Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. október 2022

Poďme obrátiť Rusko!

Generácie pred nami vnímali naplnenie fatimských zjavení už „zajtra“. Rovnako obrovské bolo úsilie ísť do krajín ZSSR, prepašovať tam literatúru, pôsobiť ako misionár... V tejto apoštolskej horlivosti naša generácia zaspala dobu. Naše cesty viedli viac na západ ako na východ. Nehľadali sme si a nebudovali sme hlboko ľudské, osobné priateľstvá s ľudom východu...
Poďme obrátiť Rusko!

Všetci sme súčasťou zjavenia Panny Márie vo Fatime. Zvlášť teraz, keď sa modlíme svätý ruženec, si  plnšie uvedomujeme „fatimskú prosbu“. Lucia, Hyacinta a František sa modlili modlitbu, ktorú ich naučil anjel naučila Panna Mária: „Ó, Ježišu, odpusť nám naše hriechy, zachráň nás od pekelného ohňa a priveď do neba všetky duše, najmä tie, ktoré najviac potrebujú tvoje milosrdenstvo."

V tejto modlitbe sa ukrýva silné posolstvo. Prosba o záchranu duší. Prosíme, aby v poslednom okamihu života (v prvom okamihu večnosti) dokázali Bohu povedať: „Pán môj a Boh môj...“ Prosíme o tak veľké milosrdenstvo pre seba i pre druhých.

Toto posolstvo sa nás oveľa viac dotýka ako čokoľvek iné, práve teraz, keď vo svete zúri vojna. Práve teraz, keď bratislavská tragédia hlbšie odkrýva krehkosť života každého z nás.

Áno, Fatima je o zjavení, zázrakoch, oddanom mariánskom ctiteľovi pápežovi sv. Jánovi Pavlovi II., ktorý žil v duchu hesla: „Celý Tvoj!“ Je o zázraku z 13. mája 1981, keď prežil atentát na svoju osobu.

Fatima je o modlitbe. Je však aj o deťoch, ktorým sa Panna Mária zjavila. A ja som rád, že sv. František z Fatimy je patrónom jedného z členov našej rodiny.

Aj my chceme byť súčasťou zápasu o obrátenie Ruska. Modlíme sa: „Kráľovna pokoja, oroduj za nás!“ Nástojčivo prosíme a budeme prosiť za duše obetí vojen. Za tých, ktorí vraždia. Iste, v prvom rade prosíme za zmenu srdca a zmýšľania, no rovnako za tých, ktorí sú pred bránami večnosti. Kto ak nie oni najviac potrebujú Božie milosrdenstvo. Naša prosba za tieto duše je našou misiou pri obrátení Ruska, krokom k víťazstvu Nepoškvrnenej.

František Neupauer

(text bol písaní pre Katolícke noviny, vyšiel v texte č. 41/2022, s. 8; ďakujem za opravu o. P. Benkovi SF - viď v texte)

Inzercia

Autor je historikom Ústavu pamäti národa, autorom projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom (www.november89.eu), riaditeľom Nadácie Antona Srholca ANTÓNIO. Vyučuje novodobé dejiny na VŠZaSP sv. Alžbety a je výkonným riaditeľom OZ Rodičovské združenie pri ZŠ Limbach.

Odporúčame

Blog
Film SLOBODNÍ a jeho predchodcovia

Film SLOBODNÍ a jeho predchodcovia

V týchto dňoch je v kinách film SLOBODNÍ. Slavomírovi Zrebnému, režisérovi, sa podarilo dokončiť vzácne dielo. Katka mi napísala: "Pochopila som, čo je v živote podstatné. Film mi ukázal cestu, ako na to."

Blog
Pravda v našej dobe

Pravda v našej dobe

Keď skúmame ľudské dejiny, veľmi skoro sa objaví otázka pravdy. Má to viacero príčin, hlavná je asi tá, že sa pracuje s údajmi spísanými ľuďmi, ktorí mohli mať nepresné informácie, alebo mohli z nejakého dôvodu klamať a zahmlievať. Každý historik navyše vie, že rovnaká udalosť môže vyznieť úplne inak, keď sa dá dôraz na niektoré udalosti a uberie sa priestor iným, bez toho, aby to spĺňalo definíciu klamstva.

Blog
Ak "Boh učí" nenávisti, nie je Boh

Ak "Boh učí" nenávisti, nie je Boh

Vražda dvoch mladých ľudí z komunity LGBTI+ na Zámockej ulici v Bratislave, hlboko otriasla celou našou krajinou. Musíme si však uvedomiť, že táto vražda, tento doslova teroristický útok na sexuálnu menšinu, bol špičkou ľadovca nenávisti, nevraživosti a odporu. Vinu nenesie len vrah samotný, ale aj mnohí politickí a cirkevní predstavitelia, ktorí dlhodobo atakovali LGBTI+ komunitu a pod rúškom Boha šírili zlo a nenávisť.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.