Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. august 2022

Nadbytočné úmrtia spôsobené Lockdownom sú 3 krát vyššie ako covidové úmrtia.

Fanatici lockdownu sa nemôžu vyhnúť vine za tento škandál. Tí, ktorí varovali pred nevyhnutným nárastom počtu úmrtí nekovidových pacientov, boli odsúdení ako samoľúbi vrahovia. Úmrtia súvisia s odkladmi a odkladmi liečby ochorení, ako sú rakovina, cukrovka a srdcové choroby. Pacienti trpiaci rakovinou teraz umierajú, pretože sa nedostali na vyšetrenie počas lockdownu alebo nechceli byť na príťaž. Lockdowny boli príliš horlivou reakciou na pandémiu - politika strachu, ktorá držala ľudí doma, odháňala ich od nemocníc a pripravila ich o liečbu. Stalo sa to napriek tomu že v Británii sa výdavky na zdravotnú starostlivosť sa v posledných rokoch v pomere k HDP prudko zvýšili. Ako je to na Slovensku, kde sa výdavky na zdravotníctvo nezvýšili, sestričky a lekári utekajú? V poslednom štvrťroku 2020 bolo riziko, že zomriete na covid-19, ak máte menej ako 60 rokov, bolo nižšie ako 0,5 %. Kto by teraz nebral tieto šance v porovnaní s tým, že mu diagnostikujú rakovinu, ochorenia súvisiace s krvným obehom alebo kardiovaskulárnymi ochoreniami a nechá ho čakať mesiace na liečbu po pandémii?
Nadbytočné úmrtia spôsobené Lockdownom sú 3 krát vyššie ako covidové úmrtia.

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente - článok z novembra 2021 porovnáva Švédsko bez lockdownu a Britániu s lockdownom. Nebrali to vážne v Británii ani na Slovensku.

Z údajov, ktoré v utorok zverejnil Úrad pre národnú štatistiku, vyplýva, že nadbytočné úmrtia sú o 14,4 % vyššie ako päťročný priemer, čo predstavuje o 1 350 úmrtí viac ako zvyčajne v týždni končiacom sa 5. augusta. Hoci 469 úmrtí súviselo s Covidom, zvyšných 881 úmrtí nebolo objasnených. Od začiatku júna  Úrad pre národnú štatistiku zaznamenal takmer o 10 000 úmrtí viac, ako je päťročný priemer - približne 1 086 za týždeň - pričom žiadne z nich nesúviselo s koronavírusom. Toto číslo je viac ako trojnásobne vyššie ako počet ľudí, ktorí zomreli v dôsledku Covidu za rovnaké obdobie - 2 811.

Ministerstvo zdravotníctva a sociálnej starostlivosti požiadalo o prešetrenie údajov v súvislosti s obavami, že úmrtia súvisia s odkladmi a odkladmi liečby ochorení, ako sú rakovina, cukrovka a srdcové choroby.

Ako vysvetlila chirurgička Laura Johnsonová, ktorá sa zaoberá rakovinou prsníka: "Nešlo o to, že by sa pacientom nestihli stanoviť diagnózy, ale bohužiaľ o to, že množstvo ľudí neprišlo do nemocnice. "Teraz, o 18 mesiacov neskôr, sa objavujú s pokročilejším ochorením. Polovica našich pacientov, ktorí prichádzajú s rakovinou, takmer potrebuje chemoterapiu pred operáciou, zatiaľ čo predtým bolo toto percento oveľa nižšie. A to preto, že prichádzajú s väčšou, agresívnejšou a pokročilejšou rakovinou."

Hororové príbehy sú všade, kam sa pozriete: od ľudí, ktorí zbytočne zomierajú doma ako pán King, cez starších pacientov, ktorí čakajú 40 hodín na sanitky, až po pacientov trpiacich rakovinou, ktorí teraz umierajú, pretože sa nedostali na vyšetrenie počas lockdownu alebo nechceli byť na príťaž.

Nie je to však len dôsledok nedostatku zdrojov. Výdavky na zdravotnú starostlivosť sa v posledných rokoch v pomere k HDP prudko zvýšili. 

Tieto údaje naznačujú, že krajina čelí rastúcej kríze v zdravotníctve, ktorú spôsobila naša príliš horlivá reakcia na pandémiu - politika strachu, ktorá držala ľudí doma, odháňala ich od nemocníc a pripravila ich o liečbu.

Tieto nadmerné úmrtia sa môžu ukázať ako priamy dôsledok rozhodnutia uzavrieť krajinu s cieľom zvládnuť vírus, ktorý bol vždy vážnou hrozbou len pre starých a zraniteľných ľudí.

Keby sa zvolil primeranejší prístup, podobný švédskemu, boli by sme teraz v takejto situácii? Na túto otázku možno definitívne odpovie až vládne vyšetrovanie, ale isté je, že debata o prísnosti lockdownu nikdy nebola o ekonomike verzus životoch - ako by to chceli fanatici za lockdown - ale o životoch verzus životoch.

Na začiatku pandémie sa prehnaná reakcia na vírus dala odpustiť. O víruse Sars-CoV-2 sme toho veľa nevedeli a akákoľvek nádej na vakcínu sa zdala byť vzdialenou fantáziou.

Rýchlo sa však ukázalo, že mnohé opatrenia boli neprimerané a zle cielené - a že sa príliš málo uvažovalo o alternatívach, ako napríklad o systéme cielenej ochrany presadzovanom tými, ktorí podpísali Deklaráciu z Great Barringtonu, v rámci ktorého by boli riadne chránení tí, ktorí sú skutočne zraniteľní voči Covidu.

Aby sme nezabudli, že v poslednom štvrťroku 2020 sa priemerný vek osôb, ktoré zomreli s Covidom a na Covid, odhadoval na 82,4 roka, zatiaľ čo riziko, že naň zomriete, ak máte menej ako 60 rokov, bolo nižšie ako 0,5 %. Kto by teraz nebral tieto šance v porovnaní s tým, že mu diagnostikujú rakovinu, ochorenia súvisiace s krvným obehom alebo kardiovaskulárnymi ochoreniami a nechá ho čakať mesiace na liečbu po pandémii?

A to ešte nezačínajme o duševnom zdraví, ktoré si vládne panikárstvo vybralo. Ani o negatívnom vplyve, ktorý majú nariadenia o práci z domu na náš už aj tak sedavý životný štýl, spotrebu alkoholu a obvod pása. Nehovoriac o nepriaznivom vplyve na vzdelanie generácie Covid, ktorej školy a univerzity nemali byť nikdy zatvorené.

Svetová zdravotnícka organizácia vtedy uviedla, že Great Barringtonská deklarácia "nemá vedecký základ", ale takmer tri roky od začiatku pandémie sa uskutočnilo len veľmi málo analýz o tom, či mnohé obmedzenia týkajúce sa Covidu slúžili kolektívnemu dobru alebo skutočne zachránili životy v porovnaní so životmi, ktoré sa v dôsledku toho teraz strácajú.

Tieto čísla nie sú len štatistikou - sú to manželia, manželky, bratia, sestry, dcéry a synovia ľudí. Hroznou pravdou je, že mnohí z týchto ľudí by tu dnes pravdepodobne ešte boli, keby nebolo lockdownov. Lockdownov, ktoré zdanlivo len málo pomohli zastaviť smrť desiatok tisíc ľudí v Británii na Covid. Telegraph

Nadbytočné úmrtia spôsobené Lockdownom sú 3 krát vyššie ako covidové úmrtia.

Covid nebol katastrofou pre vzdelávanie mladých ľudí. Bol to Lockdown.

Inzercia

9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 2.

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

75 amerických zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

Vedci tvrdia, že rúška, práca z domu iba oddialia úmrtia do jesene budúceho roku

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

Odporúčame

Blog
Čo skutočne spôsobuje bolesť hlavy - a ako ju liečiť

Čo skutočne spôsobuje bolesť hlavy - a ako ju liečiť

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o zmiernení bolesti - od dočasných zášklbov až po obrovské migrény. Migréna je charakterizovaná ako silná pulzujúca bolesť hlavy na jednej strane hlavy, ktorú môže sprevádzať rozmazané videnie, nevoľnosť a akútna citlivosť na svetlo a zvuk. Napäťové bolesti hlavy na rozdiel od migrény spôsobujú skôr stálu, miernu až stredne silnú bolesť ako pulzujúcu bolesť a nebývajú sprevádzané nevoľnosťou alebo citlivosťou na svetlo a zvuk. Covidové bolesti hlavy bývajú odolnejšie voči bežným liekom proti bolesti, pričom jednou z možností je užívanie voľnopredajných dekongestív na zmiernenie tlaku v dutinách. Klastrová bolesť hlavy sa považuje za jeden z najbolestivejších stavov, aké ľudia poznajú. Môže sa vyskytnúť slzenie z oka, začervenanie očného bielka a ľudia sa zvyčajne počas záchvatu cítia veľmi rozrušení, takže neustále chodia alebo sa kolíšu. Bolesti hlavy spôsobené nadmerným užívaním liekov liečime kombináciou opatrení týkajúcich sa životného štýlu, vitamínových doplnkov, zmeny stravy a iných liekov na prevenciu záchvatov. Bolesti hlavy spôsobené namáhaním očí sa zvyčajne objavujú, keď sa na niečo dlhodobo sústredíte, zvyčajne na obrazovku, a bolesť sa zvyčajne nachádza za očami alebo v ich okolí. Zvyčajne ustúpi, keď si oči na chvíľu oddýchnu. Ranné bolesti hlavy môžu súvisieť s rôznymi spúšťačmi, ako je napríklad zlá poloha počas spánku, čo vedie k napnutým teda napätým svalom. Sexuálne bolesti hlavy sú zriedkavé ale ak sa vyskytnú, je dôležité zavolať 112.

Blog
O slovenskom nacionalizme

O slovenskom nacionalizme

Prečo by mal byť štát niečo viac ako len nástroj na udržanie bezpečnosti a zdroj rôznych druhov podpory? Je to otázka, na ktorú odpovedá nacionalizmus, myšlienka, že by sme sa ako národ mali niekam dostať. Ak je nacionalizmus dostatočne silný a zdravý, národ pripomína húževnatú a cieľavedomú svorku. Ak nie, podobá sa na stádo, ktoré spája akurát tak spoločná ohrada.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.