Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. jún 2022

Vážená predsedníčka Kresťanskej únie

Môj názor na pôsobenie Kresťanskej únie sa formoval postupne. Udalosti, ktoré sa udiali za posledné obdobie, ma v tomto názore len utvrdili.
Vážená predsedníčka Kresťanskej únie

  1. Hlasovanie o väzobnom stíhaní R. Fica

Poslanci Národnej rady neschválili žiadosť prokuratúry o vydanie lídra Smeru Roberta Fica do väzby. Za jeho vydanie hlasovalo 74 poslancov, chýbali dva hlasy. Hlasovanie rozdelilo koalíciu, poslanci Sme rodina sa zdržali. Dve poslankyne OĽaNO nehlasovali za, strana ich vylúčila z klubu, bývalý člen klubu Martin Čepček bol proti. SaS naznačuje, že Sme rodina už v koalícii nemá miesto. „Dnes sa poslankyne Katarína Hatráková a Romana Tabák, dve poslankyne z 50 poslancov OĽANO, svojím hlasovaním spreneverili hodnotám hnutia a programu, pod ktorý sa podpísali, a tým, že zabránili výkonu spravodlivosti, zradili drvivú väčšinu voličov OĽANO,“ povedal Šipoš. [1]

Ja si myslím, že pani Hatráková, ktorá reprezentovala Kresťanskú úniu nemala byť vylúčená z poslaneckého klubu OĽANO. Nebol na to žiaden dôvod. Treba povedať, že 17 poslancov SME rodina sa zdržalo hlasovania!

Koľkí poslanci zo SME rodina boli vylúčení, potrestaní zo strany OĽANO?

Prečo ste sa verejne nezastali svojej poslankyne, prosím?

(Nikde v médiach som nezachytil správu, že by sa tak stalo.)

Čo je to za predsedu, ktorý nebráni svojho poslanca? Akými hodnotami sa riadi? Ako si Vás bude niekto vážiť, keď si nezastanete svojho poslanca?

Jednoducho predsedovi poslaneckého klubu OĽANO bolo treba povedať: Pani Hatráková sa vyhadzovat nebude!  S tým vyhadzovaním treba najprv začať v SME rodina.

Uvediem podobné hlasovanie:

Predseda Výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa ako jediný z klubu OĽaNO nehlasoval za prelomenie veta prezidentky pri balíčku Igora Matoviča. [2] Došlo k vylúčenie z poslaneckého klubu OĽANO? Nie, nedošlo.

2. Prelomenie prezident. veta - sociálny balíček I. Matoviča.

Inzercia

Hlasovanie s fašistami nemá nič spoločné s kresťanským programom! Je to jasným dôkazom, že nemáte silu a odvahu nastaviť hranice sebe aj koaličným partnerom.

V svojom príspevku na denníku postoj.sk ste uviedli: Ako predsedníčka Kresťanskej únie oslovím strany, ktoré majú kresťanský program či kresťanov vo vedení, aby sme sa začali rozprávať o spolupráci.

Aký program ponúka Kresťanská únia?

  1. Ekonomika-Nepočul som žiadneho odborníka na ekonomiku za KÚ.
  2. Spravodlivosť-Nepočul som žiadneho odborníka na spravodlivosť za KÚ.
  3. Sociálna problematika-Nepočul som žiadneho odborníka na sociálnu problematiku za KÚ.
  4. Zahraničná politika-Nepočul som žiadneho odborníka pre zahraničnú politiku za KÚ.

Jediným programom a témou KÚ sú potraty. Vážim si to, ale to je strašne málo.

To pôsobenie v OĽANO zhrniem takto:

KÚ nemá svoj program, ktorý by predstavoval určitú víziu pre Slovensko. Nemá politické sebavedomie, vlastný názor, úplne stratila svoju tvár, je pokračovaním úpadku kresťanskej demokracie. Je to smutný pohľad.

 

          [1] www.dennikstandard.sk, 4.mája 2022

          [2] www.dennikn.sk, 23.júna 2022

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.