Ja s tým Kotlebom vlastne súhlasím. Alebo?

Veď ja v podstate s väčšinou toho, čo hovorí Kotleba, súhlasím. A vlastne to hovoríme už dlhú dobu "všetci:" že Smer nás nehorázne okráda, že zákon dávno neplatí pre všetkých rovnako, že oligarchovia to tu majú v hrsti, že politici sú akí sú... utečenci, rozkradnuté eurofondy, rozpadnuté nemocnice... a že peňazí je dosť na všetko, len tečú do nesprávnych vrecák.

To si všetci uvedomujeme. Preto sme išli k voľbám, lebo to chceme zmeniť. Alebo nie? 40% ľudí voliť nešlo. V podstate vyhrali voľby nevoliči. Takmer by mohli vládnuť sami, ak by sa im to zrátalo. Ale zostali doma. Rezignovali? Tí, čo volili Kotlebu, veria, že on to dokáže zmeniť. Hoci ešte nemali istotu, že bude v parlamente, riskli že ich hlas prepadne. Verili vo vyriešenie ich problémov. Veď preto sme boli voliť aj my.
A či si uvedomovali, že on to robí so zámerom zrealizovať svoj veľký sen? To nie je sen o pomoci blížnemu, službe občanom, o slobode v zodpovednosti, o jednote v rôznorodosti. To je sen o Slovensku na svoj obraz. Slovensku, kde vládne poriadok, najlepšie taký aký chce vodca. Kde sa budú mať ľudia dobre. Budú musieť. Kde budú konečne tie pravé hodnoty. A ktoré budú tie pravé? Vodca povie. A Slovensko bude oslobodené - od slobody názoru. Alebo to smeruje inam? Už teraz sa schováva za boha. Nie Toho s B, ale toho, čo si ho požičiate, keď chcete robiť dojem. Akože máte "svätú" birmovku.
Ja s ním súhlasím, ale ruku mu nepodám. Nech vie, že niečo nie je ok. Že nie je jediný, kto sa snaží niečo zmeniť. Že nie je Mesiáš. Ten tu už bol, a je zaujímavé, že nepovalil politický režim ani sa nevydával za vodcu. Iba menil srdcia. "Iba". A zmenil svet... Chápete ten rozdiel?

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo