Kováčik s Michalčíkom dnes krajinu nespasia, ale mohli by

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Kováčik s Michalčíkom dnes krajinu nespasia, ale mohli by

Neviem ako je to vo vašom okolí, ale okolie autora týchto riadkov pri parlamentných voľbách hodilo flintu do žita.

Nie je koho voliť, preto v sobotu 5. marca ostanem doma. Takéto rozhodnutie počúvam z každej strany. Samotná kampaň je nudná, dlho sa niesla v znamení utečencov a sociálnych balíčkov, čo nastolil vládny SMER, dnes je to o kauzách a kauzičkách z oboch táborov, ktoré ľudí znechucujú.

Jedným z dôvodom sú pritom strany, ktoré by mohli zaujať voličov - najmä zo skupiny čitateľov Postoja, zlyhávajú a neponúkajú čo by mali. Nechytajú sa tém, ktoré trápia bežných ľudí a otravujú nás ich prázdnymi heslami o dobrom štáte, protikorupčnom systéme a bezpečnom domove a spokojných rodinách.

Vezmime si také KDH. Hoci sa jeho predsedovi podarilo otvoriť kandidátku pre pár zaujímavých mien najmä z tretieho sektora, táto strana asi už nadobro rezignovala na to, byť ťahúňom na politickej scéne s pokúsiť sa o serióznu zmenu.

Hovorca pochodu za život, druhý hovorca pochodu za život, organizátori neúspešného referenda či dokonca moderátorka, ktorá porušila kódex RTVS a účinkovala v spote Aliancie čím sa vyšvihla na kandidátku a hovorcovský post (ide pritom len o účelové PR, keby vystupovala v spote Inakosti všetci by sme ju slovne ukameňovali). Nič v zlom, ale KDH, ktoré je silnou platformou prolife názorov, vždy ňou bolo a vždy bude sa zmôže len na to, aby na kandidátku postavilo len ďalších prorodiných aktivistov a ochrancov života?

Jasné, mať pánov Michalčíka, Čaučíka či Kováčika napríklad v školskom, ľudskoprávnom alebo kultúrnom výbore bude obohatením a môžu k SMERáckemu väčšinovému marazmu svojim hlasom vytrieť v niektorých prípadoch kocúra, ale prečo hnutie nenominovalo a nenašlo schopných ekonómov, právnikov, človeka, ktorý by vedel pomenovať a zvrátiť krivdy sociálneho systému? Kto bude vedieť zaujať miesto tieňového ministra školstva či financií? Prolife akativisti? Tí, ktorí majú v plánoch posilňovať postavenie rodiny, ochraňovať práva nenarodených (čo nové sa im môže podariť presadiť?) alebo z opozičných lavíc navrhovať zvýšenie materskej? Navyše, kto v prípade úspechu zaujme ich miesta v treťom sektore?

Všetkých menovaných si pritom vážim, ale posilniť modlitebnú parlamentnú skupinu a evanjelizátorov z Oľano je na mandát poslanca málo. Ak sa vám preto páni či dámy z KDH podarí prekrúžkovať na hradný kopec, bolo by fajn, aby vašim vzorom boli skôr páni Beblavý či Mihál ako Vašečka s Figeľom, vaše hodnoty sú veľmi vzácne, ale mať všetkých v strane proliferov, ktorí budú silnou barikádou LGBTI a vystupovať na treťosektorvých vystúpeniach pri dni rodiny či nenarodených je pre krajinu málo.

Tak ako potrebujeme počuť z cirkvi silný hlas ľudí ako vladyka Milan Lach, tak potrebujeme v parlamente zodpovedných a rozhľadených ľudí, ktorí budú rozumieť zdravotníctvu, školstvu a zákonu o sociálnych službách a budú vedieť vládu usvedčiť z toho, že ľudia v Sabinove, Krtíši či Rožňave trpia a pretĺkajú sa životom a aj preto je im postoj k nenarodeným a gayom úplne ľahostajní. To, že budú silno a správne zakorenení v hodnotách a budú mať jasno v otázke prolife je dobrý základ, prosím, ak sa vám podarí uspieť neostaňte pri ňom. Držím vám v krúžkovaní palce.

foto: NPzŽ - FB

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo

Prečítajte si tiež