Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. september 2022

Identifikovaný zdroj slov: 'mier a bezpečie'!

“Keď budú ľudia hovoriť: „Je mier a bezpečie!“, vtedy na nich zrazu príde zničenie ako pôrodné bolesti na tehotnú ženu a určite neuniknú…” - 1. Tesaloničanom 5:3.

Pod inšpiráciou apoštol Pavol napísal kresťanskému zboru v Tesalonikách v prvom storočí slová, ktoré budú signálom druhého príchodu Ježiša Krista pred Veľkým Súžením a potom Armagedonu, ktorý absolútne skončí so súčasným nespravodlivým systémom:

“Keď budú ľudia hovoriť: „Je mier a bezpečie!“, vtedy na nich zrazu príde zničenie ako pôrodné bolesti na tehotnú ženu a určite neuniknú. Ale vy, bratia, nie ste v tme, aby vás ten deň prekvapil, ako denné svetlo prekvapí zlodejov.” - 1. Tesaloničanom 5:3, 4.

O tom, že kto bude autorom inšpirovaného signálu “mier a bezpečnosť” už boli napísané mnohé články, ale dokonca aj zväzky interpretácií! Na správne pochopenie danej stati je potrebné brať do úvahy spôsob, akým sa biblia sama interpretuje! V kontexte apoštol píše:

“Veď vy, bratia, napodobňujete Božie zbory v Judei, ktoré sú v spojení s Kristom Ježišom, lebo ste si vytrpeli od svojich krajanov to isté čo oni od Židov. Tí zabili Pána Ježiša, zabíjali prorokov a nás prenasledovali!” - 1 Tesaloničanom 2:14, 15.

Takže ako pokresťanštení Židia v prvom storočí v roku 66 n.l. kričali “mier a bezpečnosť”, keď sa rímske vojská zrazu bezdôvodne odvrátili od zničenia Jeruzaléma (len aby sa vrátili v roku 70 n.l, a skoncovali s ním), tak to bude aj v blízkej budúcnosti keď budú hovoriť “mier a bezpečie”!

Inzercia

Študent Biblie a primeraných textov so vzťahom na Druhý príchod Ježiša Krista.

Odporúčame

Blog
Dilema predčasných volieb

Dilema predčasných volieb

Stalo sa už akýmsi zvykom, že problémy našej vlády zvaľujeme na vlastnosti lídra OĽANO. Argumentácia “lebo Matovič nie je normálny” však debatu príliš zjednodušuje. Pretože aj keby bol charizmatický a talentovaný politik, stále by stál pred otázkou, pred ktorou stojí každý politik, otázkou predčasných volieb a toho, kam až nechá svojich koaličných partnerov zájsť bez toho, aby vypovedal koaličnú zmluvu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.