Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. máj 2022

Pár slov k návšteve Geissenovcov na Slovensku

Či sa nám to páči, alebo nie, táto reality show je stále vysoko sledovaný formát a ich prezentácia Slovenska môže byť užitočná pre cestovný ruch.
Áno, nebudú to sledovať žiadni filozofi, avšak budú to potenciálni solventní zákazníci cestovného ruchu, ktorý u nás zarába najmenej. Aj takéto názory sa u nás manifestujú na návštevu Geissenovcov.
V poriadku ja som za pluralitu názorov. Nie som človek, ktorý je presýtený vlastnou pravdou.
Podľa môjho názoru však Ich nezmyselné plytvanie a spôsob života neviem, či je dobrým príkladom pre našu spoločnosť.
Tu je vidieť, aké hodnoty vyznáva slovenský pospolitý ľud. Keby tam rozdávali knihy tak tam nepríde ani zlomok.
Napokon čo sa čudujeme. Naši diváci milujú relácie a hrdinov fariem, bez servítkových a iných skvelých projektov. Táto dvojica bola poplatná našej kultúre.
Zjavne to súvisí aj s tým, že nám chýbajú štátnici a lídri. Dokonca si myslím, že máme problém aj so samotným slovom „elita“. Sme krajina, ktorá sa dostala na plytčinu 21. storočia a nevie sa z nej dostať.
Možno že som naivný, ale keď už prišli mohli pomôcť v nemocniciach, onkologickým pacientom alebo ktorýmkoľvek núdznym občanom nejakými čiastkami. Ale čím je takýto človek bohatší tým je lakomejší, namyslený a pyšný. Také sú moje empirické skúsenosti.
Ale, ako hovorí matka Tereza, problémom sveta nie je nasýtiť chudobných, ale bohatých.
Identifikujem sa s názorom, že v súvislosti s vojnou u našich východných susedov, a ďalej, keď zoberieme do úvahy aktuálne cenové relácie základných potravín na Slovensku, finančné možnosti bežnej slovenskej rodiny, nie som si istý (ku všetkej úcte) či bolo šťastnou voľbou prezentovať tento pár.
Chcem teda veriť tomu, že po návšteve Roberta a jeho drahej pani to pocítime aj na cenách pohonných hmôt, inflácií a podobne. Ak bude Slovensko po ich návšteve zažívať roky hojnosti, tak potom ich návšteva splnila svoj účel.
Pevne verím, že naše Slovensko neprestane existovať  a zbohatlíci z celého sveta si ho nerozoberú a nebudú ho používať iba pre vlastnú potrebu.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Aktuálna výzva

Aktuálna výzva

V úvode svojho príspevku ďakujem Pánu Bohu, že Ukrajinu stále posilňuje v boji za slobodu, čo je Božia hodnota, a preto ju treba brániť. Ďalej ďakujem vládam civilizovaného sveta za ich doterajšie rozhodnutia v prospech obrany nevinného. Ďakujem, samozrejme, aj našej vláde na čele s OĽaNO, ktorú si vážim a dôverujem jej. V neposlednom rade moja vďaka patrí pani prezidentke za jej priamy a rezolútny postoj, ako aj všetkým ľuďom, čo nezahmlievajú a zlé nenazývajú dobrým a naopak.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.