Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. marec 2016

Rozčarovanie?

Rozčarovanie niektorých ľudí na politickej scéne z vývoja politiky je tak výrazné, že ich reakcie mnohokrát vyvolávajú až komický úsmev u mnohých z nás. Niet pochýb o tom, že niekto, kto sa už videl na primiérskej stoličke a dával to jasne najavo už 5 minút po uzavretí volebných miestností takýmto postojom dával najavo svoje ambície a preto mnohé vyhlásenia a prejavy boli nezdravo sebavedomé. Taktiež sme počúvali často aj slova o pokore, hlavne z úst tých, ktorý prejavovali svoje sklamanie z neúspechu. Šokovali nás teda nielen samotné výsledky, ale aj postupný zvrat každým dňom iným a iným smerom. Dostali sa do parlamentu strany, ktoré sú zastúpené ľuďmi s extrémnym názorom a to teraz myslím nie len na ĽS NS Mariána Kotlebu, ale tiež aj na SAS, OĽaNO, Most-Híd, SNS a samozrejme aj Rodinu Borisa Kolára. Každá z nich je v niečom extrémistická – teda mám na mysli krajne zmýšľajúca. Tak napríklad SaS je strana silne liberálnych názorov, ktoré sú v mnohých oblastiach absolútne neprípustné pre mnohých veriacich v OĽaNO, SIEŤ, SNS, Most-Híd. A naopak, silne veriaci v týchto stranách sú so svojimi postojmi a názormi absolútne neprípustní pre SaS. Krajne národné postoje SNS a Most-Híd raz môžu byť príčinou rýchleho konca celej koalície. OľaNO v podaní Igora Matoviča zase nemá problém zahnať niektoré situácie do absolútnej krajnosti rôznymi neoverenými vyhláseniami v podaní až šokujúcich údajov. No a slovo Rodina chápaná  zrejme ako novodobá moderná rodina otca a jeho 9 detí s ôsmimi ženami by v názve tejto strany lepšie vystihlo slovo Hárem, čo je teda asi krajnosť sama o sebe. No a musíme počítať však aj s vystúpeniami poslancov ĽS NS M. Kotlebu v parlamente, ktoré budú silným korením každého televízneho prenosu a tých krajností si priamo užijeme. Smer-SD na čele so skúseným a ostrieľaným politikom Ficom, však má pripravené ťahy, ako dať dokopy tím ľudí, aby sa Smer udržal pri moci celé volebné obdobie. A určite uprednostní radšej predčasné voľby, než by dopustil vládu pravice na čele so Sulíkom a bez Smeru.

Teda kto si myslel a myslí, že po týchto voľbách sa niečo zmení, musí byť veľmi sklamaný. O prognózach nemá zmysel písať, nech sa nimi zaoberajú politológovia, ktorí, ako sme si už zvykli, akosi nemajú dobrú mušku. Ostáva nám iba želanie, aby sa politika aspoň trochu zdvihla a aby slušnosť a morálka prestali byť iba rétorikou politikov. Nech je človek – ľud tejto krajiny na prvom mieste a osobné záujmy na druhom (a práve v tom som po týchto voľbách trochu pesimistom).

Ale predsa si len dovolím trocha prognózy, samozrejme bez záruky. Korupcia zostane ututlaná a nepovšimnutá, dokonca sa zmení na prínos finančných prostriedkov vo verejnom záujme, zdravotníctvo sa výrazne nezlepší a zdravotné sestry nám budú aj naďalej utekať do Rakúska, Nemecka a Švajčiarska, školstvo zostane pri kreditách, ako najdôležitejšom údaji pre kariérny rast učiteľa, podnikatelia budú živoriť a z ich daní sa budú rozdeľovať prémie a odstupné pre úradníkov, najmä v štátnej správe. Polícia ako hlavný príjem financií bude používať vysoké pokuty za prekročenie rýchlosti už o 5 km/hod. a opitý politik vždy vyviazne bez poškvrny aj pri prekročení rýchlosti o 100 km/hod., no a róm, ktorý za celý život neodpracoval ani jeden deň a po celý čas poberal dávky, bude mať vyšší dôchodok ako biely, ktorý pracoval celý život za minimálnu mzdu. Sudca bude súdiť podľa bulharského metra (kde 1 cm je +/- 10 mm) a spravodlivosť bude pokrivkávať a plaziť sa až do vysílenia bez šance prísť do cieľa. Svoje ryžovisko rozšíria a zväčšia exekútori, mafiáni, podvodníci, zlodeji a ... politici. 

Inzercia

Odporúčame

Blog
...niekedy treba aj „uzdravovať v sobotu“...

...niekedy treba aj „uzdravovať v sobotu“...

Život prináša rôzne ťažkosti a úlohy, ktoré treba riešiť. Niekedy sme postavení pred dilemy, či voliť to, alebo ono riešenie. Niekedy sa zdá jedno riešenie horšie od druhého. Zvykom je voliť menšie zlo. Je to však presvedčivé pre všetkých? Niekedy to nestačí... Napríklad zákonníkom a farizejom. Vtedy nám pomôže problém vyriešiť Ježišov príklad ...

Blog
Deň sociálnej práce

Deň sociálnej práce

"Neštudovala som preto, aby som mala titul. Študovala som preto, aby som dokázala DOBRO konať DOBRE. A som vďačná za tú možnosť, za ľudí, za ich príbehy v krízovom centre a inde. V podstate je to výsada pomáhať tým najbiednejším a sprevádzať ich kúskom ich života ...spravidla tým najťažším," napísala mi krásne vyznanie Zuzka Kasan.