Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. apríl 2022

Si prach a na prach sa obrátiš. A čo teraz s tým „zaprášeným“ životom medzi tým?

Keď platí pravda, že „si prach a na prach sa obrátiš“ (Gn 3, 19), o čo sa má človek v živote snažiť a prečo; aký to má zmysel? A vôbec, o čom celá jeho „zaprášená“ existencia teda je?
Si prach a na prach sa obrátiš. A čo teraz s tým „zaprášeným“ životom medzi tým?

Vedomie svojho pôvodu a istej budúcnosti myseľ upriamuje nielen na pravdu o sebe, ale aj na pravdu o živote - na jeho pominuteľnosť a istoty. Toto poznanie posúva všetko trváce na prvú priečku osobných hodnôt a priorít. A tak sfúknutím pozemského prachu sa zmysel odkrýva v tom, čo pretrvá pominuteľnosť, čo presahuje smrteľnú dimenziu ľudskosti.

Keď zdanie sa stáva dôležitejšie ako bytie, je čas, aby sa človek zastavil; aby sa silou vôle vymanil z každodennej všednosti a uvedomil si skutočnosti a pravdy, na ktoré v rutine svojich povinností pozabudol, či ich úmyselne prehliadal, alebo možno o nich nemal ani len tušenia.

Je to čas venovať viac pozornosti svojim myšlienkam, úmyslom, pohnútkam, túžbam, pokušeniam, sklonom či vášňam, ktorými...

ČLÁNOK BOL PRESMEROVANÝ; celé znenie si môžete prečítať tu: https://juliakubicova.webnode.sk/l/si-prach-a-na-prach-sa-obratis-a-co-teraz-s-tym-zaprasenym-zivotom-medzi-tym/

 


Prečítajte si rozhovor o pôste, púšti a duchovnom raste prostredníctvom duchovného zápasu:
Filip Andrej Čierny OFM / Po ozajstnom stretnutí s Bohom odchádzame krívajúci. Teda navždy poznačení a iní
 

 

evanjelizacia.eu.png

Prečítajte si tiež: 
Dušan Hricko OCD / Ako sa stať mystikom
Martina Ledecká OSsR / Krížová cesta s radami sv. Jozefa
Jozef Luscoň SDB / Osobná krížová cesta

Inzercia

Zaoberám sa témami - spiritualita a mystika, fenomén utrpenia, Krásy a umenia. Šiesty rok pôsobím aj ako externá redaktorka. Moje články pre Postoj si môžete prečítať tu: https://svetkrestanstva.postoj.sk/autor/kubicova-julia

Odporúčame

Blog
7. osobný dopis Krista - Laodicei

7. osobný dopis Krista - Laodicei

Stvoriteľ všetkého, Jehova Boh, okrem inšpirovania celej Biblie, napísal aj osobne na kamenné tabuľky desať prikázaní pre svoj vyvolený národ Izrael. Ježiš Kristus napísal sedem osobných dopisov siedmym kresťanským zborom, ktoré sa nachádzajú v knihe Zjavenie, napísanej apoštolom Jánom koncom prvého storočia. Jeho siedmy dopis:

Blog
Ako by znela Juditina modlitba dnes

Ako by znela Juditina modlitba dnes

Prekročili sme 34. deň vojny tak ako obyvatelia júdskeho mesta Betulia, v ktorom žila múdra, krásna a zbožná vdova Judita. Holofernesove mocné vojská obliehali mesto, obsadili dôležitý prameň vody a čakali, kým obyvateľov zničí smäd. Boli pripravení zabíjať a ničiť všetko, čo im príde do cesty, presvedčení o svojej nadradenosti a sile. Judita sa modlila za oslobodenie svojho mesta aj celého národa. Modlime sa aj my podobne ako ona a trpezlivo čakajme jeho záchranu.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.