Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. marec 2016

Páči sa mi, nepáči?

Trháme lupienky sedmokrásky a očakávame istý výsledok – predsa páči sa mi!

Život je plný kompromisov. Nerobia ich len iní, ale aj my.

Stále chceme, aby sme sa mali lepšie. Je to v nás, niekedy sa to prejavuje viac, inokedy menej.

K tomuto chceniu sa pridávajú aj iné, aby aj my sme boli lepší, výkonnejší, schopnejší, zdravší. Berieme do rúk človeka a formujeme ho, selektujeme ako psov, keď chceme novú rasu. Nezastavujeme sa pred požiadavkou meniť našu podstatu, genetický kód.

Keď sme neschopní splodiť dieťa prirodzeným spôsobom, tak ich v skúmavke urobíme viac, potom vyberieme niektoré z nich (teraz je to zárodok človeka) a vložíme do budúcej matky a ostatné odložíme, prípadne ekologicky zlikvidujeme (teraz je to zhluk buniek).

Keď sme neschopní sami priniesť dieťa, tak si prenajmeme maternicu u inej ženy.

 

Inzercia

Paradoxy doby sú v tom, že na jednej strane si vlastné deti zabíjame s odôvodnením, že to ešte nie je dieťa, a na druhej strane tam kde sa aj príroda bráni si nárokujeme mať dieťa.

 

Dieťa je v jednom prípade hračkou v kúte, druhom máme na to právo! Len dieťaťa sa nik nepýta, či chce žiť, alebo nechce. Lebo aj to dieťa je človekom, presne takým istým, ako tí, čo o ňom rozhodujú. Lebo takto potierajú vlastnú podstatu, svoju ľudskosť.

 

Moje uvažovanie je reflexiou nad udalosťami posledných dní v EP, Rade Európy, prípadne zasadania ONE FROM US – Jeden z nás, ale aj ako konferenciou Sociálno-patologické javy a dialóg v kontexte regiónu strednej Európy na interdisciplinárnej úrovni, ktorá bude 17. marca v Bratislave.

Odporúčame

Blog
Cítené, myslené, ale nevypovedané

Cítené, myslené, ale nevypovedané

Všetci cítime, že Slovensko po 5.3.2016 nie je to isté, čo predtým. Zo scény zmizli dve strany, čo mali v názve kresťanstvo. Jedna potichu, všimli sme si len, že predseda mal červené topánky. Druhá spojená s určitou nostalgiou.

Blog
Sloboda pohybu v prúde rieky

Sloboda pohybu v prúde rieky

Zvykli sme si deliť spoločnosť na tých, ktorí idú s prúdom (mainstream) a tých, ktorí idú proti prúdu. Tých, ktorí idú proti prúdu považujeme za slobodných, a naopak tých ďalších, ktorí idú s prúdom považujeme za neslobodných. Nesúhlasím s takýmto jednoduchým delením. Mieru slobody určuje rozhodnutie pohybovať sa v rieke, nie samotný prúd rieky.