Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. marec 2016

Páči sa mi, nepáči?

Trháme lupienky sedmokrásky a očakávame istý výsledok – predsa páči sa mi!

Život je plný kompromisov. Nerobia ich len iní, ale aj my.

Stále chceme, aby sme sa mali lepšie. Je to v nás, niekedy sa to prejavuje viac, inokedy menej.

K tomuto chceniu sa pridávajú aj iné, aby aj my sme boli lepší, výkonnejší, schopnejší, zdravší. Berieme do rúk človeka a formujeme ho, selektujeme ako psov, keď chceme novú rasu. Nezastavujeme sa pred požiadavkou meniť našu podstatu, genetický kód.

Keď sme neschopní splodiť dieťa prirodzeným spôsobom, tak ich v skúmavke urobíme viac, potom vyberieme niektoré z nich (teraz je to zárodok človeka) a vložíme do budúcej matky a ostatné odložíme, prípadne ekologicky zlikvidujeme (teraz je to zhluk buniek).

Keď sme neschopní sami priniesť dieťa, tak si prenajmeme maternicu u inej ženy.

 

Inzercia

Paradoxy doby sú v tom, že na jednej strane si vlastné deti zabíjame s odôvodnením, že to ešte nie je dieťa, a na druhej strane tam kde sa aj príroda bráni si nárokujeme mať dieťa.

 

Dieťa je v jednom prípade hračkou v kúte, druhom máme na to právo! Len dieťaťa sa nik nepýta, či chce žiť, alebo nechce. Lebo aj to dieťa je človekom, presne takým istým, ako tí, čo o ňom rozhodujú. Lebo takto potierajú vlastnú podstatu, svoju ľudskosť.

 

Moje uvažovanie je reflexiou nad udalosťami posledných dní v EP, Rade Európy, prípadne zasadania ONE FROM US – Jeden z nás, ale aj ako konferenciou Sociálno-patologické javy a dialóg v kontexte regiónu strednej Európy na interdisciplinárnej úrovni, ktorá bude 17. marca v Bratislave.

Celý život hľadajúci. Ale aj nachádzajúci, aby som vytrval hľadať ďalej. Ceniaci si život, lebo život je najväčší dar, ktorý sme dostali. Ale aj preto, lebo spolu s manželkou sme ho mohli dávať, boli sme pozvaní plným priehrštím rozdávať. Vzdelanie? Prečo sa na to pýtate, aj tak som vždy robil čosi iné!

Odporúčame

Blog
Cítené, myslené, ale nevypovedané

Cítené, myslené, ale nevypovedané

Všetci cítime, že Slovensko po 5.3.2016 nie je to isté, čo predtým. Zo scény zmizli dve strany, čo mali v názve kresťanstvo. Jedna potichu, všimli sme si len, že predseda mal červené topánky. Druhá spojená s určitou nostalgiou.

Blog
Sloboda pohybu v prúde rieky

Sloboda pohybu v prúde rieky

Zvykli sme si deliť spoločnosť na tých, ktorí idú s prúdom (mainstream) a tých, ktorí idú proti prúdu. Tých, ktorí idú proti prúdu považujeme za slobodných, a naopak tých ďalších, ktorí idú s prúdom považujeme za neslobodných. Nesúhlasím s takýmto jednoduchým delením. Mieru slobody určuje rozhodnutie pohybovať sa v rieke, nie samotný prúd rieky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.