Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
01. júl 2022

70% Ukrajincov ku konfliktu prispela ukrajinská vláda. 58% - USA je vinník vojny

Prieskum Chicagskej univerzite ukázal že až 70 % uviedlo, že k vypuknutiu konfliktu prispelo konanie ukrajinskej vlády. Až 58 % označilo USA označilo za vinníka vojny. Až 66 % opýtaných uviedlo, ze Kyjev nakoniec získa späť všetky svoje stratené územia. Jeffrey Sachs,predseda komisie pre Covid-19 v lekárskom časopise Lacent tvrdí, že smrtiaci vírus nepochádza z prírody, ale bol náhodným uvoľnením "z americkej laboratórnej biotechnológie". Kyjevský diplomat v nemecku vyhlásil, že "pre tých, ktorí bojujú za slobodu, neexistujú žiadne zákony". Pokračoval prirovnaním Banderu k Robinovi Hoodovi. Bojové krídlo banderovej organizácie - Ukrajinská povstalecká armáda (UPA) je zodpovedná za volynský masaker. Na Ukrajine banderovská UPA zabila na Ukrajine 60 000 Poliakov a 3 000 Ukrajincov medzi februárom 1943 a februárom 1944.
70% Ukrajincov ku konfliktu prispela ukrajinská vláda. 58% - USA je vinník vojny

Prieskum, ktorý sa uskutočnil telefonicky medzi 1 005 Ukrajincami v období od 9. do 13. júna, uskutočnilo Národné centrum pre výskum verejnej mienky na Chicagskej univerzite a zaplatil ho denník Wall Street Journal.

Až 70 % opýtaných uviedlo, že k vypuknutiu konfliktu prispelo aj konanie ukrajinskej vlády, pričom 47 % zaň pripisuje "veľkú zodpovednosť" Kyjevu. Len 35 % respondentov uviedlo, že si myslia, že na vyprovokovaní konfliktu majú podiel "ultrapravicoví nacionalisti" na Ukrajine.

Až 58 % respondentov USA označilo za vinníka vojny. Podľa 26 % respondentov nesú Američania "veľkú zodpovednosť" za súčasný stav.

Až 66 % opýtaných uviedlo, ze Kyjev nakoniec získa späť všetky svoje stratené územia a všetko sa vráti do normálu. RT.com

Covid-19 môže mať pôvod v americkom biolabe - píše časopis Lancet

Jeffrey Sachs, ktorý predsedá komisii pre Covid-19 v prestížnom lekárskom časopise, tvrdí, že smrtiaci vírus nepochádza z prírody, ale bol náhodným uvoľnením "z americkej laboratórnej biotechnológie", tvrdí svetoznámy ekonóm a autor Jeffrey Sachs. 

Ešte v máji Sachs spolu s profesorom molekulárnej farmakológie a terapie na Kolumbijskej univerzite Neilom Harrisonom napísali článok v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences, v ktorom naznačili, že Covid-19 vznikol v laboratóriu.

Databázy vírusov, biologické vzorky, vírusové sekvencie, e-mailová komunikácia a laboratórne zápisníky by podľa Sachsa a Harrisona mohli pomôcť objasniť pôvod pandémie. Žiadny z týchto materiálov však nebol podrobený "nezávislej, transparentnej a vedeckej kontrole", tvrdili.

Ako indikátor toho, že Covid 19 pochádza z laboratória, autori uviedli skutočnosť, že sekvencia ôsmich aminokyselín na kritickej časti proteínu hrotu vírusu je podobná sekvencii aminokyselín nájdenej v bunkách, ktoré vystielajú ľudské dýchacie cesty. RT.com

Ukrajinský vyslanec prirovnal Stepana Banderu - nacistického kolaboranta k Robinovi Hoodovi

Ľudia nosia transparent s portrétom Stepana Banderu počas pochodu nacionalistov z rôznych strán venovaného 110. výročiu narodenia ukrajinského politika Stepana Banderu v Kyjeve na Ukrajine.

Kontroverzný ukrajinský národný hrdina Stepan Bandera bol skutočným bojovníkom za slobodu napriek tomu, že počas druhej svetovej vojny spolupracoval s nacistami, tvrdí kyjevský vyslanec v Nemecku.

Počas stredajšieho rozhovoru s veľvyslancom Andrejom Melnikom nemecký podcaster Tilo Jung spomenul diplomatovu návštevu hrobu Stepana Banderu v Mníchove.

Melnik odpovedal kladne a argumentoval tým, že ukrajinský nacionalistický vodca "pôsobil vo veľmi zložitom prostredí", keďže sa nachádzal medzi nacistickým Nemeckom, Sovietskym zväzom a tiež Poľskom. Diplomat ďalej vyhlásil, že "pre tých, ktorí bojujú za slobodu, neexistujú žiadne zákony". Potom pokračoval prirovnaním Banderu k Robinovi Hoodovi, ktorého "všetci uctievajú" napriek tomu, že bol niekým, kto "nekonal podľa vtedy platných zákonov".

Podcaster Jung pararelne vyzdvihol Banderovo úzke spojenie s vodcom fašistického Talianska Benitom Mussolinim a Adolfom Hitlerom z nacistického Nemecka v 20. a 30. rokoch 20. storočia, ako aj sen ukrajinského nacionalistického vodcu o nastolení ukrajinského fašizmu a jeho nepriateľstvo voči Židom, Poliakom a Rusom.

Podcaster poznamenal, že Banderovi stúpenci spolu s nemeckými nacistami zavraždili počas druhej svetovej vojny na Ukrajine celkovo 800 000 Židov. Vykonali tiež masaker Poliakov na západnej Ukrajine, pričom zabili až 44 000 civilistov, dodal Jung.

Diplomat opakovane trval na tom, že Bandera sa nepodieľal na antisemitskej politike, a to aj vtedy, keď mu podcaster nahlas prečítal rezolúciu schválenú Banderom na jar 1941, teda ešte pred nacistickou inváziou, ktorá klasifikovala Židov ako najväčších nepriateľov ukrajinského národa a vyzývala na ich vyhladenie alebo násilné vysťahovanie.

Podcaster potom citoval z niekoľkých letákov Banderovej organizácie, ktoré sa šírili, keď nacistické vojská obsadzovali časti Ukrajiny, a v ktorých sa písalo: "Ľudia, toto musíte vedieť: Moskovčania, Poliaci, Maďari, Židia - to sú vaši nepriatelia. Zničte ich! Musíte to vedieť. Vaše vedenie. Váš vodca Stepan Bandera."

Bandera bol vodcom Organizácie ukrajinských nacionalistov, ktorá bola známa svojou radikálnou antisemitskou ideológiou. Podľa historikov z rôznych krajín bojové krídlo tejto organizácie - Ukrajinská povstalecká armáda (UPA) - viackrát pomáhalo jednotkám nacistického Nemecka pri vyhladzovaní Židov. V dôsledku toho je Bandera v Nemecku a Izraeli všeobecne považovaný za kolaboranta s nacistami.

Ešte v roku 2016 poľský parlament uznal tzv.volynský masaker. Na Ukrajine banderovská UPA zabila na Ukrajine 60 000 Poliakov a 3 000 Ukrajincov medzi februárom 1943 a februárom 1944. V roku 2018 poľský prezident Andrzej Duda podpísal zákon, ktorý zakázal propagáciu ideológie spojenej so Stepanom Banderom.

Veľvyslancovi Melnykovi nie sú cudzie kontroverzie, keďže v posledných mesiacoch opakovane používal nediplomatické výrazy, keď kritizoval najvyšších nemeckých predstaviteľov za ich údajnú neochotu poskytnúť Ukrajine zbrane. Ešte v máji označil kancelára Olafa Scholza za "urazenú pečeň", aby o mesiac neskôr verejne vyjadril ľútosť. RT.com

70% Ukrajincov ku konfliktu prispela ukrajinská vláda. 58% - USA je vinník vojny

Zbrane na ruskej aj americko-ukrajinskej strane, o ktorých sa nám ani nesnívalo

Prečo invázia na Ukrajinu znamená koniec modernej tankovej vojny

Kuleba ušil na nás kulehu. Koniec vojny na Vianoce. Briti dávajú azyl na 3 roky.

Čo píšu anglickì konzervatívci 10. Kto chce zmenu svetového poriadku Rusko či USA

Inzercia

Čo píšu anglickí konzervatívci 9. Američan Chivvis: Zabrániť eskalácii konfliktu

Čo píšu anglický konzervatívci o Ukrajine 8. Jadrová bomba v americkom močiari.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajine 6. Briti pošlú protilietadlové rakety.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajine 5 Biden vetoval izraelský plyn do EU

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 4 Americký prezident je slabý

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 3. Ruská invázia na Ukrajinu.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 2. Ruské vyzbrojenie.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 1. Ako Angličani vyzbrojujú.

*******

9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 5. Podviedli ma popierači úniku z labáku

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 2.

Čo píšu anglickí konzervatívci 4. Kamionisti v Kanade 1.

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 3

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 2

Čo píšu anglickí konzervatívci o covide 1.

Počty lekárov, sestričiek, lôžok u nás a v Rakúsku, Česku, Holandsku, Anglicku

75 amerických zákonodarcov zbohatlo na vakcínach. Pandémia plne očkovaných Škótsko

Covid u detí klesá, pretože „väčšina už vírus mala“. Očkujte dôchodcov. Anglicko

2-krát toľko ľudí v nemocniciach prináša lockdown v najkritickejšom momente

Vedci tvrdia, že rúška, práca z domu iba oddialia úmrtia do jesene budúceho roku

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

Odporúčame

Blog
Zbrane na ruskej aj americko-ukrajinskej strane, o ktorých sa nám ani nesnívalo

Zbrane na ruskej aj americko-ukrajinskej strane, o ktorých sa nám ani nesnívalo

Slovenská armáda o podobných zbraniach ani nesníva. Majú ich hlavne rusi a američania. Obaja majú problém predať najmodernejšie zbrane do iných krajín. Väčšinou popredávajú staršie verzie zbraní. Nedavno Británia oslavovala že jej američani predali najnovšiu zbraň. Ale prečo takéto zbrane američani posielajú ukrajincom nie je úplne jasné. Asi chcú za každú cenu poraziť rusov, tak je to potom rusko - americká vojna, či chcú vyprovokovať tretiu svetovú vojnu?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.