Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. september 2022

Druhý Vatikánsky koncil nezačal novú cirkev

Prinášame Vám rozhovor s katolíckym kňazom Ľubomírom Urbančokom.
Druhý Vatikánsky koncil nezačal novú cirkev

Je dnes náročné byť kňazom?

Ako je potrebné vnímať II. Vatikánsky koncil?

Nachádza sa Cirkev v kríze?

Čo si veriaci ľudia všimli na biskupovi Bezákovi? 

A odpovede na ďalšie otázky nájdete v novej epizóde podcastu Deep talky. 

O čom je Projekt Deep talky? Projekt Deep talky je zameraný na tvorbu rozhovorov a diskusií na rozsiahle témy, ako je politika, história, spoločnosť, kultúra a viera. Chceme prinášať pútavý obsah do každého kúta Slovenska a myslíme si, že v dnešnej polarizovanej spoločnosti je diskusia nesmierne dôležitá a jednoducho potrebná. Tešíme sa na Vás.

Inzercia

Právnik (expert na obchodné právo, GDPR a ochranu osobných údajov), komunálny politik, predseda Slovenského katolíckeho akademického spolku ISTROPOLITAN. Autor akademických prác: Štát a roajalizmus, Svätá stolica a ľudské práva, Úvod do teórie prirodzeného práva. V marci 2020 spoluzaložil občianske združenie Salt & Light.

Odporúčame

Blog
Pavol - prvý hriešnik

Pavol - prvý hriešnik

Prvý list Timotejovi patrí v zaužívanom kánonickom poradí biblických kníh k prvému spisu novozákonnej skupiny známej ako tzv. „pastorálne listy“. Okrem neho tu patria aj Druhý Timotejovi a list adresovaný Títovi. S ostatnými Pavlovými listami ich spája meno uvedeného autora. Ich osobitosť spočíva v tom, že sú adresované nie komunite, ale konkrétnemu spolupracovníkovi a že sa svoj takmer celý obsah venujú praktickým radám na usporiadanie života v ranných miestnych cirkvách. Odtiaľ aj meno „pastorálne“, čiže „pastierske“.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.