Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. júl 2022

Keď vtáčka lapajú - pekne mu spievajú!

“Poďte a pozrite sa na Jehovove skutky, na to, aké úžasné veci koná na zemi.” - Žalm 46:8.

Tento princíp vždy pracoval v ľudskej spoločnosti počas posledných asi 6 000 rokov! Ale nielen v nábožensko založených skupinách, ktoré sa po čase ukázali byť jednoducho tyranskými sektami! Ten istý princíp pracuje na rovine politických, sociálnych, ekonomických a spoločenských podujatiach v ľudskej spoločnosti!

Tak to bolo od času, keď Adam a Eva, prvé ľudské bytosti, stvorené na tejto planéte Zem, ako pozemské dokonalé deti nášho Stvoriteľa, Jehovu Boha, na základe svojej neposlušnosti, stratili rajskú záhradu Edén, spolu so svojou ľudskou dokonalosťou a možnosťou večného života s nekonečnými možnostiami v nekonečnom vesmíre!

Zo všetkých asi tridsať miliárd ľudí, čo žili na tejto planéte od začiatku až dodnes, len málo ľudí, ktorí zdedili nedokonalosť a smrť od ich prarodičov Adama a Evy, preukázalo dostatočnú vieru v nádej Stvoriteľa, že im v budúcnosti dá možnosť získať späť večný život! A tak je to až dodnes! Ale na tom nezáleží koľko ich v konečnom dôsledku bude!

Pretože tak, ako z jedného dokonalého muža Adama a jeho dokonalej manželky Evy, mohli po čase, bezstarostne a v mieri zaľudniť celú planétu a potom možno iné časti nášho nekonečného vesmíru! Ale podmnienka Stvoriteľa je veľmi jednoduchá: On, ako Stvoriteľ života a Zvrchovaný vládca, má ako milujúci nebeský Otec právo určovať to, čo je dobré a zlé!

Inzercia

Študent Biblie a primeraných textov so vzťahom na Druhý príchod Ježiša Krista.

Odporúčame

Blog
Čo čítať, komu veriť v tejto dobe očkovania a vojny. Telegraph či NewYork Times?

Čo čítať, komu veriť v tejto dobe očkovania a vojny. Telegraph či NewYork Times?

Posledné dva roky som sa snažil si urobiť prehľad aké médiá píšu na Slovensku, Británii a USA. Čítal som progresívny NewYoork Times, a nevedel som čo čítať, všetko mi pripadalo ako reklama na progresivizmus, niečo podobné ako denník Pravda za komunizmu bol reklamou na bezchybný komunizmus. Reku vyskúšam denník Hospodárske noviny. Spočiatku sa mi zdalo, že niektorí redaktori píšu trochu konzervatívne či kriticky, teda pozerajú na veci z viacerých strán. Za chvíľu som vytriezvel, bol to len slušný slovník progresívcov, ale vďaka zaň. Potom som skúsil .týždeň a čudoval som sa, že moje diskusné príspevky na druhý deň mizli, len tak. Takže skúsim diskutovať v denníku N, tam je diskusia cez Fb. Kresťanský filozof Juraj Šúst dal jeden rozhovor bez urážania kohokoľvek. Pod článkom sa vyrojilo 50 príspevkov s nadávkami na Šústa a kresťanov. Reku nahlásim ich na Fb. Na druhý deň my zrušili možnosť diskutovať. Pozrel som sa na Fb na profily nadávajúcich, väčšinou študenti či pracujúci v Británii. Po roku som sa pozrel či dané profily existujú a nenašiel som ani jeden. Takže fejkový diskutujúci. Posledný rok čítam hlavne britský konzervatívny denník Telegraph, ktorý presadzuje konzervatívne hodnoty, nízke dane, žiadne preháňanie zelenej politiky, zdravý poľad na rôzne úchylky. Podobné hodnoty na Slovensku ponúka denník Štandard.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.