Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. jún 2022

Neveríme médiám. Kto je na vine?

V prieskume dôvery voči médiám skončilo Slovensko spomedzi 46 krajín na poslednom mieste. Predbehla nás aj Nigéria, Keňa či Kolumbia. Médiám dôveruje len 26% Slovákov a pri pohľade na súčasné dianie sa človek ani veľmi nečuduje. Kto je na vine?
Neveríme médiám. Kto je na vine?

Mainstream odpovie hneď: dezinformácie, dlhodobý vplyv Ruska a jeho sietí, neporiadok v RTVS, útoky na novinárov zo strany politikov. Jednoduché vysvetlenie, že? Akurát to nie je pravda. 

Na vine sú totiž vo veľkej miere aj samotné "mienkotvorné" médiá. Z takzvaných nezávislých denníkov sa stali otvorené politické agitky "progresívneho" videnia sveta. Z denníkov, ktoré mali veľkú zásluhu na boji proti korupcii počas vlád Smeru sa stali kanály, ktoré akoby odhodili profesionálne zábrany. A dnes sa mobilizujú v mimoriadne agresívnom boji proti každému, kto nevyhovuje ich videniu sveta a ich favoritov, ktorí toto videnie pretláčajú. Častokrát napriek názorom väčšiny ľudí. Médiá majú veľkú moc a sami vidíme, ako pod sústredeným tlakom dokážu "vymazať" nepohodlných, zničiť im povesť a kariéru. A práve hysterické pretláčanie "tých svojich" názorov či osôb sa stalo v poslednej dobe metódou aj pri médiách, ktoré sa ešte donedávna dali vnímať ako celkom seriózne. 

Príčinu ťažko hľadať v jednej veci. Po pandémií a v čase ekonomickej neistoty, ako aj ťažkej politickej situácie akoby vzrástla podráždenosť na všetkých frontoch. To ale neospravedlňuje tých, ktorí profesionalitu a nadhľad vymenili za politický aktivizmus. Je tiež zjavné, že napríklad vláda s mnohými konzervatívnymi poslancami a nominantami nesedí tým, ktorí by radšej na kľúčových pozíciách videli progresívne kádre. A dokonca sú ochotní vziať na milosť aj Pellegriniho, ktorý z nejakých dôvodov do konceptu zapadá lepšie, ako konzervatívny politik.

Ďalším dôvodom úpadku dôvery v médiá je ich skladba: Veľké spoločnosti ovládajú oligarchovia, ktorí bez hanby budú pretláčať toho, kto vyhovuje ich biznis záujmom. Bez ohľadu na záujem krajiny a bez ohľadu na pravdu. Potom je tu verejnoprávna televízia a rozhlas, ktorý zásluhou úhybného vedenia dokázal v poslednom období slúžiť hlavne záujmom Smeru a SNS. A nakoniec sú tu aj dezinformácie, ktoré sú dlhodobým problémom- tie ale deformujú scénu naprieč celým mediálnym spektrom. Výsledkom je tlak bezcharakterných oligarchických kanálov a aktivistických médií, ktorým na Slovensku chýba akákoľvek relevantná protiváha. Presun časti nespokojných občanov k alternatíve či dezinfoscéne a výrazný nárast nedôvery voči médiám je potom logickým výsledkom.

Inzercia

Právnik, so skúsenosťami z rôznych úrovní štátnej správy a advokácie. Venujem sa témam boja proti korupcii a organizovanému zločinu. Som konzervatívec, s víziou profesionálnych štátnych inštitúcií, ktoré slúžia občanovi a sú pilierom právneho štátu a spravodlivosti. Aktuálne pracujem v kancelárií podpredsedníčky vlády SR.

Odporúčame

Blog
Vojna proti Západu: Oduševnená odpoveď na antirasizmus

Vojna proti Západu: Oduševnená odpoveď na antirasizmus

Vojna proti našej civilizácii znamená pre Murraya vojnu proti belošstvu. Minulý rok istý psychiater opísal bielych ľudí ako "dementných násilníckych predátorov" s "dierami v mozgu". Aj Británia má prominentných akademikov, ktorí vydávajú verejné vyhlásenia o tom, ako "každý deň odolávajú nutkaniu zraziť bielych mužov na kolená", alebo tvrdia, že porážka nacizmu len nastolila "novú verziu nadradenosti bielych". English Touring Opera prepustila polovicu svojich orchestrálnych hráčov, aby zvýšila diverzitu. Toto je koniec slobody slova aj vo východnej Európe, ktorá kopíruje západné postoje, hoci východo európania nepestovali kolónie ani genocídu idianov ako američani, ani utínanie rúk desaťtisícom afričanov ako belgičani. Podobne je to pri vojne na Ukrajine, kde ide o anglosaské, teda americké a britské zájmy, za ktoré zaplatí celá Európa, a hlavne slovanská časť, kde trpí a umiera státisíce slovanov v mene záujmov Usa zničiť Rusko. Ako povedal texasský guvernér, je to vojna Usa a Ruska. Odkiaľ má Zelenský sto krát viac čiernych paňazí ako Fico podľa Panama papers. Poskytuje vojakov na vojnu s Ruskom.

Blog
Náboženská literatúra: Nová kniha o tajnej – skrytej cirkvi na Slovensku

Náboženská literatúra: Nová kniha o tajnej – skrytej cirkvi na Slovensku

Bežnému človeku sa pri slovách „tajná cirkev“ vynorí podzemné hnutie katolíckeho disentu z čias komunizmu. Možnože ešte mená ako František Mikloško, Vladimír Jukl alebo Silvester Krčméry či biskup Korec. Len málokto vie, že tajná-skrytá cirkev na Slovensku v rámci Československa zahŕňala desiatky tajných biskupov, stovky tajných kňazov a že táto časť cirkvi prežila aj pád železnej opony...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.