Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
04. august 2022

Pápež Michal I.

Pápež Michal I.

David Bawden americký občan, ktorý sa v roku 1990 stal "pápežom" zomrel 2.8.2022 vo veku 62 rokov. Do roku 2009 na svoju stranu "strhol" 30 prívržencov. Za pápeža ho zvolilo 6 laikov vrátane jeho rodičov a jeho samotného.

Michal I. bol protipápežom sv. Jána Pavla II. Benedikta XVI. a Františka I.

Jeho rodina patrila ku tradičným katolíkom a David navštevoval seminár kňazského bratstva sv. Pia X. avšak štúdium nemohol dokončiť, pretože ho vyradili.

Bawden sa domnieval, že pápežský stolec je  prázdny od smrti Pia XII. ďalší nasledujúci pápeži boli podľa neho modernisti a odpadlíci, a preto ich voľby boli neplatné. Podľa "pápeža" Michala došlo k automatickej exkomunikácii (Latae sententiae). Malo sa tak stať nie len pre údajné porušenie nariadení Pia X. o modernizme, ale aj pre porušenie Božích zákonov.

16. júla 1990  teda zorganizoval konkláve, kde pozval viacerých sedevankatistov a nezávislých biskupov, avšak jeho pozvanie bolo ignorované.

Bawden nebol v tom čase vysvätený za kňaza a tak nemohol slúžiť Svätú omšu. V roku 2011 bol vysvätený za biskupa Robertom Biarnesenom (starokatolícky biskup)...

Ak ste počuli o ďalších podobne bizarných prípadoch dajte mi vedieť v kometároch.

 

Inzercia

Vítam vás na mojom blogu. Venujem sa témam z oblasti histórie, kresťanstva a súčasným politickým otázkam. "Pravda je krásna a trvalá vec." (Platón) Prostredníctvom mojich článkov chcem s vami zdieľať jej hľadanie.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.