Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
28. jún 2022

Národy - hľaďte v údive a žasnite!

"Hľaďte v údive a žasnite, lebo za vašich dní sa stane niečo, čomu neuveríte, aj keby vám o tom povedali ( v detailoch).” - Habakuk 1:5.

Slová v titulke sú súčasťou inšpirovaných slov napísaných Božím prorokom Habakukom, pred zničením Šalamúnovho kostola v Jeruzaléme pred rokom 607 pr.n.l. Celý verš znie: “Pozrite sa na národy a dávajte pozor! Hľaďte v údive a žasnite, lebo za vašich dní sa stane niečo, čomu neuveríte, aj keby vám o tom povedali ( detailoch).” - Habakuk 1:5.

Čo sa deje v našich časoch, čomu národy neuveria, aj keď sa im o tom povie v detailoch? Je to celosvetová aktivita Zvrchovaného Vládcu celého vesmíru, opísaná niekoľkými slovami. “Jehova povedal môjmu Pánovi: 'Seď po mojej pravici, kým ti nepoložím tvojich nepriateľov ako podnož pod nohy’.” - Žalm 110:1. Sú to slová Boha svojmu synovi, Ježišovi!

Odkedy si už vzkriesený z mŕtvych, Ježiš Kristus, sadol po pravici svojho Boha a nebeského Otca v nebi v prvom storočí, všetka aktivita ľudstva je pod JEHO detailnou kontrolou! To znamená, že absolútne všetka aktivita národov je odvtedy nasmerovaná k celosvetovej situácii, keď povie Kristovi: “Podmaňuj uprostred svojich nepriateľov.” - Žalm 110:2.

Pravdaže pre ľudí bez biblickej viery je táto aktivita Boha Stvoriteľa neviditeľná a absolútne nepochopiteľná z niekoľkých príčin. Väčšina ľudstva už stratili vieru v Boha Stvoriteľa! A tí ktorí sa ešte hlásia ku kresťanskému náboženstvu, nechápu, že tak, ako Boh aktívne pripravil Zem k jej zaľudneniu počas prvých 6 tvoriteľských “dní”, tak je tomu presne aj dnes!

Pre Stvoriteľa tak úžasne veľkého a pre nás nekonečného vesmíru, mať pod kontrolou situáciu celosvetovo ohľadne ekonómie, finančníctva, vedy a spoločenského života je hračka! Ale čo je ešte viac možno záhadné pre ľudstvo je skutočnosť,že táto aktivita je zároveň dielo Ježiša Krista v súvislosti s inšpirovanými slovami apoštola Jána v jeho evanjéliu 1:10!

 

Inzercia

Študent Biblie a primeraných textov so vzťahom na Druhý príchod Ježiša Krista.

Odporúčame

Blog
NATO a Donbas - pápežov omyl a Putinovo priznanie

NATO a Donbas - pápežov omyl a Putinovo priznanie

Pápež František od začiatku opakovane a jasne odsudzuje vojenskú agresiu proti Ukrajine. Nedávno však vyvolal kontroverzné diskusie vyjadrením, že k jej príčinám patrí aj „štekanie NATO pred bránami Ruska“ a zisky zo zbrojenia. Ruský prezident Putin odôvodňoval vojnu propagandou o ochrane ruského obyvateľstva a denacifikácii Ukrajiny. Teraz priznal, že ide o dobyvačnú vojnu na rozšírenie ruského impéria.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.