Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. apríl 2022

Progresívna Amerika pomaly umiera. Vo Facebooku rozhoduje Clegg nie Zuckerberg.

Facebook a bývalý podpredseda britskej vlády sir Nick Clegg. "Všetko je teraz tak trochu vedené cez Nicka Clegga. Predtým sa stretávalo veľa a veľa rôznych skupín, ktoré sa rozprávali o tom, čo treba robiť. Teraz všetko ide za Nickom a ten prijíma rozhodnutia." Kalifornia, New York, Chicago, San Francisco a Los Angeles boli miestami, kam odchádzali podnikaví mladí Američania, aby sa presadili vo svete. Podnikaví mladí ľudia opúšťajú tieto chátrajúce oblasti ovládané demokratmi a hľadajú lepší život. Ale dnes 5 z najrýchlejšie rastúcich okresov bolo v Texase a dva na Floride. Najrýchlejší zo všetkých bol okres Maricopa v Arizone, ktorý sa rýchlo zapĺňa veľkým počtom kalifornských emigrantov. Dnes si spravuje denník SME svoje komentáre. Ak napíšete že Zuzana bolo platená americkou vládou a progresícnymi nadáciami keď pracovala v nadácii Via Juris, tak vám zmažú diskusný príspevok. Keď nahlásite nenávistné komentáre v diskusii denníkaN na článok konzervatívneho filozofa, tak nenávistné komentáre nezmažú, ale vám zablokujú možnosť diskutovať. Tieto diskusie majú na starosti 20-ti mladí recenzenti Facebooku v Írsku. Z redakcií konzervatívnych denníkov sú vytláčaní redaktori (Daniš, Orolín), ktorí nemajú mainstreemový názor, teda jeden ten správny názor. Cítim sa ako za mladi za komunizmu, keď sme nesmeli hovoriť názory spochybňujúce socialistický systém.
Progresívna Amerika pomaly umiera. Vo Facebooku rozhoduje Clegg nie Zuckerberg.

Bývalý podpredseda britskej vlády sir Nick Clegg sa pohybuje na hrane slobody prejavu na Facebooku

Facebook zablokoval Russian Television a Sputnik v Spojenom kráľovstve a Európe v priebehu niekoľkých hodín po tom, ako príslušné vlády požiadali spoločnosť o zablokovanie vysielania.

Lord Allan, ktorý opustil Facebook v roku 2019, pripisuje novú rozhodnosť spoločnosti a jej nadšenie konať vplyvu sira Nicka. "Všetko je teraz tak trochu vedené cez Nicka Clegga. Predtým sa stretávalo veľa a veľa rôznych skupín, ktoré sa rozprávali o tom, čo treba robiť. Teraz všetko ide za Nickom a ten prijíma rozhodnutia."

Predpokladá sa, že sir Nick zápasil so Zuckerbergovým rozhodnutím nepodniknúť žiadne kroky proti kontroverznému príspevku Donalda Trumpa počas protestov Black Lives Matter v roku 2020 a viedol rozhodnutie o konečnom pozastavení účtu vtedajšieho amerického prezidenta v nasledujúcom roku.

Minulý týždeň Facebook uviedol, že používatelia na Ukrajine môžu vyzývať na násilie proti ruským vojakom príspevkami ako "smrť okupantom", ale cez víkend objasnila, že sa to netýka hláv štátov. 

Komunikačný regulátor Ruska, Roskomnadzor, v piatok uviedol, že na viac ako týždeň zablokoval v krajine Facebook, zatiaľ čo Instagram bol zablokovaný cez víkend.  Telegraph

Progresívna Amerika pomaly umiera

Podnikaví mladí ľudia opúšťajú chátrajúce oblasti ovládané demokratmi a hľadajú lepší život.

Pokiaľ si niekto pamätá, veľké americké obchodné zoskupenia sa nachádzali na severovýchode, stredozápade a v Kalifornii. New York, Chicago, San Francisco a Los Angeles boli miestami, kam odchádzali podnikaví mladí Američania, aby sa presadili vo svete.

Teraz už nie. Len za dvanásť mesiacov od júla 2020 do júla 2021 stratili tieto štyri mestá viac ako 700 000 ľudí. Úplne iný fenomén sa odohráva v konzervatívnych štátoch, najmä na juhu. Takmer 80 % prírastku obyvateľstva v roku 2021 sa udialo len v desiatich okresoch. Päť z najrýchlejšie rastúcich okresov bolo v Texase a dva na Floride. Najrýchlejší zo všetkých bol okres Maricopa v Arizone, ktorý sa rýchlo zapĺňa veľkým počtom kalifornských emigrantov.

Čo majú tieto rastúce štáty spoločné? Sú naklonené slobode. Od zasneženého Utahu až po močaristú Floridu nie je rozhodujúcim faktorom geografia a podnebie, ale štátna politika. Keďže sa slobodným štátom darí, radikálni pokrokári vyháňajú podniky z ich tradičných centier. Minulý rok Elon Musk presťahoval sídlo spoločnosti Tesla z Kalifornie do Texasu. Rovnaký krok urobili tisíce menej významných podnikov. Kým Kalifornii sa podarilo skombinovať zdanenie na európskej úrovni s verejnými službami na úrovni tretieho sveta, slobodné štáty ako Texas, Tennessee a Florida vôbec nemajú štátnu daň z príjmu. Zatiaľ čo v New Yorku a Silicon Valley sú potrebné povolenia takmer na všetko, štáty ako Arizona a Utah zaviedli radikálne plány na zníženie byrokracie.

Súčasná Amerika je naďalej trpko rozdelená medzi tieto dva kmene. Konzervatívna Amerika jazdí na pick-upoch, preferuje nízke dane a malú vládu. Denne sa tu skladá prísaha vernosti a americká výnimočnosť sa považuje za samozrejmosť. Na druhej strane progresívna Amerika jazdí radšej v Priuse ako v pick-upe a oveľa častejšie sa obáva klimatických zmien. Tento kmeň má zásadne odlišnú predstavu o tom, aká Amerika je, bola a mala by byť, a uprednostňuje zameranie na prierezovú identitu pred akoukoľvek výnimočnosťou.

Štáty sa nevyľudňujú len v dôsledku odlivu podnikavých ľudí. Progresívna Amerika doslova umiera; úmrtia v demokratických mestách a štátoch začali prevyšovať počty narodených detí. Ženy v konzervatívnej Amerike sa v priemere vydávajú podstatne mladšie ako v progresívnych štátoch.

Isté je, že dva modely americkej identity vedú na federálnej úrovni tvrdý boj. Keďže americký systém umožňuje medzištátnu súťaž, tu v Mississippi vedieme kampaň za zrušenie štátnej dane z príjmu. Telegraph

Inzercia

Odvaha zdražela, statočných ubúda

Ján Baránek - video z 31.12.2021 - Vzali nám kritické myslenie väčšiny obyvateľstva

Články:

 

Čo skutočne spôsobuje bolesť hlavy - a ako ju liečiť

Najlepší denný režim - cirkadiánny cyklus - pre zdravý život pre mužov a ženy

Hudba pre Igora

Čo čítať, komu veriť v tejto dobe rozdelenia na očkovanie či vojnu

6 najlepších potravín na posilnenie imunitného systému

8 spôsobov, ako túto jeseň schudnúť a udržať si váhu natrvalo

17 vecí, ktoré musíte teraz urobiť, aby ste boli zdraví v neskoršom veku

Vojna proti Západu: oduševnená odpoveď na antirasizmus

Strach a odpor búrajú základy americkej moci. Majú pochybnosti o sebe samých.

Progresívna Amerika pomaly umiera. Vo Facebooku rozhoduje Clegg nie Zuckerberg.

Ako chápu slobodu slova progresívci, teda socialisti Napr. Bidenov syn podvodník

5G a rakovina, strata pamäti, cukrovka, obličky. Europoslanci a lekárske štúdie.

 

Veľa čítam a občas niečo napíšem.

Odporúčame

Blog
Čo píšu anglickì konzervatívci 10 Kto chce zmenu svetového poriadku Rusko či USA

Čo píšu anglickì konzervatívci 10 Kto chce zmenu svetového poriadku Rusko či USA

Nemecký hospodársky zázrak je postavený na trhoch, ako sú Čína a Rusko, a závisí od prístupu k lacnej ruskej energii. Konkurencieschopnosť nemeckého energeticky náročného priemyslu, od automobilového až po chemický priemysel, hnojivá a kovy, je v nemalej miere založená na lacnom ruskom plyne. Chudobné Nemecko znamená chudobné Slovensko. Teraz je čas, aby sa Západ rozhodol, či chce, aby Ukrajina vyhrala túto vojnu, v prípade Francúzska a Nemecka ide o to že zabíjanie sa musí zastaviť. Britský novinár píše že Rusko chce zmenu svetového poriadku. Z toho čo sa deje to vypadá že presne o toto sa usilujú USA. Odstrihávajú Rusko od peňažnej výmeny, od obchodu s ropou, plynom, od spojenia po železnici, či letecky. Americký právnici a americký jastraby vystrňaďujú Rusko z mnohých svetových organizácií. Britský novinár píše: "Ak bude nadchádzajúci boj dobre vedený a ruská armáda bude vážne zmrzačená, môže skutočne nastať okamih, keď sa budú môcť uskutočniť rokovania." Teda chce dlhodobú vojnu, ktorá má šancu prerásť do obrovského a dlhého konfliktu, ktorého súčasťou sa ľahko môže stať aj Slovensko. Američani a briti posielajú ukrajincom ťažkú bojovú techniku a Moskva samozrejme protestuje oficiálne protestnou nótou poslanou USA.

Blog
Slová prorokov ako príhovor za Ukrajinu

Slová prorokov ako príhovor za Ukrajinu

Spoločenstvo svätých je pre nás aj v tomto čase vojny útechou. Sv. Dominik svojim bratom, keď zomieral povedal: „Neplačte, veď vám budem užitočnejší odtiaľ, kam idem, než som bol tu (na zemi).“ Sv. Terézia z Lisieux sa podobne vyjadrila, keď nám sľúbila, že bude prežívať svoje nebo tak, že bude robiť dobro na zemi. Svätí v nebi sú celkom blízko Pánovi, sú preniknutí Jeho láskou a preto tak veľmi súcitia s nami, čo sme ešte len pútnikmi. Prihovárajú sa za nás a prežívajú s nami naše boje. Milujú nás ako svoju rodinu, preto veríme, že za nás prosia a chránia nás z neba.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.