Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. jún 2022

Nová COVIDOVÁ vlna?

V ostatnom čase často čítam o novej COVIDOVEJ vlne.

Uvedomujem si, že strach zo smrti, z choroby a bolesti je významná vlastnosť každého človeka.

Intenzita strašenia COVIDOM  nadobudlo nebývalé rozmery a choroba sa stala nielen medicínskou, ale aj mediálnou celosvetovou hrozbou.

Samozrejme začiatky novej choroby boli spojené najmä s panikou zdravotníkov, až tak, že niektorí neliečili pacientov, nechali ich bez pomoci a do nemocníc potom vozili pacientov v beznádejnom stave.

Navyše samozrejme choroba ohrozovala najmä starších, pretože stav ich pľúc z rozličných dôvodov (fajčenie, chronické choroby, zničenie pľúc predošlou prácou v zdraví škodlivom prostredí) znamenal, že keď vírus pľúca napadol, už nebolo pomoci.

Stretol som sa aj s názorom, že dva roky COVIDOVÉHO šialenstva stačilo. Treba sa starať aby sme mali čím kúriť a mali dostatok ropy a iných surovín.

No osobne vidím to tak, že zdravie na prvom mieste, načo nám bude ropa ak budeme pod drnom. Zakrývať oči pre realitou a tváriť sa že COVID skončil je krátkozraké.

Inzercia

Čiže systémy mali byť nastavené a zabezpečené tak, aby sme zvládali opakujúce sa ohrozenia typu COVID a potom neprepadneme panike.

V každom prípade nesmieme dovoliť, aby nás masovo zabíjal náš súčasný spôsob života a ľudia, ktorí vykonávajú prácu, na ktorú nemajú odborné a ľudské predpoklady.

Problém je, že je v tejto krajine ku všetkej úcte hromada diletantov, ktorí síce nedokážu ani len posúdiť, kto by mohol byt odborníkom v nejakej oblasti, ale to im vôbec nebráni komentovať kto sa má vyjadrovať a kto nie.

A taktiež často používať vlastný rozum, využívať svoje schopnosti a mať výsledky v rozpore s predstavami svojich nadriadených je hra s ohňom.

Noví manažéri chcú mať okolo seba len motivovaných ľudí a nielen nesúhlas, ale aj konštruktívne pripomienky berú ako nežiadúci negativizmus.

Dušan Piršel

riaditeľ Inštitútu pre pracovnú rehabilitáciu občanov so zdravotným postihnutím

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.