Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
19. máj 2022

Máme na dosah revolúciu v rodinnej politike na Slovensku

Vláda včera schválila balíček, ktorý prinesie 200 € na dieťa mesačne. Návrh ide do parlamentu. Držme si palce.
Máme na dosah revolúciu v rodinnej politike na Slovensku

Podporu rodín si berú do svojich programov už skoro všetky politické strany. Všetci ich chcú podporovať, ale keď prídu do vlády, veľa na rodiny akosi nezvýši.

Či chceme či nie, je to Matovič čo našiel politickú odvahu urobiť to, čo sa predtým neodvážil nikto - zásadne navýšiť rodinám príjmy a prakticky im pomôcť s výdavkami, ktoré majú s výchovou detí.

Zatiaľ čo iné vlády samozvaných „sociálnych demokratov“ zvyšovali napríklad Prídavky na deti pár centov ročne, teraz vláda stlačila plyn a môžeme skočiť o 100% hore.

„ZAČALO TO PRÍSPEVKOM PRE NENARODENÝCH“

Všetko to začalo zavedením tehotenského príspevku 200 € od 4 mesiaca tehotenstva. Teraz to pokračuje návrhmi navýšenia daňového bonusu, prídavkov a príspevkami na krúžky.

„OKÚSIME RAKÚSKO ?“

Roky Slováci ospevovali dvesto eurové prídavky na deti v Rakúsku. Tu máme túto sumu teraz na dosah, no z nepochopiteľných dôvodov je to torpédované jednak liberálnymi poslancami, ale aj liberálnymi médiami.

Inzercia

Je to irónia, pretože v čase, keď konzervatívni poslanci predkladajú návrhy na ochranu nenarodeného života, liberáli sa veľmi radi nechávajú počuť, že títo politici matkám a rodinám vôbec nepomáhajú po praktickej stránke.

A hľa - je tu na stole zásadný, asi až revolučný návrh na podporu rodín, cielený na pracujúcich rodičov. A hádajte čo, Liberálny dom je opäť proti. Sulík si zrejme myslí, že tam kde má spor s Matovičom, tam zbiera body. A keby aj to tak bolo, zatiaľ čo OĽANO si svoj návrh pripravovalo mesiace, SAS varí opatrenia zo dňa na deň. Iné riešenia na stôl poriadne nikto nepripravil.

Možno to tak na prvý pohľad nevyzerá, ale Matovič môže zásadne zmeniť veľkosť rodinnej politiky na Slovensku. K pomeru na HDP sa Slovensko môže stať lídrom prorodinnej politiky v Európe. Pri našej katastrofálnej demografickej krivke to potrebujeme ako soľ.

Dnes nejde o žiadne priezvisko politického lídra. Matovičovi kritiku môžeme vyjadriť pri volebnej urne. Tento návrh pre rodiny treba podporiť, takáto šanca pre rodiny sa tu nemusí opakovať.

Snáď mi politický svet odpustí, že tu vlastne chválim lídra Obyčajných, ale robím to aj preto, lebo takú kritiku akú za tento svoj návrh zožal, si nezaslúži.

Odporúčame

Blog
Keď sa viera a láska držia za ruky

Keď sa viera a láska držia za ruky

„Lebo láska je mocná ako smrť a vášeň lásky tvrdá ako podsvetie. Jej páľa - to ohňa plápoly, jej plamene, to Jahveho je žiar. Ani veľké vody lásku neuhasia, ani rieky ju neodplavia. A keby človek za lásku chcel dať všetky bohatstvá svojho domu, len by sa opovrhlo ním.“ (Pies 8:6-7) „Vtedy jej Ježiš povedal: ‚Žena, veľká je tvoja viera! Nech sa ti stane, ako chceš.‘ A od tej hodiny bola jej dcéra zdravá.“ (Mt 15:28)

Blog
Pokúste sa zanechať tento svet o trochu lepším, ako ste ho našli....

Pokúste sa zanechať tento svet o trochu lepším, ako ste ho našli....

(...) Skutočná cesta ako dosiahnuť šťastie, je rozdávať šťastie ostatným ľuďom. Pokúste sa zanechať tento svet o trochu lepším, ako ste ho našli. Až sa váš čas naplní, môžete umierať šťastní s pocitom, že ste v žiadnom prípade nepremrhali svoj čas a že ste žili zo všetkých síl. „Buďte pripravení“ v tomto ohľade žiť šťastne a šťastne tiež zomrieť. Držte sa svojho skautského sľubu aj potom, čo z vás vyrastú dospelí ľudia – a Boh ti pomôže, aby si to dokázal. Váš priateľ, Robert Baden-Powell, (úryvok)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.