Ako zvýšiť príjmy pracujúcim a rodinám

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ako zvýšiť príjmy pracujúcim a rodinám

Nie je fér, keď štát zamestnancovi zoberie polovicu peňazí, ktoré mu dá jeho zamestnávateľ. Nie je fér, keď štát oberá študentov o ich prázdninové zárobky. Nie je tiež fér, keď si senior s nízkym dôchodkom snaží privyrobiť a štát mu zoberie 30 centov z každého eura, ktoré mohlo byť jeho.

Preto v KDH navrhujeme znížiť dane pracujúcim a rodinám. Zamestnaným rodičom s tromi deťmi to môže priniesť takmer 1000 eur ročne. Pre študentov chceme, aby cez letné prázdniny si mohli zarobiť bez odvodov dvojnásobok toho, čo cez školský rok. A dôchodcovia by si mohli privyrábať do 200 eur mesačne bez toho, že by im na to siahol štát.

Fungovalo by to nasledovne:

Zamestnancom by sme zvýšili mzdy tak, že by sa zvýšila nezdaniteľná časť základu dane o 564 eur ročne. Na každé nezaopatrené dieťa navyše o 1200 eur ročne. Zamestnanci, ktorí zarábajú minimálnu mzdu, by po novom neplatili žiadnu daň. Ostatní zamestnanci by platili nižšie dane. Výraznejšie by sa pomohlo tým, ktorí majú viac detí a tým pádom vyššie výdavky. Dostali by tak viac peňazí, ktoré môžu použiť pre seba a pre svoje rodiny.

Pre študentov sme vybojovali, aby si mohli zarobiť aspoň 200 eur mesačne bez platenia zvýšených odvodov. Po novom by si počas letných prázdnin mohli zarobiť dvojnásobok, až 400 eur mesačne bez toho, že by im na to siahol štát. Vychádzame z toho, že veľa študentov sa snaží privyrobiť si práve cez prázdniny a štát im z toho neprimerane veľa berie. Pritom mnohí z nich sú nútení zarábať si na štúdium, lebo ich rodičia si nemôžu dovoliť platiť im všetko potrebné.

Pre dôchodcov, ktorí si privyrábajú cez brigády, chceme rovnaké oslobodenie od vysokých odvodov, ako majú v súčasnosti študenti. Teda, aby si mohli do 200 eur mesačne zarobiť bez toho, že by im z toho štát niečo strhol. Túto možnosť chceme poskytnúť aj seniorom na predčasnom dôchodku, ktorí majú v súčasnosti úplne zakázané privyrábať si.

V súčasnosti štát ľuďom veľa berie, ale dáva naspäť málo. Chceme to zmeniť a prvým krokom je zníženie daní pre pracujúcich. Chceme napraviť krivdy, ktoré na nich napáchala súčasná vláda a chceme im pomôcť ku krajšiemu životu.

Miloš Moravčík, podpredseda KDH

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo