Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. november 2022

Супер! Cпасибо! Leť, vietor, na Ukrajinu (diskusia s Ľ. Feldekom)

Супер! Cпасибо! Y нас пока всё хорошо, тяжело,но жить можна. Очень часто выключают электричество. Сейчас боимся что снова будет наступление со стороны нашей области. Границы обстреливают каждый день.
Супер! Cпасибо! Leť, vietor, na Ukrajinu (diskusia s Ľ. Feldekom)

Dňa 3. novembra 2022 sa v Limbachu uskutočnilo podujatie s Ľubomírom Feldekom a jeho hosťami. Podujatie bolo už štvrtým v poradí a jeho cieľom bolo priblížiť obyvateľom obce osobnosť spisovateľa, no rovnako aj jeho novú knihu Leť, vietor, na Ukrajinu. Hlavnou témou bola Ukrajina. Krajina, ktorá bola zatiahnutá do vojnového konfliktu.

Počas podujatia Ľubomír Feldek dal jasne najavo svoj postoj k Ukrajine. Miroslav Pollák v diskusii povedal, že je dôležité byť na správnej strane. Spisovateľka Veronika Homolová Tóthová aj na príklade Gabčíka zdôraznila silu a odvahu postaviť sa na odbor. Spisovateľka Veronika Šikulová odkryla osobné spomienky na rodinu Ľubomíra Feldeka. Počas podujatia zazneli pieste v podaní Kataríny Feldekovej, no rovnako aj žiaka III. A triedy ZŠ Limbach.

Záznam z podujatia si môžete pozrieť už dnes (po 12.30 hod.) na Nenápadní hrdinovia - YouTube.

OZ Nenápadní hrdinovia už od začiatku vojny na Ukrajine jasne vyjadrilo svoje postoj k vojne,  organizuje diskusie a pomáha hosťom z Ukrajiny rôznym spôsobom. Dňa 13. mája rozbehlo akciu solidarity. O pomoci OZ Nenápadní hrdinovia napísala aj Lena z UkrajinyPevne veríme, že už čoskoro bude na Ukrajine mier, aj keď posledné slová maky Kiri z Ukrajiny nás skôr napĺňajú obavou. Keď ju Boris Strečanský inforoval o stretnutí v Limbachu, tak nám plná vďačnosti i obáv napísala: "Super! Ďakujem! Stále sa nám darí, je to tu tvrdé, ale môžeme žiť. Veľmi často vypínajú elektrinu.Teraz sa obávame, že v nášom regiónu opäť dôjde k ofenzíve.Hranice sú ostreľované každý deň..."

Inzercia

František Neupauer

Foto: Jozef Chrenko

 

 

 

 

Autor je historikom Ústavu pamäti národa, autorom projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom (www.november89.eu), riaditeľom Nadácie Antona Srholca ANTÓNIO. Vyučuje novodobé dejiny na VŠZaSP sv. Alžbety a je výkonným riaditeľom OZ Rodičovské združenie pri ZŠ Limbach.

Odporúčame

Blog
Kad sam bila u Bosni 5

Kad sam bila u Bosni 5

Posledný diel pred tým ako príde prvý o tom, aké to bolo mesiac žiť sama v Bosne a Hercegovine. Pred tým ale niečo o výlete na Makarsku, našom poslednom ráne v Medžu a návšteve Sarajeva.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.