Ľahké voľby

Ľahké voľby

Neviete, čo chcete voliť? Ja viem čo nechcem. V roku 1933 to nevedeli.

V roku 1933 boli ľudia v Nemecku po ekonomickej kríze a prehranej vojne v biede, krajine vládla nezamestnanosť. Vtedy sa dostal k moci Hitler, z biedy vinil židov a ďalšie menšiny, len nie nemecky národ. Agresívnym vyjadrovaním voči menšinám a nájdením "zodpovedných" za ich stav si získal ľudí. A stalo sa to aj preto, lebo tí, ktorí nesúhlasili, neurobili nič.

Mam deja vu. Je tu ďalší pán, ktorí kričí na cigánov, dosadzuje si svojich ľudí do úradov, velí pravicou a volajú ho Vodca. Potom tu sú statoční chlapci, ktorí buď nemajú dochodenú ZŠ, alebo nikdy nevenovali pozornosť tomu, čo je extrémizmus, ako vyzerá a hlavne - čo spôsobil. Za svoje nízke mzdy a nie ideálny život vinia všetko, len nie seba. Bez urážky, ale asi doteraz nepochopili o kom hovorím, ale ste to vy, HRDÍ VOLIČI KOTLEBU. Ako si statočne píšete do statusov - nech si hovorí kto chce a čo chce - ale vy si budete voliť Kotlebu a nikto Váš názor nezmení.

A potom tu sú tí ľudia, ktorí s tým nesúhlasia, ale neurobia nič a svoj hlas nedajú. Komu? Hocikomu inému. Ten kto neurobí ani to najmenej, je tiež zodpovední za to, čo bude.

A vy, ktorí čakáte na to, kým budete mať koho voliť (Vašu ideálnu stranu bez chýb), tak čakajte. Ale ak by som mal zavrhnúť každého, kto má nejakú chybu, tak už dávno skočím pod vlak.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo