Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
11. marec 2016

Politici neriešite naše problémy, nedôverujeme vám

V sobotu 5. marca sa stalo niečo, čo očakával málokto. Okrem totálneho prekreslenia politickej mapy, je podstatný i odkaz voličov politickým stranám, ktoré boli zastúpené v parlamente do 5. marca.

Ten odkaz zaznel ako hlas ľudu a bol jasne zrozumiteľný. "Politici neriešite naše problémy, nedôverujeme vám". Tento odkaz je pre štandartné politické strany zdrvujúci, avšak pravdivý, Každá politická strana, ak chce v budúcnosti uspieť, musí s týmto odkazom pracovať a vyvodiť z neho jasné dôsledky. Najtvrdšie odkaz voličov dopadol na KDH. Strana , ktorá stála doteraz pri všetkom podstatnom, čo sa v slovenskej politike udialo, ktorá tvorila vždy stabilizujúci prvok na politickej scéne s jasne definovanými hodnotami, zostala za bránami parlamentu. Odkaz voliča pre KDH je rovnako jasný, "ak máte záujem o naše hlasy,  musíte  KDH zmeniť". Tento odkaz je jasný napriek tomu, že v posledných rokoch došlo v KDH k určitým zmenám vo vedení, a v čiastočnom otvorení strany k spolupráci s ľuďmi a organizáciámi mimo KDH. Zároveň i program, ktorý ponúklo vo voľbách bol dobrou alternatívou pre Slovensko.Toto bolo však málo a volič to vyhodnotil ako nedostatočné. KDH musí vykonať hlbokú zmenu vo všetkých oblastiach.Zmena sa musí týkať samotného fungovania strany a jeho orgánov od najnižšej úrovne až po vedenie. Prezentácia zámerov KDH musí byť jasná a zrozumiteľná v tom, že strana stojí pevne na strane ľúdí s ich každodennými problémami. Podstatnou súčasťou tohto procesu musia byť i zmeny vo vedení a v regionálnych štruktúrach. Jednoducho povedané, musí to byť komplexná zmena, ktorej voliči uveria. Som presvedčený, že KDH na to má a využije túto príležitosť na dobrý reštart.     

Inzercia

Odporúčame

Blog
Urob si vlastný názor

Urob si vlastný názor

Vizualizácia výsledkov, ako ste ju ešte nevideli. Zohľadňuje nevoličov i deti, skrátka všetkých, ktorí žijú na Slovensku (a často aj v zahraničí), a ktorých voľby ovplyvnili. V tomto článku nechcem tieto fakty komentovať, ale chcem dať priestor na zamyslenie. Aby sa vedelo ako to vlastne je.

Blog
Voľby sa podobajú na vohľady

Voľby sa podobajú na vohľady

Idem sa ženiť, som pekný, bohatý, vzdelaný, ale pri tom aj múdry. Teda si môžem vyberať. (Samozrejme, že taký som nebol a stará pravda vraví, že žena si vyberá otca svojich detí).