Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
12. marec 2016

Cítené, myslené, ale nevypovedané

Všetci cítime, že Slovensko po 5.3.2016 nie je to isté, čo predtým. Zo scény zmizli dve strany, čo mali v názve kresťanstvo. Jedna potichu, všimli sme si len, že predseda mal červené topánky. Druhá spojená s určitou nostalgiou.

Prekrásne sú spomienky na budúcnosť – aké by to bolo, keby sme boli v parlamente, a ukazuje sa zoznam tzv. prekrúžkovaných aj s počtami. Je tam zaujímavý dovetok – a kto teraz bude zastupovať kresťanov? Tento dodatok ma primel trochu sa pozrieť z iného pohľadu – väčšinu „prekrúžkovaných“ som upozorňoval, že sú iba volavkami pre starých. Potvrdil to doterajší poslanec pán Přidal, keď sa vyjadril, že aktivisti iba naháňali hlasy pre seba. Nie tak náhodou pre seba na listine KDH?

Pokiaľ by boli dosiahli ten istý počet krúžkov v OĽaNO, tak tuším všetci včera by si už boli prevzali poslanecké preukazy.

 

Aké plynie z toho poučenie? Nostalgia v politike nemá čo robiť. A ešte jedno – výťah sa niekedy môže zaseknúť a pasažieri zostanú visieť.

Niekedy dvere do výťahovej šachty zostanú otvorené a kabíny nikde. Zhromaždení pred dverami sa vzájomne ponúkajú a vytĺkajú kapitál. Nemohli by ho, keby 5% hlasov by nebolo prepadlo! Lebo toto je cena, ktorú platíme tým, ktorí do dnes nemali odvahu predstúpiť pred verejnosť a povedať: PREPÁČTE!

Inzercia

Odporúčame

Blog
Sloboda pohybu v prúde rieky

Sloboda pohybu v prúde rieky

Zvykli sme si deliť spoločnosť na tých, ktorí idú s prúdom (mainstream) a tých, ktorí idú proti prúdu. Tých, ktorí idú proti prúdu považujeme za slobodných, a naopak tých ďalších, ktorí idú s prúdom považujeme za neslobodných. Nesúhlasím s takýmto jednoduchým delením. Mieru slobody určuje rozhodnutie pohybovať sa v rieke, nie samotný prúd rieky.

Blog
 Najväčšia múdrosť a šťastie v živote

Najväčšia múdrosť a šťastie v živote

Sú mnohí, čo hľadajú múdrosť. Múdrosť, ktorá v sebe zahŕňa všetko. Múdrosť, ktorá by bola svetlom na chodníku života. Svetlom, ktoré by pomohlo vždy si zachovať správny smer. Niečo, čo by pomohlo dosiahnuť večné šťastie. Ja som to našiel...