Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. október 2022

Jedzme a pime, lebo zajtra zomrieme!

“Ale vy budete oslavovať a radovať sa, zabíjať dobytok a zarezávať ovce…a poviete: 'Jedzme a pime, lebo zajtra zomrieme'.” - Izaiáš 22:13.

Keď apoštol Pavol dal pod inšpiráciou praktickú radu pomazaným kresťanom v prvom storočí v 1. Korintským 15:32, určite citoval Božieho proroka Izaiáša: “Lenže vy budete oslavovať a radovať sa, zabíjať dobytok a zarezávať ovce, jesť mäso a piť víno a poviete: ‚Jedzme a pime, lebo zajtra zomrieme.’” – Izaiáš 22:13.

V podstate izraeliti, členovia Božieho vyvoleného národa hovorili: “Dnes sme tu a zajtra tu už nemusíme byť.“ Takýto postoj majú aj mnohí ľudia dnes. A našu úžasnú nádej na vzkriesenie si veľmi ceníme. Preto by sme si mali dávať pozor na to, akých priateľov si vyberáme. Kresťania v Korinte dostali duchovnú radu! 

Táto inšpirovaná biblická rada od nášho Stvoriteľa nás povzbudzuje neustále sa uisťovať o tom, čo je správna a pravdivá a praktická rada do života pre všetkých Boha milujúcich ľudí žijúcich v súčasnosti, pred druhým príchodom Ježiša Krista, ktorý bude presným protiobrazom jeho prvého príchodu v prvom storočí! (Hebrejom 9:28)

Inzercia

Študent Biblie a primeraných textov so vzťahom na Druhý príchod Ježiša Krista.

Odporúčame

Blog
Spolky s čertom a zbrane pre Ukrajinu

Spolky s čertom a zbrane pre Ukrajinu

Väčšina obyvateľov formálne kresťanského a demokratického Slovenska si želá, aby vojnu na Ukrajine vyhralo Rusko. Protivládny protest s heslami „Za národ, za Boha, za Rusko“ viedli členovia SMERu exkomunistu Fica s nacionalistickým hnutím Republika. Poslanec Smeru Takáč povedal, že kvôli predčasným voľbám sa spoja aj „s čertom a diablom". Pápež František jasne povedal, že na spravodlivú obranu možno Ukrajine dodávať aj zbrane.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.