Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. marec 2016

Smer robí pre ľudí. Pre ktorých?

Premiér prišiel na rokovanie vlády s dvomi papiermi. Vytiahne prvý a hovorí: „Tu je súbor opatrení, ktoré keď urobíme, budú sa mať ľudia do konca života dobre." Po potlesku vytiahne druhý papier a oznámi: „Tu mám zoznam tých ľudí." Tento vtip stručne a jasne hovorí o tom, ako treba chápať hlavné volebné heslá vládneho Smeru, že Smer robí pre ľudí a Smer chráni Slovensko.

Pre ľudí robí niečo každá vláda. Žiadna to však nerobí zo svojho, ale z daní a práce občanov. Podstatné je čo a koľko vláda na svoju „prácu pre ľudí“ od nich zoberie, ako s tým hospodári, ako spravodlivo to rozdelí, a aké prostredie pre tvorivú prácu a osobný rozvoj ľudí zabezpečí.

Aj komunisti robili pre ľudí. Pre niektoré skupiny sociálne slabších občas i viac ako „kapitalisti“. Komunisti však hlavne prerozdeľovali z toho, čo zobrali iným, pričom najviac nadelili sami sebe. A keďže hlavnou daňou za všetky sociálne istoty stabilnej vlády jednej Strany bola sloboda, ktorú ľuďom zobrali, nakoniec aj tá robotnícka trieda, ktorú uprednostňovali, mala podstatne nižšiu životnú úroveň ako v slobodných demokratických krajinách s trhovou ekonomikou. Totalitným systémom zapríčinené nedostatky spôsobili korupciu, ktorá po Novembri ´89 zmutovala do rozmerov Gorily, tunelovania a garážových firiem vyciciavajúcich štát.

Smer robí pre svojich

Aj Smer, rovnako ako komunisti, robí predovšetkým pre seba a svojich ľudí.

Najbohatšími slovenskými ministrami sú R. Kaliňák a J. Počiatek zo socialistickej vlády exkomunistu R. Fica. K ministerskému platu okolo 40-tisíc priznávajú ročne 267-tisíc, 600-tisíc až takmer milión eur. (Priemerná nástupná mzda slovenského vysokoškoláka je 10200 eur ročne.) V majetkovom priznaní uvádzajú, že vlastnia neurčité podiely v nemenovaných firmách a majú príjem z "nejakých eseročiek" bez udania čo len názvu. Smerom schválený zákon o preukazovaní majetku politikov im dovoľuje to, čo si nemôže dovoliť žiaden živnostník.

Ich majetok však značne prevyšuje aj tieto príjmy, ale rovnako ako u Mečiara a ďalších podobných nikto okrem novinárov neskúma ako ho získali. Naznačovať to môže „náhodné" stretnutie ministra Počiatka v máji 2008 na jachte J&T v Monaku. O 3 dni finančné skupiny zarobili na zmene centrálnej parity koruny stovky miliónov.

Počiatek vlastní jednu z najluxusnejších bratislavských víl v cene 3,5 milióna eur, chatu na Donovaloch a ďalšie byty v Bratislave. Jeden z nich v komplexe Bonaparte, kde býva aj R. Fico. Nosí hodinky za 70-tisíc eur, jeho manželka ešte drahšie.

Smer pre zdravotníctvo

Slovenské zdravotníctvo oddlžila Dzurindova, prvá Ficova aj Radičovej vláda. Spolu to stálo vyše miliardy eur z našich daní (664 + 130 + 300 miliónov €) . 8 z posledných 10 rokov ho riadi Smer. Ten však namiesto reformy cez Ministerstvo zdravotníctva a Všeobecnú Zdravotnú poisťovňu (VZP) systém ďalej deformoval tak, aby na ňom čo najviac, a na úkor pacientov i slušných lekárov a zdravotných sestier zarobili dodávatelia zdravotníckeho materiálu. O tento lukratívny biznis sa delí zdravotnícka chobotnica, ktorej hlavnou postavou je bývalý predseda parlamentu P. Paška (Smer-SD), a Penta, ktorej vlastníci vyštudovali Moskovský inštitút medzinárodných vzťahov, školu pre komunistickú elitu aj kádre KGB. Kurz KGB v Moskve absolvoval aj posledný šéf ŠtB Lorenc, ktorý má tiež významnú pozíciu v manažmente Penty.

V ich biznise ide o sumy vysoko prevyšujúce nedávnu kauzu predraženého CT pre piešťanskú nemocnicu za takmer 1,6 milóna eur. Smer robí v zdravotníctve aj pre iných. Vládny "masér" Kostka, ktorého vyhlásenie ku kauze sa upravilo na počítači sekretárky R. Fica, zarábal denne 5000 eur. Hlavne pomocou špeciálnej klasifikácie ním robených úkonov vo VZP, ktorú ovláda Smer mu tak za 2 roky vzrástol zisk z 8 720 eur na 617 483 eur.

Ešte viac zarábala firma Cardioservice, ktorá vznikla v r. 2013, a ktorá tovar nakúpený za 1 327 800 eur predala nemocniciam za 4 483 014 eur. Napríklad stenty používané pri liečení srdcových porúch, ktoré rovnaký výrobca predáva v Indii za 167 €, predávali títo na Slovensku za 12 násobok,1980 €. ( http://beblavy.blog.sme.sk/c/406128/kto-prekonal-masera-kostku.html )

Vrana k vrane, exkomunista ku ex-eštebákovi

Podobne robí Smer pre ľudí aj v iných oblastiach. Napríklad pre firmy s ktorými je spojený jeden z najbohatších Slovákov J. Široký, bývalý agent komunistickej štátnej bezpečnosti a údajný sponzor Smeru. Základ majetku získal pri kupónovej privatizácii a zveľadil ho vďaka štátnym zákazkam za miliardy eur. Pre Váhostav išlo hlavne o rekonštrukciu Bratislavského hradu a diaľnice. Váhostav v r. 2015 dlhoval stovkám dodávateľov 136 miliónov eur. Ficova vláda rozhodla, že veritelia dostanú zaplatenú len časť podlžnosti, a nezaplatí ju Široký, ktorý má majetok asi 250 miliónov eur, ale vláda z našich daní. A Váhostavu prihrala ďalšiu zákazku.

Smer teda robí hlavne pre seba a najviac pre takýchto korupčníkov, nečestných podnikateľov a tunelárov,. Robí pre komunistov, ktorí „ovládli ekonomickú sféru a rozkradli čo sa dalo,“ (biskup V. Malý, ZRNO 20/2010) pre ich deti a podnikateľských partnerov. Pre tých, ktorí zázračne zbohatli za Mečiara a podobných, ktorým sa to podarilo za Fica, ako napr. masér Kostka). Smerom ovládaný štát sa lepšie stará o bývalých eštebákov než o ich obete.

Inzercia

Pred čím Smer chráni Slovensko

Smer chráni Slovensko hlavne pred zmenou a reformou tohto systému. Chráni výhody a výsadné postavenie svojich - papalášov, červených veľkokapitalistov, pochybných zbohatlíkov, skorumpovaných a nečestných štátnych úradníkov. Nechráni „biele vrany“, ktoré majú odvahu upozorniť na korupciu, rozkrádanie a iné nespravodlivosti.

Reklama Smeru hrá na city v súvislosti s migračnou krízou. Reálne a každodenne však väčšinu slušných obyvateľov Slovenska viac ohrozuje niečo iné. Zdravie a životy ohrozuje zlý stav zdravotníctva., „jeho rastúca morálna aj materiálna bieda, zapríčinená bezohľadným drancovaním zo strany mocných; ponižovanie a ohrozenie pacienta; vykorisťovanie," ktoré dosiahli neúnosné rozmery." (biskup M. Lach vo vyhlásení na podporu štrajku zdravotných sestier) Slušných a spravodlivých ohrozuje arogancia moci, utláčanie a zastrašovanie poctivých, slušných ľudí, ktorí ešte našli v sebe statočnosť sa verejne angažovať" (M. Lach)

Budúcnosť našich detí ohrozuje zlý stav školstva. Verejnú morálku okrem komerčných médií najmä správanie mnohých "papalášov" a tento skorumpovaný systém. Naše osobné i štátne majetky "neprispôsobiví občania", a finančné a iné štruktúry ktoré sú pravými pôvodcami súčasných problémov a v skutočnosti riadia slovenské zdravotníctvo a ďalšie oblasti života našej krajiny, vrátane tzv. veľkej politiky" (M. Lach) Poctivé podnikanie ničí obrovská korupcia a biedna vymožiteľnosť práva. Lebo rovnako ako Mečiarovci a I. Gašparovič, aj Smer bráni demokratickým reformám našej justície, ktorá je jednou z najhorších v Európe.

Ohrozenie Slovenska – utečenci a KDH?

Fico straší utečencami pred Islamským štátom. Väčším ohrozením národnej a kultúrenj budúcnosti Slovenska je to, že tisíce mladých a kvalifikovaných ľudí odtiaľto odchádzajú do cudziny. Z podobných dôvodov ako za komunizmu – pre nespravodlivý politický systém a biedne možnosti slušne tu zarobiť poctivou kvalifikovanou prácou.

R. Fico povedal, že veriť KDH je to najväčšie zlo, ( HNtelevízia, 4.1.2016 - http://tv.old.hnonline.sk/aktualne-videa-141/robert-fico-verit-kdh-je-to-najvacsie-zlo-1049628)

KDH patrí k tým, na ktorých Fico najviac útočí. Nie len preto, že zakladatelia a predstavitelia KDH konali proti jeho rodnej Komunistickej strane už pred r. 1989 a v Novembri ´89. KDH stálo aj proti Mečiarovmu zlepencu, počas ktorého vlády sa kládli základy tej moci, ktorú kritizuje biskup Lach. Z miliónov ktoré z rozpočtu pri výstavbe diaľnic ušetril J.Figeľ v porovnaní s R. Ficom a ním podporovaným Váhostavom je zrejmé, že účasť KDH vo vláde ohrozuje aj nespravodlivé zisky so Smerom spriaznených veľkokapitalistov.

Korupčné balíčky

Prečo sa to Smeru tak darí povedal dobre J. Figeľ (KDH) 17. novembra 2015 : „Ak vidíme okolo seba korupciu a aroganciu moci, je to len preto, že väčšina to strpí a toleruje. Lebo tí, čo to robia, v nás vytvorili dojem, že my ich potrebujeme, aby ochránili Slovensko a naše životy napríklad pred globálnymi hrozbami. Že nám dajú vlaky zadarmo, ktoré samozrejme, že nie sú zadarmo, lebo ich platia daňoví poplatníci....."

Rovnako z našich daní Fico financuje aj rôzne "sociálne balíčky", ktorými nahrádza potrebné reformy, a v ktorých obyčajní ľudia dostávajú len zlomok toho čo vyvolení. Už viac krát zvyšoval rezervu predsedu vlády. (z našich daní) Transparency Interanational Slovensko nedávno zverejnila, že ju spolu s podporou vystavby futbalových ihrísk a rozdávania hasičských áut obciam používal na ďalšie kupovanie si priazne voličov a odmeňovanie lojálnych starostov. Napríklad, pred prezidentskými voľbami v roku 2014 Fico za prvé tri mesiace rozdal 81% pôvodnej rezervy určenej na celý rok 2014. Samozrejme, hlavne svojim . Vyčlenil tiež 17000 eur fitnes modelke E. Martinkovej, okrem iného na úpravu nechtov. V r. 2010 mesiac po ničivých povodniach, poslal z rezervy pre Širokého Váhostav 5 miliónov eur na opravu Bratislavského hradu.

Poslední slovo komunismu je vládnout a nikoli zachraňovat; jeho velikým heslem je moc a nikoli pomoc.“ (K Čapek - Proč nejsem komunistou, 1924) „Totalitný štát odporcov likvidoval, iných zastrašoval a prenasledoval. Kupovať si a korumpovať človeka je prejav moci, ktorá ho chce ovládať, nie slúžiť jeho dobru. Zalepiť mu oči, aby nepožadoval zmenu.“ (J. Figeľ) V tom kupovaní a korumpovaní sa Smer R. Fica nijako nelíši od jeho rodnej komunistickej strany.

Jevgenij Jevtušenko povedal v šesťdesiatych rokoch: „Vyniesli ste Stalina von z mauzólea. Ako ale vyniesť Stalina z dedičov po Stalinovi?" Súčasná bieda Slovenska je dôsledkom 40 ročnej vlády Stalinových dedičov, ktorí aj po príliš Nežnej revolúcii zostali pri riadní štátu. Voľby sú možnosťou aspoň niektorým z nich zobrať moc.

Odporúčame

Blog
SNS predbehla KDH – zlá správe pre Slovensko

SNS predbehla KDH – zlá správe pre Slovensko

Podľa prieskumu MVK za január 2016 Slovenská Národná Strana v preferenciách o takmer 2 percentá predbehla Kresťansko-demokratické hnutie. Keďže je veľmi pravdepodobné, že Smer-SD, ani iná strana nedokáže po voľbách vytvoriť jednofarebnú vládu, práve od KDH a SNS môže závisieť kto a ako bude vládnuť. A to naozaj nie je jedno.

Blog
Mladí vedia, koho si vyvoliť

Mladí vedia, koho si vyvoliť

Pred pár dňami mi mladý 25 ročný študent (ktorého som učil ešte ako žiaka na ZŠ) napísal: "Ahoj, vďaka za tvoje statusy... Sú super :). Dnes ma oslovil status: "Poď za mnou!", ale niekedy mám pocit, že najtažšie je nájsť svoju životnú cestu." Základné cesty životného povolania sú dve: zasvätený život a život v rodine. "Človek do tridsiatky by sa mal rozhodnúť, vybrať si jednu z nich!" povedal svojho času páter JUDr. František Paňák SJ (1908 - 1997) a rozhodol sa. Ako sa rozhodovala generácia rovesníkov a žiakov pátra Paňáka a ako je tomu dnes? Čo pomáha mladým pri rozhodovaní?

Blog
Pokánie... Len ľútosť, alebo niečo viac?...

Pokánie... Len ľútosť, alebo niečo viac?...

Poznáte to: Všedné dni... Jeden za druhým... Úspechy... Neúspechy... Vo všednom živote. Ale aj v duchovnom. Raz sa darí, inokedy nie. Človek padá-hreší. Potom robí pokánie... Vstane, ale za nejaký čas padne znova... Vyzerá to ako kolotoč. Ale... musí to byť „ako kolotoč“?...

Denník Svet kresťanstva