Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
08. máj 2022

Vážený predseda OĽANO I. Matovič

Posledné vyjadrenie voči hlave štátu: Súčasnú prezidentku považujem za „falošnú a veľakrát zákernú ženu“ bolo za čiarou. Som fanúšikom tejto koalície, ale tieto útoky voči hlave štátu treba zastaviť!

V poslednom čase sa množia nezmyselné osobné útoky voči našej prezidentke, čo je veľmi zlý signál pre verejnosť o to viac, že na stranu útočiacich sa pridáva predseda najsilnejšej koaličnej strany. Z. Čaputová má určite aj svoje chyby, ale označiť ju za: „falošnú a veľakrát zákernú ženu“ je za hranicou. Priznám sa, že ako občan nemám tento pocit na základe jej pôsobenia vo funkcii.

Ale takéto silné výrazy mi pripomenuli určite situácie, kde tieto slová platia. Budem vecný, uvediem známy príbeh. Na začiatku politickej dráhy istý I. Matovič posiela skupinu okolo F. Mikloška na detektor lži. Myslím si, že nato treba silný „charakter“. V čase, keď ste sa hrali na pieskovisku s kýblikom a lopatkami tak F. Mikloško zápasil o túto krajinu či už za komunizmu, alebo neskoršie v prvej línii z mečiarizmom. Naproti tomuto Z. Čaputová požiada F. Mikloška, aby prišiel privítať pápeža Františka.

Pekný príklad ocenenia charakteru.

Prispeli ste výrazne k tomu, že padla éra SMER-u, čo si vážim, ale nepoužívajte maniere aké predviedol SMER v Nitre 1.mája pri príležitosti osláv Dňa práce.

Z. Čaputová v istej chvíli povedala, že musíte skončiť ako premiér, ale inú možnosť nemala. Za toto ju nemôžete hanobiť.  Z.Čaputová svojim konaním prispela k príchodu pápeža Františka, takisto aj vláda, ktorá uvoľnila peniaze na tento účel. Pápež počas návštevy zasial to povestné semeno, teraz záleží na každom z nás či semeno vzklíči a prinesie úrodu. Bol som v Šaštíne, kde prichádzali ľudia aj z Oravy, ktorí vstávali o 2h v noci, aby boli prítomní na tejto slávnosti. Nepočul som tam nikoho nadávať, vulgárne sa správať, šomrať.

Prosím Vás prestaňte sa vulgárne vyjadrovať verejne a urážať ľudí, ktorí s Vami nesúhlasia! Nemôžete biť každého palicou po hlave, kto má iný názor, toto nie je cesta. Nie sme vyrábaní v sériách, je iba jediná cesta  a to je spolupráca.

Žijeme ťažké časy, pandémia skončila, ale zrejme ťažšie časy sú pred nami. Občania zápasia s existenčnými problémami, cítime neistotu, venujte energiu riešeniu týchto problémov, prosím. Ukážte Slovensku, že ako koalícia máte silu, guráž, odhodlanie spravovať túto krajinu. Dokážte občanom, že ste alternatívou, ktorú sa oplatilo voliť.

Kde je cieľ, tam je vôľa!

Inzercia

Pochádzam z Oravy, z dediny pod Babiou Horou. V r. 1912 z Krakowa vystúpil na vrchol B.Hory V.I Lenin, a preto tam mal osadený pamätník. O niekoľko desaťročí neskôr tam prichádza z Krakowa K. Wojtyla. Dnes tam nájdete jeho pamätník. Zaujímam sa o kultúru a ekonomiku. Moje heslo: Kde je cieľ, tam je vôľa!

Odporúčame

Blog
Vážený predseda SMER-u R. Fico

Vážený predseda SMER-u R. Fico

31.10.2015 v Nitre má R. Fico prejav pri rozlúčke s kardinálom J. Ch. kardinálom Korcom. 1.5.2022 v Nitre má R. Fico prejav pri príležitosti osláv Dňa práce. Bol to smutný pohľad.

Blog
Putin a Kirill – tankami za život a kresťanské hodnoty?

Putin a Kirill – tankami za život a kresťanské hodnoty?

Prezident Putin a patriarcha Kirill odôvodňujú vojnu proti Ukrajine ideológiou ruského imperiálneho nacionalizmu aj údajným bojom za kresťanské hodnoty. Konzervatívni kresťania a pro-life aktivisti, ktorí v mene ochrany života a rodiny roky podporovali aj exkomunistov, neonacistov a superkorupčníkov teraz napriek obrovským materiálnym škodám, miliónom utečencov, a tisícom zabitých a umučených mlčia. Alebo naďalej šíria Putinovu propagandu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.