Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. november 2022

Súčasná anglická verzia o mieri a bezpečí

“Ľudia si budú myslieť, že sú v bezpečí. Ale skaza ich zrazu zasiahne ako bolesti ženy pred pôrodom. A neutečú.” - 1. Tesaloničanom 5:3.

“Nemusím vám písať o čase alebo dátume, kedy sa to všetko stane. Iste viete, že Pánov návrat bude ako zlodej v noci. Ľudia si budú myslieť, že sú v bezpečí. Ale skaza ich zrazu zasiahne ako bolesti ženy pred pôrodom. A neutečú. 

Moji drahí priatelia, nežijete v tme, a tak vás ten deň neprekvapí ako zlodeja. Patríte svetlu a žijete vo dne. Nežijeme v noci ani nepatríme do tmy. Iní môžu spať, ale my by sme mali zostať bdelí a čulí. 

Ľudia v noci spia a niektorí sa aj opijú. Ale my patríme dňu. Musíme teda zostať triezvi a nechať našu vieru a lásku ako brnenie. Našou pevnou nádejou, že budeme zachránení, je naša prilba. 

Boh nás nemieni potrestať, ale chce, aby sme boli spasení naším Pánom Ježišom Kristom. Kristus zomrel za nás, aby sme s ním mohli žiť, či už sme živí alebo mŕtvi, keď príde. Preto sa musíte navzájom povzbudzovať a pomáhať si, tak ako to už robíte." - 1. Tesaloničanom 5:1-11. 

Otázka, ktorá mnohých dnes trápi je: kto, podľa inšpirovaného slova a daného verša, je ten, kto nejakým výrazným a významným spôsobom bude zakrátko prehlasovať daný “mier a bezpečie”, ktorým sa začne čas konca?

Inzercia

Študent Biblie a primeraných textov so vzťahom na Druhý príchod Ježiša Krista.

Odporúčame

Blog
Aj v štrajku treba poznať mieru

Aj v štrajku treba poznať mieru

Mnohým sa v súvislosti s výpoveďami lekárov vybavia spomienky na rok 2011, keď lekári rovnako štrajkovali kvôli výške svojich platov. Aj vtedy to zdôvodňovali tým, že je to vlastne kvôli záchrane zdravotníctva, žiadali ľudí o podporu so zdôvodnením, že to v konečnom dôsledku prinesie benefit a lepšiu starostlivosť pre pacientov, lebo spokojní a motivovaní lekári a zdravotný personál bude určite poskytovať lepšie služby pre pacientov. Nakoľko sa tieto sľuby a predpoklady naplnili, nech posúdi každý sám.

Blog
Najlepšie siete VPN v roku 2022 vrátane bezplatných pre telefón aj počítač

Najlepšie siete VPN v roku 2022 vrátane bezplatných pre telefón aj počítač

Siete VPN (virtuálne súkromné siete) šifrujú vašu internetovú prevádzku a môžu vás ochrániť pred hackermi na verejných sieťach Wi-Fi. NordVPN, ExpressVPN, ProtonVPN, Hide Me a Shark je päť najlepších virtuálnych súkromných sietí pre rok 2022. Používanie VPN je v dnešnom mobilnom svete práce na diaľku dôležitým nástrojom, ktorý ponúka bezpečný a súkromný spôsob pripojenia na internet dokonca aj na verejných sieťach Wi-Fi. Siete VPN sa kedysi používali prevažne na podnikanie, pričom rozširovali zabezpečenú súkromnú sieť cez verejnú sieť, aby sa ľudia mohli vzdialene prihlásiť do kancelárie. V súčasnosti ich však vo veľkej miere využívajú aj jednotlivci na cestovanie, zábavu a iné účely. Siete VPN sa niekedy zneužívajú na prístup k blokovaným streamovacím službám - napríklad na sledovanie britskej televízie zo zahraničia tým, že poskytovateľov presvedčíte, že ste v Británii, hoci to tak nie je. To je v rozpore s podmienkami používania väčšiny streamovacích služieb, napríklad Netflixu. Používanie sietí VPN je dôležitým nástrojom pre aktivistov v krajinách, ako je Čína, kde je prístup na otvorený internet zakázaný. Výber služby VPN môže byť zložitý. Existujú desiatky nekvalitných bezplatných služieb VPN, z ktorých niektoré špecificky blokujú streamovanie videa - čo je práve to, na čo ich mnohí ľudia chcú. Zvyčajne zaplatíte okolo 10 EUR mesačne, pričom ak sa zaregistrujete na jeden alebo dva roky, môžete využiť výrazné zľavy. Odporúčam sa najprv zaregistrovať na mesiac, aby ste si overili, či VPN vyhovuje vašim potrebám. "Mnohé z dobrých platených sietí VPN však ponúkajú bezplatné verzie, ktoré možno používať, kým používateľ neprenesie cez sieť VPN určité množstvo údajov. Môže ísť napríklad o limit 500 MB denne alebo 10 GB mesačne." Najlepší nákup - NordVPN. Najlepšia základná - Express VPN. Najlepšia bezplatná - ProtonVPN. Najlepšia na torrenty a bezplatná s obmedzeným objemom dát - HideMe. Najlepšia pre viacero zariadení - Surfshark.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.