Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. marec 2016

Čo sa stalo s Radom....?

Rýchle zamyslenie k aktuálnej téme...
Čo sa stalo s Radom....?

Mnohí z nás si pamätajú časy, nie tak dávno minulé, keď sa na slovenskej politickej scéne objavil ako zjav Rado Procházka. Mladý, energický, kompetentný a jasný poslenec za KDH, ktorý si veľmi rýchlo získal rešpekt a uznanie medzi politikmi koalície i opozície, ale aj sympatie mnohých ľudí. (dodnes si pamätám večer, kedy padla vláda Ivety Radičovej a on bol ako jediný z poslancov vtedajšej koalície schopný jasne hovoriť o vývoji a možnostiach najbližších dní...)

Neodišiel s Lipšicom a tvrdil, že sa pobije o novú tvár KDH. Predstavil manifest ALFA, pred ktorým zložili klobúk aj mnohí politickí komentátori a odborníci. To KDH to nebolo schopné prijať a pochopiť čo im Rado ponúka a tak sa rozhodol odísť.

Na pozitívnej vlne sa vyviezol až do prezidentských volieb, kde dosiahol pozoruhodný výsledok, ktorý ho pasoval do jasnej polohy nového lídra novej politiky. Jednoducho, pravdivo, jasne...pre ľudí.

.....

A tu sa niečo stalo.

Rado Procházka zakladá stranu Sieť a snaží sa zúročiť výborný výsledok prezidentských volieb. Všetko ostatné je už len pád. Ťažko vysvetliteľné, i ťažko pochopiteľné.

Ťarbavá a zmätočná komunikácia v komunálnych voľbách, nahrávky, výmena hovorcov a volebných stratégov...a nakoniec kampaň v parlamentných voľbách, ktorej neuverili ani voliči, ale hlavne jej neveril ani on sám.

.....

Inzercia

Rado Procházka dnes, je iný, akým bol ako poslanec za KDH, či ako kandidát na prezidenta. Jeden môj kamarát to vysvetlil tým, že v tom čase neniesol nijakú zodpovednosť. Akokoľvek to je, dnes je jasné, že Rado Procházka sa nechová ako slobodný človek. To je veľká tradégia človeka, ktorý chcel a mohol byť novým gazdom na slovenskom politckom poli.

.....

Aj ja som uveril novej vlne v KDH ktorú reprezentoval Rado Procházka spolu s Danielom Lipšicom a Janou Žitňanskou. Fandil som mu a nasledoval som ho až do Siete. Dnes, keď Sieť vstupuje do koaličných rozhovorov so stranou Smer, sa však musím zamysieť. (popri tom ako píšem tento blog odpovedám na mnoho otázok mojich priateľov a snažím sa vysvetliť niečo, na čo nemám dobrú odpoveď)

Rado Procházka premárnil šancu vybudovať modernú a akcieschopnú konzervatívnu stranu po vzore nemeckej CDU. Otvára sa priestor pre nový politický projekt alebo znouzrodenie KDH.

.....

Napriek všetkému chcem veriť, že Rado Procházka nevypadne zo slovenskej politiky. Bola by to veľká škoda. Prajem mu znovunájdenie jeho politiky, inak príde Slovensko o jedného z najlepších politikov v novodobej histórii Slovenska.

 

Odporúčame

Blog
...o odluke? ...čím skôr, tým lepšie!

...o odluke? ...čím skôr, tým lepšie!

Téma odluky Cirkvi od štátu vystupuje do popredia a znova ustupuje podľa toho, či práve hýbe spoločnosťou nejaká cirkevná téma alebo či si chce niektorý z politikov na téme odluky nazbierať politické body. Celá debata sa však najčastejšie zúži na modely financovania cirkví. Veľmi dôležitá zložka od...