho politický starý otec Mečiar v takej situácii pochopil, že  kultúrne je odstúpiť z funkcie. Fico sa tvári ako víťaz volieb a ďalej splieta hry, ktoré pravdepodobne nerobí sám. Je to vrchol politickej nekultúrnosti a bude za to v budúcnosti dostávať negatívne hodnotenie vo Wikipedii a podbných archivoch.

Sulík nevie, či chce byť europoslancom alebo premierom a so svojimi 21 hlasmi sa mu ani nedivím. Pozbieraní odborníci z iných strán, ktorí ku nemu prišli, lebo Dzurinda, Fígel a iní skončili alebo nemali o nich iní záujem, to nie je o kvalite ale úbohé a podľa Hanusa to má tiež isté znaky nekultúrnosti a úbohosti. V koľkej strane je veľa z jeho akože odborníkov? A nemajú hanby.

Danko je so svojimi 15 hlasmi malý víťaz volieb, ale keď sa to porovná  s Kotlebom, Kollárom, tak sa jeho víťazstvo poriadne znižuje tiež malým počtom mandátom. Treba tieto veci nazvať priamo. SNS vie byť len sluha väčšiny a to pre SNS nie je ani podľa  pohľadu kultúrnosti Hanusa to pravé. Pre tieto nekultúrne vlastnosti sa môže spojiť aj s ľavicou aj s maďarmi, aj s liberálmi, hoci si nevedia odpoustiť hlásiť sa ku kresťanským princípom historie Slovenska. Mám pocit, že oni boli Ficom opakovane použití podobne ako Mečiarom a neviem ich pomenovať inak ako strana lokajov, ktorí sami nevedia, kde patria, ale pridajú sa , kde kvapká. S národom a kresťanstvom to nemá nič. Ale podobajú sa verne na charakteristiku pravého utlačeného nerozhodného Slováka .

Procházka a Bugár so svojimi 10 poslancami sa snažia zachrániť Slovensko? To nemyslia vážne. Myslím si, že majú minimálnu šancu aby vyhrali nad presilou oligarchov a Smerom a naivitou a prefíkanosťou Slovákov v SNS.

O Matovičovi a jeho združení viacerých, ktorých drží pokope len kritika, sa nemá význam vyjadrovať lebo netvoria ale búrajú. Neviem si predtaviť, že v kultúrnej spoločnosti niekdo niečo vybudoval, keď len kritizoval. Môžu aj prichytiť zlodeja, ale keď ich ostatní odoženú  silou a mocou, mimo zlodejov, nič nedosiahnu. Je chvályhodné, že hovoria pravdu a neboja sa . Budú nachviľu dobrou opozíciou, ak to vydržia.

Kultúrnosť je po voľbách nechať vytvoriť vládu víťazov - teda Smer, SAS,OĽANO a SNS. Ostatné alternátívy sú hromadná nekultúrnosť a špekulácia.

V prípade, že víťazi to nie sú schopní, alebo neochotní, musia byť opakované predčasné voľby, bez ohľadu na to, či budúci premier bude Kollár alebo Kotleba, alebo že máme pred sebou vedenie EU, čo voliči vedeli. Aj keď si to ako osoba neželám. Myslím, že všetci si tie predčasné voľby najviac zaslúžime ako poriadny trest za našu nekultúrnosť a lahostajnosť. Možno nás to všetkých nasmeruje na správnu cestu.    

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo