Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
24. február 2016

O tom kto a ako varí predvolebný guláš

 

 

O tom kto a ako varí predvolebný guláš

 

         Dva týždne pred voľbami pomaly vrcholí varenie predvolebného gulášu a jeho vôňu už cítiť v povetrí viac ako očakávanú vôňu prichádzajúcej jari.

         Ten predošlý v roku 2012 mal trpkú chuť predčasných volieb a prihoreného  spodku kotla rozloženej pravice.

      Volebné prieskumy, ktoré doteraz najviac vírili predvolebný vzduch krajiny posiatej bilboardmi s nič nehovoriacimi  „big“ témami, spolu s viac kultúrnymi ako politickými  mítingmi ukolembali straníckych protagonistov v presvedčení o ich mohutnej voličskej podpore.

      Zverejňovanie predvolebných  prieskumov je ukončené, ešte niekoľko televíznych debát a predvolebný guláš jednotlivých strán je dovarený.

      Ako a kto pripravoval predvolebný guláš parlamentných volieb 2016 ?

   Ten tohtoročný, „súmračníci“ jednofarebného smerovania pripravovali len z instatných sociálnych „balíčkov bez chute a emócie. Základom  bolo smaženie utečeneckej cibuľky, ktorej tú pravú chuť dodával odpor hlavného kuchára voči kvôtam, ktoré jej vnucovala únijná partija.

       Sýrsky utečenecký exodus nahrával hlavnému kuchárovi prekryť smrad z prúserov, korupčných škandálov a vyciciavania zdravotníctva, stagnácie školstva a  nebyť štrajku učiteľov a výpovedí zdravotných sestričiek, ani by sa neunúval so svojimi kuchtíkmi pripraviť vlastnú receptúru na jedlá, ktoré by chceli pripravovať najbližšie štyri roky.

Inzercia

      V  „bajkalskej“ konzervatívnej kuchyni „nášho cestovania“ na rozdiel od ostatných strán prezieravo pripravovali  receptúru dlho a precízne, aby sa znej dalo variť perspektívne dlhšie než len najbližšie štyri roky, čo experti na stratégiu vyhodnotili ako najlepšie vydanú knihu receptov pre krajinu.

     Inou taktikou prípravy ich gulášu, po ktorej už dlhodobo volali pravidelný stravníci tejto kuchyne je personálne omladenie kandidujúcich kuchtíkov novými zaučencami, ktorí môžu poriadne zamiešať konečné poradie výsledkovej listiny  v národnom tíme kuchárov.

    Novinkou tohtoročnej súťaže vo varení gulášov, ktorej chuť ešte nikto nevie odhadnúť, bude „gazdovský“ guláš, ktorý varí tím „chalanov“ na čele s jeho (ne)rozhodne sa tváriacim „gazdom“, ktorý ich zase „zhúka“ ak sa im guláš nevydarí, ako to bolo naposledy  pri financovaní varenia gulášu volebnej kampane na prvého gazdu krajiny.

    No a potom sú tu „mostári“, ktorých vedie takmer nestarnúci chlapčensky vyzerajúci šéfkuchár, ktorý síce už raz povedal „posledný krát kúpem“ a oznámil koniec kariéry, ale nakoniec predsa len na troskách svojich priaznivcov postavil celkom úspešnú „všehochuťovú“ stranu, ktorej guláš nie je ani mastný, ani slaný, ani ľavý, ani pravý, ale  naznačujúci, že je ochotný (hlavne) ekonomicky spolupracovať so všetkými kuchyňami a kuchármi okrem toho „obyčajného“, ktorý má štvorčlennú rodinnú reštauráciu do ktorej nechce nikoho prijať.

     A propós, keď sme už pri trnavskej reštike  „obyčajných“ kuchtíkov, ktorého šéf kuchár je nepochybným enfant terrible“ stravovacieho sektora, posielajúci svojich podriadených na detektor lži, či tajne nahrávajúci dodávateľov zeleniny pre kuchyňu. Ten sa ani veľmi nemusí snažiť vyvolať predvolebnú emóciu, lebo on prežíva celý život emocionálne, čím nesporne trvalo púta pozornosť médií. Tu vyhlási to, tam ono, niekedy obviní iného šéfkuchára, že varí pre svoju schránkovú jedáleň pri mori. Niekedy to jeho popularitu potápa a niekedy sa jeho protivníci dajú nachytať, keď mu vyhrabú v jeho histórii, že akosi narýchlo a podozrivo predal svoju záhradku vlastnému škrabačovi zemiakov, vtedy sa zmobilizuje a z prachu povale svojej starkej vyhrabe akési dokumenty, že problémy bude mať ešte aj šéfkuchár, ktorý túto aféru uvaril.

      Ešte by sme mohli spomenúť  modré a zelené bistrá a fastfoody, ktoré sa potápajú, či iné, ktoré zase narýchlo sformovali svoje stánky, aby stihli „vySkočiť“ do súťaže  vo varení guľášu nepriznajúc si, že sú bez „Šance“ na zvoliteľné umiestnenie, ale to by bola už len nuda nad nudu.

     5. marca si stravníci tejto krajiny budú vyberať z gulášov rôznych kuchýň a každý si môže nabrať len z jedného kotlíka, takže dúfajme, že pri výbere budú myslieť na to, že jeho skutočnú chuť pocítia až o štyri roky po jeho dojedení.

Pavel Kravec

jeden  z voličov tejto krajiny

Odporúčame

Blog
O hodnotách v politike

O hodnotách v politike

Nedávno som sa pripojil k deklarácii Hlas za rodinu. Na sociálnych sieťach sa okamžite objavilo množstvo rôznych reakcií – pozitívnych i negatívnych. Jeden denník ma prirovnal k „náboženskej pravici“. Áno, som veriaci človek a moja hodnotová báza je založená na kresťanstve.

Blog
Dva roky od tragédie na Majdane

Dva roky od tragédie na Majdane

Tento víkend si Ukrajinci pripomenuli vyše sto obetí Majdanu, ktorým prezident Porošenko posmrtne udelil titul „Hrdina Ukrajiny“ a ktorých samotný Ukrajinci nazývajú „Nebeská stotina“. Celý víkend ľudia prichádzali v malých skupinách na majdanské námestie a kládli sviečky a kvety k fotografiám obetí. Všade bolo ticho…

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.