Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. apríl 2022

Kuleba ušil na nás kulehu. Koniec vojny na Vianoce. Briti dávajú azyl na 3 roky.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba ušil na nás kulehu. V auguste sa vojna otočí a skončí do konca roku. Toto rusi nedopustia a ako to môže skončiť píšem na konci úvodu, lebo Kuleba robí to isté čo Biden. Briti od začiatku vojny dávajú azyl na 3 roky, teda rátali, že sa dovtedy skončí. Toto zaplatí hlavne Európa, ktorá bude mať ropu a plyn 3 krát drahší a bude hlavne z Ameriky. Američani zarobia na predaji zbraní hlavne Európe. Staré zbrane pošlú na Ukrajinu. Biden nadáva Putinovi, teda nechce mier chce ho iba poraziť, čo je z vojna na veľa rokov. Tento pokus zrušiť Rusko ako štát môže priniesť použitie atómových zbraní alebo ruské rakety, s rýchlosťou 5 a viac machov ktoré nikto nevie zostreliť, ostreľujúce západné metropoly.
Kuleba ušil na nás kulehu. Koniec vojny na Vianoce. Briti dávajú azyl na 3 roky.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmitro Kuleba

Berlín vyzval na zastavenie posielania zbraní na Ukrajinu Dodávky zbraní do Kyjeva len predlžujú utrpenie

Ukrajincov a riskujú 3. svetovú vojnu, píše sa v otvorenom liste nemeckých umelcov

"Dodanie veľkého množstva ťažkých zbraní... by mohlo spôsobiť, že Nemecko sa samo stane účastníkom vojny. Ruský protiútok by potom mohol vyvolať reakciu podľa Zmluvy o NATO a vyústiť do bezprostredného nebezpečenstva svetovej vojny," varuje list.

Spoluautori listu, medzi ktorými sú nemeckí hudobníci, umelci a filmári, varovali, že pokračovanie v poskytovaní zbraní ukrajinským silám predstavuje riziko začatia "globálnych pretekov v zbrojení s katastrofálnymi dôsledkami" vrátane dôsledkov na globálne zdravie a zmenu klímy. List podpísala aj bývalá podpredsedníčka nemeckého parlementu, bundestagu Antje Vollmerová.

Spoluautori síce uvádzajú, že ruské vojenské akcie na Ukrajine považujú za "agresiu", dodávajú však, že aj "legitímny odpor" Ukrajincov dosiahol "neprimeranú" úroveň, pretože len predlžuje utrpenie samotných Ukrajincov.

Bolo by chybou myslieť si, že zodpovednosť za potenciálny jadrový konflikt by niesla len strana, ktorá by ho začala, ale nie tí, ktorí jej "otvorene poskytujú dôvod" na tento krok, tvrdí sa v liste. "Morálne záväzné normy majú univerzálnu povahu," zdôrazňuje sa v ňom. RussiaToday

Ako môžu preteky Ruska o Donbas priniesť Ukrajine výhodu

Málo času, ktorý zostáva vyčerpaným moskovským jednotkám na obnovu a preskupenie, by mohlo hrať v prospech Kyjeva

Rusko má dve možnosti: plytké kliešťové hnutie na obkľúčenie Donbasu alebo hlbšie a ambicióznejšie, ktoré siaha až do centrálneho mesta Dnepropetrovsk.

Podľa vysokého predstaviteľa americkej obrany po zlyhaní invázie 24. februára, ktorú ruská armáda utŕžila na severe Ukrajiny, najmenej 22 taktických skupín práporu (približne 15 000 vojakov) prechádza "rekonštrukciou" v Bielorusku.

Rekonštitúcia spočíva v regenerácii (t. j. oprave) bojom zničených vozidiel a vojakov a reorganizácii bojových jednotiek s cieľom upraviť pomerné počty pechoty, tankov, ženistov a ďalších vojenských spôsobilostí. V ideálnom prípade by po období rekonštrukcie mali nasledovať týždne výcviku.

Ruskí vojenskí velitelia budú zúfalo potrebovať viac času: na odpočinok, výcvik a dúfať, že rozmočená pôda s blížiacim sa letom stvrdne, aby tanky a iné obrnené vozidlá mohli lepšie využiť svoju rýchlosť a manévrovateľnosť v otvorenom teréne.

Rusko má teraz na Ukrajine 76 taktických skupín práporov, pričom podľa odhadov amerických predstaviteľov sa tento počet cez víkend posilnil o ďalších 11. Je to výrazné zníženie oproti 125 takýmto skupinám, s ktorými podľa západných predstaviteľov Moskva vtrhla do krajiny.

Spolu má Rusko v krajine k dispozícii pravdepodobne menej ako 50 000 vojakov, ktorí sa môžu vysporiadať s približne 40 000 najlepšie vycvičenými a vybavenými ukrajinskými silami. To sa ani zďaleka nepribližuje pomeru síl 3:1, ktorý podľa vojenských skúseností potrebuje útočník na prekonanie obrancov.

V bitke o Donbas sa pravdepodobne bude bojovať viac "konvenčne". Tanky a iné obrnené vozidlá by sa mali voľnejšie pohybovať v kombinácii s pechotou a delostrelectvom s cieľom sústrediť sily na slabých miestach a využiť príležitosti.

Desať ukrajinských brigád je zakopaných hlboko pozdĺž "kontrolnej línie", ktorá oddeľuje kyjevské vojská od ruských separatistických regiónov. Od posledných vpádov Moskvy mali 8 rokov na to, aby si riadne vybudovali obranné pozície.

Veliteľské stanovištia, ktoré som navštívil, pripomínajú silne opevnené podzemné parkoviská. Výbuchové steny a vrstvy krytov nad hlavami chránia vojakov, ktorí plánujú boje, aj tých, ktorí v nich musia bojovať. Strelecké pozície na povrchu sú dobre chránené. A budú musieť byť. Ak sa Rusku podarí takéto pozície rozbiť, bude pre Ukrajincov neuveriteľne ťažké udržať si svoje postavenie v regióne.

A budú musieť byť. Ak sa Rusku podarí rozbiť takúto pozíciu, bude pre Ukrajincov neuveriteľne ťažké udržať si svoju pozíciu v regióne. Ich preteky s časom spočívajú v tom, aby dostali na pozície ťažké zbrane, ktoré im prisľúbil Západ. Výmenné bezpilotné lietadlá, ktoré sa dokážu zdržiavať nad bojiskom a zasahovať vysoko hodnotné ciele, spolu s ďalšími protilietadlovými raketami sú na ceste.

Hovorca amerického ministerstva obrany sa domnieva, že "nebude trvať veľmi dlho" vycvičiť ukrajinských vojenských inštruktorov na 18 húfnicových delostreleckých systémov dodaných Američanmi, ktoré sa posielajú v najnovšej zásielke zbraní. USA poskytujú 155 mm húfnice a 40 000 nábojov, na ktorých výcvik sa má začať s ukrajinskými vojakmi vo východnej Európe tento týždeň. Telegraph

Ukrajinské balistické rakety zachytené - Rusko

Rakety zrejme mierili na obytné oblasti Chersonu

Raketové systémy OTR-21 Točka-U počas vojenskej prehliadky v Kyjeve na Deň nezávislosti Ukrajiny

Ruské ministerstvo obrany vo štvrtok vyhlásilo, že ukrajinské sily v noci vystrelili viac ako tucet rakiet na mesto Cherson na juhu Ukrajiny, ktoré začiatkom marca obsadili ruské jednotky. Ministerstvo vo vyhlásení uviedlo, že ruská protivzdušná obrana rakety zachytila.

Podľa Moskvy ukrajinská armáda v stredu neskoro večer odpálila najmenej dve balistické rakety "Točka-U", ako aj 12 rakiet z vysokovýkonného viacnásobného raketometu, ktoré zrejme mierili na obytné oblasti Chersonu. Prilietajúce rakety však zostrelili ruské sily rozmiestnené v meste. Na videozázname, ktorý zverejnilo ruské ministerstvo obrany, sú zrejme vidieť následky ostreľovania, pričom na záberoch je vidieť niečo, čo vyzerá ako úlomky rakiet. RussiaToday

Menšia nukleárna vojna by priniesla ochladenie Zeme a hlad, vyplýva z prieskumu NASA

Jadrová bomba vybuchla pri teste na atole Mururoa vo Francúzskej Polynézii začiatkom sedemdesiatych rokov.

Inzercia

Odborníkov z NASA viac zaujímali dopady pri menšom konflikte. Pre výskum sa teda predpokladalo použitie 0,03 percenta materiálu z jadrových arzenálov, čo je ekvivalent sto atómových bômb zhodených na Hirošimu, píše National Geographic.

Vzniknuté požiare by do ovzdušia dostali okolo päť miliónov ton uhlíka. Ten by sa postupne usadil v troposfére a začal odrážať slnečné žiarenie. Teplota by na globálnej úrovni klesla o 1,25 stupňa Celzia, zatiaľ čo v Európe a trópoch by mohlo dôjsť k ochladeniu až o štyri stupne. Vplyvom toho by došlo k výrazným problémom s pestovaním poľnohospodárskych plodín a hladomoru spolu s početnými chorobami. DennikStandard

USA by mohli pozastaviť dodávky zbraní na Ukrajinu

Americká zásielka vojenskej pomoci Ukrajine prichádza v januári do blízkosti Kyjeva.

Pomoc Kyjevu môže byť prerušená, ak Kongres do 19. mája neschváli balík výdavkov vo výške 40 miliárd dolárov, tvrdí Pentagón.

Dodávky zbraní do Kyjeva by sa 20. mája bez nového financovania okamžite nezastavili, pretože stále budú v príprave niektoré dodávky nakúpené v rámci výdavkových právomocí vo výške približne 100 miliónov dolárov.

Najnovší balík pomoci Washingtonu pre Ukrajinu v hodnote 39,8 miliardy dolárov v utorok večer drvivou väčšinou schválila Snemovňa reprezentantov, ale Senát neuspel v snahe urýchliť jeho schválenie vo štvrtok. 

 Senátor Rand Paul (Republikán z Kentucky) namietal proti jednomyseľnému súhlasu - ustanoveniu, ktoré umožňuje, aby sa o návrhoch zákonov so silnou podporou oboch strán hlasovalo rýchlo a bez rozpravy - po tom, ako líder senátnej väčšiny Chuck Schumer (Demokrat z New Yorku) odmietol doplniť do legislatívy o pomoci formuláciu, ktorá vyžaduje, aby bol vymenovaný generálny inšpektor, ktorý bude dohliadať na to, ako sa peniaze vynakladajú.

Paul argumentoval tým, že Američania už "pociťujú bolesť" z inflačnej krízy, ktorá je podľa neho spôsobená nadmernými deficitnými výdavkami, "a zdá sa, že Kongres má v úmysle túto bolesť len prehĺbiť tým, že bude čo najrýchlejšie pchať ďalšie peniaze do zahraničia". Dodal: "Ukrajinu nemôžeme zachrániť tým, že odsúdime hospodárstvo USA na zánik."

Hoci návrh zákona o pomoci prešiel snemovňou s podporou všetkých demokratov a všetkých republikánov okrem 57, hlasovanie odhalilo rastúce rozpory v tejto otázke na strane republikánov. Zástupca Dan Crenshaw (Republikán  z Texasu) chválil návrh zákona ako spôsob financovania zástupnej vojny proti Rusku, "investovanie do zničenia armády nášho protivníka bez straty jediného amerického vojaka".  

Kritici vrátane zástupkyne Marjorie Taylor Greeneovej (Republikánka z Georgie) oponovali, že protiruské sankcie len zhoršujú inflačnú krízu v USA a uprednostňovanie pomoci Ukrajine odvádza pozornosť od dôležitejších domácich problémov. "Zatiaľ čo vy míňate 40 miliárd dolárov na vašu zástupnú vojnu proti Rusku, ja sa sústreďujem na detskú výživu pre americké deti," povedala Crenshawovi.

Paul poznamenal, že najnovší balík výdavkov zvýši celkovú pomoc USA Ukrajine na 60 miliárd dolárov od začiatku konfliktu vo februári, čo je takmer toľko, koľko Rusko ročne vyčlení na celý svoj obranný rozpočet. RussiaToday

Prečo invázia na Ukrajinu znamená koniec modernej tankovej vojny

Kuleba ušil na nás kulehu. Koniec vojny na Vianoce. Briti dávajú azyl na 3 roky.

Čo píšu anglickì konzervatívci 10. Kto chce zmenu svetového poriadku Rusko či USA

Čo píšu anglickí konzervatívci 9. Američan Chivvis: Zabrániť eskalácii konfliktu

Čo píšu anglický konzervatívci o Ukrajine 8. Jadrová bomba v americkom močiari.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajine 6. Briti pošlú protilietadlové rakety.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajine 5 Biden vetoval izraelský plyn do EU

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 4 Americký prezident je slabý

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 3. Ruská invázia na Ukrajinu.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 2. Ruské vyzbrojenie.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajinskej kríze 1. Ako Angličani vyzbrojujú.

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

Odporúčame

Blog
9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

9 spôsobov, ako sa zbaviť Covidu. Smrtiace patogény z ukrajinských labolatórií.

Vitamín D služi prevencii zápalov, roznako ako kurkuma a zázvor. Selén znižuje mieru úmrtnosti na Covid na menej ako na polovicu. Vitamín A a zinok pomáhajú zlepšiť imunitné funkcie. Kvercetín ktorý bráni preniknutiu Covidu do bunky sa nachádza v červenom víne, cibuli, jablkách a bobuľovom ovocí. Užívanie 1000 mg kvercetínu súvisí so skorším prepustením z nemocnice. Resveratrol je silný antioxidant a antivirotikum, môže blokovať receptory pri horúčke, čím spomaľuje infekciu. Medzi potravinové zdroje patrí, hrozno, čučoriedky, maliny, moruše a arašidy. Tí, ktorí užívali 2000 mg vitamínu C sa zotavili z prechladnutia o 8% rýchlejšie ako bez neho. Dôležitý je pomalý návratu k fyzickej aktivite po infekcii, "aby sa predišlo komplikáciám, ako je zápal srdcového svalu a iným zápalom, preto sa treba vyhnúť náročnému cvičeniu a horúcej saune. |*| Rusko predložilo nové dôkazy o ukrajinských biologických laboratóriách, vyjadrilo sa k prepojeniu s Bidenom a USA. Dokumenty podrobne opisujú osud smrtiacich patogénov financovaných USA, ktoré mohli byť testované na Ukrajincoch. Išlo o smrteľné patogéy vrátane antraxu, konžsko-krimskej horúčky a leptospirózy. Igor Kirillov, veliteľ ruských síl jadrovej, biologickej a chemickej ochrany predložil dokumenty, z ktorých vyplýva záujem Ukrajiny o používanie bezpilotných lietadiel na dodávanie ozbrojených patogénov vyvinutých v biolaboratóriách financovaných USA. Generál obvinil USA z "odmietavého postoja k občanom Ukrajiny" a z toho, že s nimi zaobchádzajú ako s pokusnými králikmi na biologické a lekárske experimenty.

Blog
„Chcú Rusi vojnu?“ a iné pesničky

„Chcú Rusi vojnu?“ a iné pesničky

V roku 1790 ruská armáda dobyla pevnosť Izmajil. Toto víťazstvo nemalo veľký význam - Turci ju čoskoro získali späť. Avšak to inšpirovalo jedného z otcov ruskej poézie Gavrila Deržavina k vytvoreniu básne, ktorá sa stala textom prvej hymny Ruskej ríše a najpompéznejšou oslavou jej moci.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.