Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
26. jún 2022

Taktika vesmírneho šachového Veľmajstra!

“Veci, ktoré som dávno predpovedal, sa splnili. Teraz oznamujem nové veci. Skôr ako sa objavia, poviem vám o nich.“ - Izaiáš 42:9.

Stvoriteľ vesmíru a jeho Zvrchovaný Vládca, zároveň aj ako vemírny šachový Veľmajster už pred tísíckami rokov začal postupme zjavovať svoju neporovnateľnú taktiku na rozriešenie vľetkých problémov svojich bytostí, ajelov na nebi a ľudí na tejto neporovnateľnej krásnej planéte Zem.

Absolútny úspech jeho taktiky je v skutočnosti garantovaný jeho Neporovnateľným Menom! V hebrejsko jazyku je jeho Meno vyjadrené štyrmi háskami - YHWH alebo JHVH alebo ich varianty v akomkoľvek jazyku. Podobne, ako s otatnými hebrejskými menami, ich výslovnosť sa mení!

Podobne ako s menom jeho syna, nebeského Michaela na nebi alebo pozemského dokonalého muža Ježiša Krista, vo väčšine prípadov je to forma Jehošua alebo približne. Výslovnosť, tak ako s ostatnými hebrejskými menami nie je až tak dôležitá. Ale význam je! Čo vlastne znmená YHWH?

V prítomnosti sa toto meno vyslovuje všeobecne ako Jehova (alebo Jahve). Ale čo robí toto meno jedinečné je jeho skutočný a pravý význam! Základný význam, ako je to preložené v Novom Preklade Svätých Písiem (Biblia vydaná svedkami Jehovovými) je, podľa ich verzie také:

“Boh povedal Mojžišovi: „Stanem sa tým, čím sa rozhodnem stať.“ A dodal: „Toto povedz Izraelitom: ‚Ten, ktorého meno je Stanem sa tým, čím sa rozhodnem stať, ma poslal k vám.’“…„Toto povedz Izraelitom: To je moje meno naveky a pod týmto menom budem známy po všetky generácie.” - 2. Mojžišova 3:14, 15.

Inzercia

Študent Biblie a primeraných textov so vzťahom na Druhý príchod Ježiša Krista.

Odporúčame

Blog
NATO a Donbas - pápežov omyl a Putinovo priznanie

NATO a Donbas - pápežov omyl a Putinovo priznanie

Pápež František od začiatku opakovane a jasne odsudzuje vojenskú agresiu proti Ukrajine. Nedávno však vyvolal kontroverzné diskusie vyjadrením, že k jej príčinám patrí aj „štekanie NATO pred bránami Ruska“ a zisky zo zbrojenia. Ruský prezident Putin odôvodňoval vojnu propagandou o ochrane ruského obyvateľstva a denacifikácii Ukrajiny. Teraz priznal, že ide o dobyvačnú vojnu na rozšírenie ruského impéria.

Blog
Zbrane na ruskej aj americko-ukrajinskej strane, o ktorých sa nám ani nesnívalo

Zbrane na ruskej aj americko-ukrajinskej strane, o ktorých sa nám ani nesnívalo

Slovenská armáda o podobných zbraniach ani nesníva. Majú ich hlavne rusi a američania. Obaja majú problém predať najmodernejšie zbrane do iných krajín. Väčšinou popredávajú staršie verzie zbraní. Nedavno Británia oslavovala že jej američani predali najnovšiu zbraň. Ale prečo takéto zbrane američani posielajú ukrajincom nie je úplne jasné. Asi chcú za každú cenu poraziť rusov, tak je to potom rusko - americká vojna, či chcú vyprovokovať tretiu svetovú vojnu?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.