Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. marec 2016

Ľudia na Slovensku si zaslúžia zodpovedných politikov

V sobotu 5 marca budú voliči na Slovensku rozhodovať o tom kto zasadne do slovenského parlamentu a kto dostane poverenie na spravovanie vecí verejných.

22 politických strán sa uchádza o dôveru voličov a spravidla každá má ten svoj recept ako vyriešiť nahromadené problémy za uplynulé 4 roky resp. 8 rokov. Okrem vládneho Smeru, ktorý sľubuje  pokračovať v doterajšom štýle vládnutia zo všetkými dôsledkami, ostatné politické strany sľubujú zmenu. Ako sa má však bežný volič v tejto pestrej ponuke orientovať ? Volič by sa mal predovšetkým riadiť svojim úsudkom na princípe zdravého sedliackeho rozumu. Z toho vyplýva, že zámery a program strany, ktorú chcú voliť by nemal byť v rozpore so zdravým rozumom.  Zároveň by mal volič hodnotiť politickú stranu i podľa skutkov, či ich praktické kroky a postoje v minulosti boli v súlade s tým čo presadzujú dnes.  Tieto dve kritéria musia stačiť aby sa možná voľba značne zredukovala a rozhodovanie voliča sa stalo jednoduchším.  Týmto dvom kritériam nemôžu vyhovieť strany, ktoré v minulosti zlyhali pri presadzovaní zdanlivo dobrých zámerov a rovnako i politické strany. ktoré dnes prichádzajú s originálnymi riešeniami, avšak doteraz nepreukázali svojimi skutkami či sú schopní svoje zámery zrealizovať, tak ako sľubujú.

Ak k týmto dvom krtériam pridáme i kritérium zodpovednosti  za ľudí a za našu vlasť a program, ktorý sa opiera o  overené hodnoty, ktoré pretrvali viac ako dve tisíc rokov, rozhodovanie môže byť zrazu jednoduché. Všetkým týmto kritériam najlepšie zodpovedá program KDH a jeho postoje a skutky v minulosti. Hnutie presadzuje podporu tradičnej rodiny jedného muža a jednej ženy, aby rodina bola ekonomicky zabezpečená, živitelia rodín mali slušnú prácu a neboli odkázaní na štát a jeho balíčky. Hnutie bojovalo a bojuje s korupciou a nebojí sa postaviť i proti orgamizovanému zločinu. KDH je jediná strana ,ktorá neúnavne i po dvadsiatich rokoch sa snaží presadiť v parlamente zrušenie Mečiarových amnestií a odhalenie vrahov Róberta Remiáša.  Ak KDH hovorí o podpore rodiny, nemyslí tým iba kresťanské rodiny ale všetky rodiny bez rozdielu vierovyznania a rovnako i rodiny bez vierovyznania.                

      

 

 

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Nový blog

Nový blog

Môžu si nájsť absolventi trvalé pracovné miesto ? Jedným z dôvodov prečo je na Slovensku vysoká nezamestnanosť je nesúlad medzi dopytom a ponukou na trhu práce.

Blog
Všetci kradnú!

Všetci kradnú!

Za uplynulé týždne som pochodil naše mestá a dediny a rozprával sa s mnohými ľuďmi. Pri menovaní aspoň časti hriechov súčasnej vlády som často krát počúval jedno: “Veď všetci kradnú!“ Áno, kradnú všetci.