Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. jún 2022

Zbrane na ruskej aj americko-ukrajinskej strane, o ktorých sa nám ani nesnívalo

Slovenská armáda o podobných zbraniach ani nesníva. Majú ich hlavne rusi a američania. Obaja majú problém predať najmodernejšie zbrane do iných krajín. Väčšinou popredávajú staršie verzie zbraní. Nedavno Británia oslavovala že jej američani predali najnovšiu zbraň. Ale prečo takéto zbrane američani posielajú ukrajincom nie je úplne jasné. Asi chcú za každú cenu poraziť rusov, tak je to potom rusko - americká vojna, či chcú vyprovokovať tretiu svetovú vojnu?
Zbrane na ruskej aj americko-ukrajinskej strane, o ktorých sa nám ani nesnívalo

Ruské podporné tankové vozidlá BMPT sú silne obrnené štyrmi odpaľovacími zariadeniami protitankových rakiet.  Telegraph

BMPT Terminator je ruské bojové vozidlo podpory tankov. Toto pásové vozidlo je určené na elimináciu nepriateľských vojakov vybavených prenosnými protitankovými systémami. Dokáže však ničiť aj ľahko pancierované vozidlá, bojové vozidlá pechoty a tanky. Použitie týchto vozidiel v bojových formáciách môže výrazne zvýšiť bojové schopnosti tankov a ich prežitie na modernom bojisku. Ruské zdroje uvádzajú, že z hľadiska bojovej účinnosti dokáže jedno BMPT nahradiť 2 bojové vozidlá pechoty

Ruská hypersonická riadená strela Zircon

Ruská hypersonická riadená strela Zircon

Podľa objektívnych kontrolných údajov hypersonická riadená strela Zircon úspešne zasiahla morský cieľ nachádzajúci sa vo vzdialenosti približne 1000 km.Ruská armáda ju vypálila z lode Severnej flotily v Barentsovom mori smerom na "cieľ v Bielom mori" na severozápadnom pobreží Ruska. Let hypersonickej strely zodpovedal stanoveným parametrom.

Hypersonické zbrane sa môžu pohybovať deväťnásobnou rýchlosťou zvuku a boli označené za ďalšiu veľkú hranicu v globálnych pretekoch v zbrojení, pričom všetky hlavné vojenské mocnosti navrhujú a vyrábajú svoje vlastné verzie. 

RS-28 Sarmat (podľa pomenovania NATO Satan-2)

Od začiatku vojny Rusko otestovalo niekoľko nových zbraní vrátane rakety nazvanej Satan-2. Táto raketa je navrhnutá tak, aby dokázala v priebehu niekoľkých minút preniesť niekoľko jadrových hlavíc cez celý svet. Rusko v sobotu oznámilo, že svoju prvú vojenskú jednotku vyzbrojenú novými balistickými raketami Sarmat, schopnými niesť jadrové zbrane, vytvorí do jesene tohto roka. Šéf Roskosmosu tiež vyhlásil, že táto nová „superzbraň“ zaručí bezpečnosť „detí a vnukov“ Ruska na najbližších 30 – 40 rokov. Telegraph

Británia pošle na Ukrajinu viacnásobné odpaľovacie rakety M270. 

Raketové systémy stredného doletu na zostreľovanie lietadiel M270

Veľká Británia pošle na Ukrajinu sofistikované raketové systémy stredného doletu na zostreľovanie lietadiel M270, ktoré dokážu vystreliť presne navádzané rakety do vzdialenosti 80 km.

Bezpilotné lietadlá Switchblade, známe aj ako "drony kamikadze"

Bidenova administratíva plánuje predať Ukrajine štyri bezpilotné lietadlá MQ-1C Gray Eagle, ktoré môžu byť vyzbrojené raketami Hellfire na použitie na bojisku proti Rusku. Gray Eagle však predstavuje technologický skok. V závislosti od svojej misie môže lietať až 30 hodín a môže zhromažďovať obrovské množstvo údajov na spravodajské účely. Gray Eagle, verzia americkej armády známejšieho bezpilotného lietadla Predator, môže niesť aj osem výkonných rakiet Hellfire. Predaj je významný, pretože vďaka nemu sa na bojisku proti Rusku po prvýkrát objaví pokročilý americký systém na viacnásobné použitie, ktorý je schopný viacnásobných hĺbkových úderov. Predtým USA a Spojené kráľovstvo poskytli bezpilotné lietadlá Switchblade, známe aj ako "drony kamikadze", pretože pri náraze vybuchujú a nedajú sa opätovne použi.

Raketové systémy stredného doletu na zostreľovanie lietadiel M270

Inzercia

Bezpilotné lietadlá MQ-1C Gray Eagle môžu byť vyzbrojené raketami Hellfire

Strely M270 americkej výroby tvoria väčšinu kapacity britskej armády v oblasti presne navádzaných rakiet dlhého doletu. Má trojčlennú posádku a dokáže vystreliť 12 rakiet za 40 sekúnd s presnosťou na milimeter. Tento raketový systém bol nasadený v Afganistane a Iraku. Telegraph , Telegraph

Raketomet M142 HIMARS vyrobený v USA má dosah až 80 km. 

Systém bol vyvinutý vyvinutý v 90. rokoch pre americkú armádu společnosťou Lockheed. Dokáže vystreliť viacero rakiet na vzdialenosť 80 kilometrov

M142 HIMARS bol vyrobený v USA a Ukrajine ich dodáva Británia. Telegraph

Zbrane na ruskej aj americko-ukrajinskej strane, o ktorých sa nám ani nesnívalo

Prečo invázia na Ukrajinu znamená koniec modernej tankovej vojny

Kuleba ušil na nás kulehu. Koniec vojny na Vianoce. Briti dávajú azyl na 3 roky.

Čo píšu anglickì konzervatívci 10. Kto chce zmenu svetového poriadku Rusko či USA

Čo píšu anglickí konzervatívci 9. Američan Chivvis: Zabrániť eskalácii konfliktu

Čo píšu anglický konzervatívci o Ukrajine 8. Jadrová bomba v americkom močiari.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajine 6. Briti pošlú protilietadlové rakety.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajine 5 Biden vetoval izraelský plyn do EU

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 4 Americký prezident je slabý

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 3. Ruská invázia na Ukrajinu.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 2. Ruské vyzbrojenie.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 1. Ako Angličani vyzbrojujú.

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

Odporúčame

Blog
Vojna proti Západu: Oduševnená odpoveď na antirasizmus

Vojna proti Západu: Oduševnená odpoveď na antirasizmus

Vojna proti našej civilizácii znamená pre Murraya vojnu proti belošstvu. Minulý rok istý psychiater opísal bielych ľudí ako "dementných násilníckych predátorov" s "dierami v mozgu". Aj Británia má prominentných akademikov, ktorí vydávajú verejné vyhlásenia o tom, ako "každý deň odolávajú nutkaniu zraziť bielych mužov na kolená", alebo tvrdia, že porážka nacizmu len nastolila "novú verziu nadradenosti bielych". English Touring Opera prepustila polovicu svojich orchestrálnych hráčov, aby zvýšila diverzitu. Toto je koniec slobody slova aj vo východnej Európe, ktorá kopíruje západné postoje, hoci východo európania nepestovali kolónie ani genocídu idianov ako američani, ani utínanie rúk desaťtisícom afričanov ako belgičani. Podobne je to pri vojne na Ukrajine, kde ide o anglosaské, teda americké a britské zájmy, za ktoré zaplatí celá Európa, a hlavne slovanská časť, kde trpí a umiera státisíce slovanov v mene záujmov Usa zničiť Rusko. Ako povedal texasský guvernér, je to vojna Usa a Ruska. Odkiaľ má Zelenský sto krát viac čiernych paňazí ako Fico podľa Panama papers. Poskytuje vojakov na vojnu s Ruskom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.