Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. august 2022

Niekoľko biblických výrokov o pravde

“Ja som cesta, pravda a život. Nikto neprichádza k Otcovi, iba prostredníctvom mňa.” - Ján 14:6.

V slovníkoch a encyklopédiach človek nájde nekonečné množstvo názorov na to, čo je vlastne pravda. Vybral som len jeden z nich, ktorý hovorí takto o pravde: “Absolútna pravda (podľa wikipédie) je vlastnosť úplného, a tiež i vyčerpávajúceho poznania skutočnosti, ten aspekt poznatkov, ktorý nemôže byť vyvrátený ani v budúcnosti”. Alebo: “Pravda je súhlas so skutočnosťou, pravda je samá skutočnosť”!

Takže existuje Absolútna pravda! Môžeme ju volať aj vedecká pravda. Biblia, ktorá tvrdí, že je inšpirovaná od Boha Stvoriteľa, bola v minulosti už podrobená nespočetnými skúškami a dokázaná ako pravdivá v každom ohľade! Pravdaže sú aj takí, ktorí by chceli dokázať, že Biblia je kniha, ktorá kopírovala od iných kníh, ale to je už iná kapitola!

Dokonalý syn Boží, ktorý prišiel na Zem konať vôľu svojho Otca, Stvoriteľa všetkého, povedal dostatok o pravde. Keďže jeho nebeský Otec je v Biblii opísaný ako Boh pravdy (Žalm 31:5, Izaiáš 65:16), on sám mohol o sebe povedať: “Ja som cesta, pravda a život. Nikto neprichádza k Otcovi, iba prostredníctvom mňa.” - Ján 14:6. Pred vstupom do nebies, dodal:

“Potom sa Ježiš obrátil k Židom, ktorí mu uverili: 'Ak zostanete verní môjmu slovu, ste naozaj moji učeníci a spoznáte pravdu a pravda vás oslobodí.“ - Ján 8:31, 32. Takže spoznať pravdu o vzniku a zmysle života, o budúcnosti, prečo existuje zlo a ako bude raz a navždy zakrátko odstránené, má na veriaceho človeka absolútne oslobodzujúci vplyv!

Inzercia

Študent Biblie a primeraných textov so vzťahom na Druhý príchod Ježiša Krista.

Odporúčame

Blog
Jednotlivec je schopný tvoriť z ničoho!

Jednotlivec je schopný tvoriť z ničoho!

“Potom Boh povedal: 'Urobme človeka na svoj obraz, aby sa nám podobal. Nech vládne nad morskými rybami, nebeským vtáctvom,domácimi zvieratami a všetkými plazmi, ktoré sa pohybujú po zemi. Nech vládne nad celou zemou’.“ - 1 Mojžišova 1:26.

Blog
Najlepší denný režim - cirkadiánny cyklus - pre zdravý život pre mužov a ženy

Najlepší denný režim - cirkadiánny cyklus - pre zdravý život pre mužov a ženy

"Stravujeme sa v nepredvídateľnom čase, spíme v nepravidelnom čase, pracujeme alebo sa socializujeme online aj v nepravidelnom čase. To sa zahráva s naším rytmom." Dlhodobé narušenie cirkadiánnych hodín naším životným štýlom môže zvýšiť riziko chronických ochorení. Dokonca aj z krátkodobého hľadiska môže obmedziť našu duševnú čulosť, otupiť naše uvažovanie a rozhodovanie, poškodiť našu náladu a sociálne vzťahy. 

Blog
Tunel Višňové-neplatenie subdodávateľov

Tunel Višňové-neplatenie subdodávateľov

Dobudovanie tunela Višňové je priorita č.1 z hľadiska strategického významu. Na dostavbu tohto úseku Slovensko čaká celé roky. V poslednom období sa však dostávajú na verejnosť informácie, že nastáva problém s vyplácaním subdodávateľov. Vážnosť problému verejne priznal aj minister dopravy A. Doležal.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.