Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. marec 2016

Ja s tým Kotlebom vlastne súhlasím. Alebo?

Veď ja v podstate s väčšinou toho, čo hovorí Kotleba, súhlasím. A vlastne to hovoríme už dlhú dobu "všetci:" že Smer nás nehorázne okráda, že zákon dávno neplatí pre všetkých rovnako, že oligarchovia to tu majú v hrsti, že politici sú akí sú... utečenci, rozkradnuté eurofondy, rozpadnuté nemocnice... a že peňazí je dosť na všetko, len tečú do nesprávnych vrecák.

To si všetci uvedomujeme. Preto sme išli k voľbám, lebo to chceme zmeniť. Alebo nie? 40% ľudí voliť nešlo. V podstate vyhrali voľby nevoliči. Takmer by mohli vládnuť sami, ak by sa im to zrátalo. Ale zostali doma. Rezignovali? Tí, čo volili Kotlebu, veria, že on to dokáže zmeniť. Hoci ešte nemali istotu, že bude v parlamente, riskli že ich hlas prepadne. Verili vo vyriešenie ich problémov. Veď preto sme boli voliť aj my.
A či si uvedomovali, že on to robí so zámerom zrealizovať svoj veľký sen? To nie je sen o pomoci blížnemu, službe občanom, o slobode v zodpovednosti, o jednote v rôznorodosti. To je sen o Slovensku na svoj obraz. Slovensku, kde vládne poriadok, najlepšie taký aký chce vodca. Kde sa budú mať ľudia dobre. Budú musieť. Kde budú konečne tie pravé hodnoty. A ktoré budú tie pravé? Vodca povie. A Slovensko bude oslobodené - od slobody názoru. Alebo to smeruje inam? Už teraz sa schováva za boha. Nie Toho s B, ale toho, čo si ho požičiate, keď chcete robiť dojem. Akože máte "svätú" birmovku.
Ja s ním súhlasím, ale ruku mu nepodám. Nech vie, že niečo nie je ok. Že nie je jediný, kto sa snaží niečo zmeniť. Že nie je Mesiáš. Ten tu už bol, a je zaujímavé, že nepovalil politický režim ani sa nevydával za vodcu. Iba menil srdcia. "Iba". A zmenil svet... Chápete ten rozdiel?

Inzercia

Odporúčame

Blog
KDH vyhodili aj míny položené za Čarnogurského

KDH vyhodili aj míny položené za Čarnogurského

Dobrým výsledkom volieb je, že Smeru R. Fica oproti r. 2012 klesli preferencie o takmer tretinu. Zle je, že z parlamentu po 26 rokoch vypadlo KDH, a nahradili ho nacionalistická SNS a ĽS Naše Slovensko, a Rodina demagogického milionára Kollára. Toto víťazstvo emócií a nacionalizmu nad zdravým rozumom, demokraciou i kresťanskými hodnotami spôsobili aj chyby kresťanov a míny, ktoré do ponovembrovej politiky položil J. Čarnogurský.