O tortách a čerešničkách

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
O tortách a čerešničkách

Každý človek prichádza do kontaktu so štátom na dennodennej báze. Či už idete po cestách do práce alebo musíte navštíviť lekára. Vaše deti chodia do škôl alebo škôlok a keď si večer pustíte správy, počúvate napríklad o slovenských súdoch. Aby toto všetko fungovalo, pracujúci či podnikatelia platia štátu dane a odvody. Realita má však od fungujúceho stavu ďaleko.

Nefunkčné súdy, lekári a sestričky liečiaci pacientov v polorozpadnutých nemocniciach a k tomu všetkému napríklad neexistujúce škôlky pre najmenších. Štát sa jednoducho prestal kvalitne starať o občana, ktorý na jeho chod prispieva ťažko zarobenými peniazmi. Teda počkajte, sú aj výnimky. Tými sú skupiny vybraných ľudí späté s vládou, ktorým sa nadštandardne darí.

Rozdávanie peňazí, ktoré museli iní poctiví ľudia zarobiť, nie je riešením. Vláda bremeno šetrenia a hospodárenia preniesla na ľudí. Riešením je podľa mňa uľahčiť život ľuďom, ktorí pracovať chcú a pracujú.

Štát by sa preto mal správať férovo. Napríklad zavedením „benchmarkingu“, teda porovnávania výdavkov popri štátnych nákupoch. Boli by sme o veľký krok bližšie k tomu, aby sa neopakovala kauza CT alebo iné predražené nákupy za peniaze nás všetkých.

 
M. Moravčík: Sociálne balíčky sú len čerešnička na torte

Za peniaze, ktoré štát od ľudí berie, si zaslúžia kvalitné a fungujúce služby. Isteže, náplasť v podobe sociálnych balíčkov poteší, ale dlhodobo nič nevyrieši. 5.marca to môže každý volič zmeniť. S KDH máte istotu, že váš hlas pravici neprepadne.

Zveřejnil(a) Poznáš Miloša? dne 15. únor 2016 Zdieľať

 

Zamestnanci si zaslúžia, aby im zostávalo viac peňazí pre ich deti či rodičov na dôchodku. Nezdaniteľná časť základu dane by sa preto podľa nás mala a dala zvýšiť o 560 € ročne. To by pre zamestnancov znamenalo ročne 100 € v čistom navyše.

Ak chcú dôchodcovia pracovať, chceme im dať možnosť privyrábať si do 200 € mesačne bez toho, aby im na to siahol štát. Študenti by mali mať možnosť si cez letné prázdniny zarobiť bez odvodov dvojnásobok toho, čo cez školský rok, teda 400 € počas júla a augusta.

Živnostníci a malí podnikatelia si zaslúžia menej zbytočných povinností a byrokracie. Za každý 1 nový formulár by tak museli podľa nášho návrhu one in – two out úrady zrušiť minimálne 2 iné formuláre.

Skutočne sa dá dávať ľuďom naspäť služby, ktoré si za svoje odvody zaslúžia. To je torta, ktorú by mal každý jesť. Preto sa nemôžeme uspokojiť s čerešničkou, ktorou chce súčasná vláda kŕmiť všetkých bez rozdielu.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo