Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. jún 2022

Otvorený list Vladimíra Semana Anne Záborskej

"Som konzervatívny kandidát". Tvrdí terajší riaditeľ RTVS, Jaroslav Rezník. Anna Záborská, šéfka KÚ-OĽANO mu ticho pritakáva. NEUVERITEĽNÉ.
Otvorený list Vladimíra Semana Anne Záborskej

Anton Neuwirth, otec Anny Záborskej, putoval do väzenia iba preto, lebo odmietol podpísať hanlivý list proti niektorým slovenským biskupom. Mal som tú česť, vďaka Tebe, Anka, nakrútiť o ňom  životopisný dokument.

https://www.youtube.com/watch?v=KF-1sqJ72tw

Už menej sa vie, že v  roku 1951 košický biskup Jozef Čársky skladal sľub vernosti Československej republike. Klement Gottwald to verejne vyzdvihol ako príklad vlastenectva. V skutočnosti však  šlo o akt podpory komunistickému režimu v dobe, keď stovky kňazov, vrátane biskupov, trpeli vo väzení za svoju vieru.  Oportunizmus biskupa Čárskeho komunisti dokázali dokonale využiť. Aj preto sme tu mali 40 rokov komunistického marazmu. 

Tento príbeh má aj dnes rôzne podoby. Napríklad:

V roku 1995 som dostal v STV výpoveď za to, že som  sa  odmietol podieľať  na mečiarizácii náboženského vysielania v STV.  Jaroslav Rezník, spolu s ďalším kandidátom na riaditeľa RTVS Tiborom Búzom, vtedy začínali svoju mediálnu dráhu ako členovia mečiarovského kinder manažmentu v košickom rozhlase. Ocitol som sa na dlažbe, tretí syn na ceste.  Boli to práve katolícki biskupi, ktorí mi podali záchranné lano a pre ktorých som dva roky pracoval ako  mediálny tajomník.

Keď som pomáhal ako moderátor spravodajstva STV budovať stratenú dôveru po období mečiarizmu, Jaroslav Rezník ako riaditeľ TASR podpisoval čudesné zmluvy s Mariánom Kočnerom a posielal peniažky svojmu otcovi za články, v ktorých velebil samého seba.
Pred dvoma rokmi, keď som prijal ponuku byť na kandidátnej listine OĽANO za Tvoju platformu, Anka, Jaroslav Rezník vyhodil kopec ľudí z RTVS, lebo nesedeli do jeho konceptu náklonnosti k SNS, zasiahnutej naivným rusofilstvom. 
Iba nedávno, keď som upozorňoval na to, že Rezník posiela peniaze na  účet ľudí, spojených s “konzervatívnou platformou” OĽANO, si sa Ty rozhodla, že nie som vhodný kandidát na post šéfa RTVS. Vymyslela si si za mňa náhradu: Rezníkovho podriadeného, Petra Janků, šéfdramaturga Rádia Litera.
Nič proti nemu, je to slušný chlap, známy gospelový spevák.
V jeho životopise som však nenašiel nič, čo by ma uistilo v tom, že je to človek, ktorý ustojí  tlak mediálnych skupín, riadiacich sa tými najhoršími zásadami bratislavocentrizmu.
Ak mi neveríš, všimni si, ako funguje pobočka RTVS, ktorú mu Rezník dovolil riadiť. Rádio Litera je totiž známe neuveriteľným podhodnotením umeleckých výkonov. Aj začínajúci  pomocný robotník  zarobí viac, ako   interpret v tomto rádiu, Anka.
Liberálni aktivisti si na takomto kresťanskom gentlemanovi pochutnajú ešte skôr, než otvorí ústa. Vyrobia z neho strašiaka do kapusty a nedôveryhodnú osobu, presne tak, ako vystrúhali z Teba.  Je mi z toho smutno. Vnímam to  však ako dôsledok toho, že ľudia sa prestali orientovať v tom, kam patríš a čo reprezentuješ.
Nuž a čo ma najviac šokuje, je to, že si sa viackrát vyjadrila, že Rezníka treba podporiť, lebo   je to  “konzervatívny kandidát”.

Naozaj nevidíš,  kto je konzervatívny kandidát a kto je jeho paródiou? Nevidíš, kto je sluha koaličných valcov rôzneho zafarbenia a kto vždy stál na strane verejného záujmu, hoci sa mu to x krát nevyplatilo?

Spomeň si na svojho otca  a potom sa rozhodni, čo sú konzervatívne hodnoty, ktorým žil Tvoj otec, Anka.

Inzercia

Vladimír Seman, kandidát za riaditeľa RTVS

https://www.youtube.com/watch?v=oO1lDk9qARM&t=40s

 

Som majiteľ televíznej produkčnej spoločnosti, v tejto oblasti pôsobím už 40 rokov. Som zakladajúci redaktor náboženského televízneho vysielania, za svoju prácu som dostal viacero domácich i medzinárodných ocenení.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Myslenie starovekého Gréka

Myslenie starovekého Gréka

Máloktorá civilizácia vyvoláva väčší obdiv ako tá grécka. A to oprávnene; boli to práve Gréci, ktorí pozdvihli umenie, vedu a filozofiu na úroveň, ktorá umožnila prekonať bariéry staroveku a voviesť ľudstvo do úplne novej epochy. Prirodzene sa vynára otázka: Prečo práve Gréci? Prečo nie Egypťania, Peržania alebo Rimania? V čom sa vlastne Gréci líšili od ostatných národov? A čo vlastne predurčuje civilizáciu na určitý vývoj?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.