Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. júl 2022

Čo čítať, komu veriť v tejto dobe očkovania a vojny. Telegraph či NewYork Times?

Posledné dva roky som sa snažil si urobiť prehľad aké médiá píšu na Slovensku, Británii a USA. Čítal som progresívny NewYoork Times, a nevedel som čo čítať, všetko mi pripadalo ako reklama na progresivizmus, niečo podobné ako denník Pravda za komunizmu bol reklamou na bezchybný komunizmus. Reku vyskúšam denník Hospodárske noviny. Spočiatku sa mi zdalo, že niektorí redaktori píšu trochu konzervatívne či kriticky, teda pozerajú na veci z viacerých strán. Za chvíľu som vytriezvel, bol to len slušný slovník progresívcov, ale vďaka zaň. Potom som skúsil .týždeň a čudoval som sa, že moje diskusné príspevky na druhý deň mizli, len tak. Takže skúsim diskutovať v denníku N, tam je diskusia cez Fb. Kresťanský filozof Juraj Šúst dal jeden rozhovor bez urážania kohokoľvek. Pod článkom sa vyrojilo 50 príspevkov s nadávkami na Šústa a kresťanov. Reku nahlásim ich na Fb. Na druhý deň my zrušili možnosť diskutovať. Pozrel som sa na Fb na profily nadávajúcich, väčšinou študenti či pracujúci v Británii. Po roku som sa pozrel či dané profily existujú a nenašiel som ani jeden. Takže fejkový diskutujúci. Posledný rok čítam hlavne britský konzervatívny denník Telegraph, ktorý presadzuje konzervatívne hodnoty, nízke dane, žiadne preháňanie zelenej politiky, zdravý poľad na rôzne úchylky. Podobné hodnoty na Slovensku ponúka denník Štandard.
Čo čítať, komu veriť v tejto dobe očkovania a vojny. Telegraph či NewYork Times?

Žijeme v paralelných svetoch, na základe toho aké médiá sledujeme. Potom často nerozumieme iným ľuďom, lebo čítajú či počúvajú iné médiá ako my. Vznikajú z toho spory a napätia.

Väčšina sleduje hlavný prúd, teda mainstrem, ktorý sa posledné roky stáva ľavicovo-liberálny, teda progresívny. Iný sledujú konzervatívne médiá, či ľavicové médiá. Nakoniec sú to takzvané konšpiračné médiá, ktoré majú často národný podtón. Lebo konzervatívne hodnoty skôr dokáže chrániť národ ako nadnárodné elity.

Hlavný prúd, teda mainstrem tvorí na Slovensku mnohé médiá slovenských a českých miliardárov, teda Denník N, denník Sme, týždenník .týžden, denník Hospodárske noviny. DenníkN zaviedol hrubé nadávky do nášho slovníka. Každý šíriteľ názoru, ktorý sa im nepáči je fašista alebo dezolát. Tieto názory majú blízko ku komunizmu a jeho revolučnému šíreniu. Tiež zaujali hlavne mládež, každý vzdelaný mladý človek pred 100 rokmi bol komunista. Časom z toho väčšina vytriezvela, keď videla čo robia komunisti. Ale progresivizmus je rovnako nákazlivý pre mladých, nevidia že nejde o dialóg, ale zvrhnutie každej autority.

V USA sú to médiá spriaznené s Demokratickou stranou ako NewYork Times a mnoho ďalších veľkých médií v USA. V Británii je to progresívna BBC a v Nemecku Deutsche Welle.

Potom sú tu konzervatívno-progresívne médiá, ako RTVS a a teraz k nim pribudol po zmenách novinárov aj denník Postoj. Tieto médiá publikujú konzervatívne aj mainstreemové progresívne názory. RTVS uvádza relácie progresívneho novinára Havrana aj konzervatívca Danišku.

Konzervatívna komunita na Slovensku sleduje denník Štandard. V USA je to hlavne Fox News spriaznené s Republikánskou stranou a biznisové noviny Wall Street Journal. Ak si prečítate poslednú knihu Obamu, zistíte že pol knihy sú ponosy na Fox News, hoci jeho demokrati majú mnohonásobne viac médií. V Británii publikuje konzervatívny denník Telegraph a týždenník Spectator.

Ľavičiari čítajú týždenník Extra-plus a denník Pravda.

Takzvané konšpiračné stránky ako to tvrdia ľavicovo-liberálne, teda progresívne médiá sú napríklad tieto.Kresťanské stránky Christianitas sa zamýšľajú nad budúcnosťou ľudstva a kresťanstva v dobe globalizmu. Uverejnil  Centrum pre bioetickú reformu CbrEurope sa  venuje ochrane života. Life news píše o obmedzovaní práv kresťanov vo svete. Stop5G prináša správy o potencionálom nebezpečenstve elektrosmogu. Riziká očkovania prináša správy o potencionálom nebezpečenstve očkovania na základe skutočne zdokumentovaných prípadov u nás i vo svete. Zem a vek a Hlavné správy prinášajú témy, ktoré idú proti mocenským praktikám, preto sú často zakazované. Ruský portál Russia Today, ktorý prináša informácie z druhej strany, spoza železnej opony ktorú zatiahli USA a EU.

Katolícky časopis Nové Horizonty prináša vedecké štúdie na témy teológia, kultúra, spoločnosť. Anton Ziolkovský písal o rozdelení katolíckej Cirkvi na očkovaných a neočkovaných, o odopútaní sa cirkvi od štátu, Juraj Šúst zas o synodalite na tému tradičný a liberálny kresťania. Ešte Šústov rozhovor pre dennikN.

Kritické myslenie predpokladá poznať informácie z oboch strán, preto uvádzam takzvané konšpiračné stránky. Každý si vie vyhodnotiť sedliackym rozumom, kde je pravda. Progresívna diktatúra používa jeden správny názor. Toto sme si tu zažili za 40 rokov komunizmu. Z tohto príkladu vieme pochopiť, že pravda nie je len jedna. Skrývali sa veci, ktoré nevyhovovali komunistom a tieto veci boli často kruté.

Pesničky od Xindl X Pravda, DyskgrafikČas to zabalit a od Bendu Nad horú svítá na aktuálne témy.

Inzercia

Ako funguje diskusia v progresívnych denníkoch. Napíšete konzervatívny komentár a príde vám email, že informácie čo uvádzate sú neoverené. Napríklad som uviedol že prezidentka je platená z USA z progresívnych nadácií. Písal o tom aj prezidentkin priateľ Rizner. Ale diskusný príspevok mi z denníka Sme vymazali. Diskutéri progresívneho názoru sa presunuli z denníka Postoj do denníka Štatndard. Sú to Imrich Spišák, ktorý vie dobre vynadať každému diskutujúcemu aj redaktorovi na úrovni krčmy 3 cenovej. Ďalší diskutujúci Tmmy_A vie odviesť diskusiu do neznámych vôd. Je lepšie týmto diskutujúcim neodpovedať, nechať ich príspevky osirelé.

Čo skutočne spôsobuje bolesť hlavy - a ako ju liečiť

Najlepší denný režim - cirkadiánny cyklus - pre zdravý život pre mužov a ženy

Hudba pre Igora

Čo čítať, komu veriť v tejto dobe rozdelenia na očkovanie či vojnu

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

Vojna proti Západu: oduševnená odpoveď na antirasizmus

Strach a odpor búrajú základy americkej moci. Majú pochybnosti o sebe samých.

Progresívna Amerika pomaly umiera. Vo Facebooku rozhoduje Clegg nie Zuckerberg.

Ako chápu slobodu slova progresívci, teda socialisti Napr. Bidenov syn podvodník

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

Odporúčame

Blog
70% Ukrajincov ku konfliktu prispela ukrajinská vláda. 58% - USA je vinník vojny

70% Ukrajincov ku konfliktu prispela ukrajinská vláda. 58% - USA je vinník vojny

Prieskum Chicagskej univerzite ukázal že až 70 % uviedlo, že k vypuknutiu konfliktu prispelo konanie ukrajinskej vlády. Až 58 % označilo USA označilo za vinníka vojny. Až 66 % opýtaných uviedlo, ze Kyjev nakoniec získa späť všetky svoje stratené územia. Jeffrey Sachs,predseda komisie pre Covid-19 v lekárskom časopise Lacent tvrdí, že smrtiaci vírus nepochádza z prírody, ale bol náhodným uvoľnením "z americkej laboratórnej biotechnológie". Kyjevský diplomat v nemecku vyhlásil, že "pre tých, ktorí bojujú za slobodu, neexistujú žiadne zákony". Pokračoval prirovnaním Banderu k Robinovi Hoodovi. Bojové krídlo banderovej organizácie - Ukrajinská povstalecká armáda (UPA) je zodpovedná za volynský masaker. Na Ukrajine banderovská UPA zabila na Ukrajine 60 000 Poliakov a 3 000 Ukrajincov medzi februárom 1943 a februárom 1944.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.