Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. apríl 2022

7. osobný dopis Krista - Laodicei

Stvoriteľ všetkého, Jehova Boh, okrem inšpirovania celej Biblie, napísal aj osobne na kamenné tabuľky desať prikázaní pre svoj vyvolený národ Izrael. Ježiš Kristus napísal sedem osobných dopisov siedmym kresťanským zborom, ktoré sa nachádzajú v knihe Zjavenie, napísanej apoštolom Jánom koncom prvého storočia. Jeho siedmy dopis:

“Anjelovi zboru v Laodicei napíš: Toto hovorí Amen, verný a pravdivý svedok, počiatok Božieho stvorenia: ‚Poznám tvoje skutky, že nie si ani studený, ani horúci. Keby si len bol studený alebo horúci! Pretože si však vlažný, ani horúci, ani studený, vypľujem ťa. Hovoríš takto o sebe:

'Som bohatý, zbohatol som, nič nepotrebujem,“ ale neuvedomuješ si, že si biedny, poľutovaniahodný, chudobný, slepý a nahý. Preto ti radím: Kúp si odo mňa zlato prečistené ohňom, aby si zbohatol, biely odev, aby si bol oblečený a skryl hanbu svojej nahoty, a očný balzam, ktorým by si si potrel oči, aby si videl. Všetkých, ktorých milujem, karhám, trestám a vychovávam… 

…preto buď horlivý a rob pokánie. Stojím pri dverách a klopem. Ak niekto začuje môj hlas a otvorí dvere, vojdem k nemu a budem s ním večerať a on so mnou. Tomu, kto zvíťazí, dovolím, aby sedel so mnou na mojom tróne, tak ako som i ja zvíťazil a zasadol so svojím Otcom na jeho trón. Nech každý pozorne počúva, čo hovorí duch zborom.” - Zjavenie 3:14-22.

Otec, ktorý sa bojí Boha, svojho Stvoriteľa, a ktorý miluje svoje deti ich z času na čas karhá, pretože všetky nedokonalé ľudské osoby, bez rozdielu veku, robia chyby z nedokonalosti! Ak je potreba, ich aj karhá, lebo toto je neoddeliteľnou časťou ich vyvhovávania, vzdelávania do života! Podobne je to aj s našim nebeským Otcom a jeho synom, Ježišom Kristom.

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
6. osobný dopis Krista - Filadelfii

6. osobný dopis Krista - Filadelfii

V súčasnosti sa svet blíži k situácii, o ktorej apoštol Ján písal vo svojej inšpirovanej knihe Zjavenie. V nej po otvorení prvých štyroch pečatí Ježišom Kristom bolo vidieť cval štyroch koní, za ktorými išiej Hrob, spôsobujúc smrť štvrtiny ľudstva! Posolstvo v Kristovom šiestom osobnom liste zboru vo Filadelfii sa vzťahuje špediálne a hlavne na pomazých bratov Krista v čase konca súčasného zlého systému, ktorý je pod kontrolou Satana Diabla! Inšpirovaný dopis Krista hovorí:

Blog
Ako by znela Juditina modlitba dnes

Ako by znela Juditina modlitba dnes

Prekročili sme 34. deň vojny tak ako obyvatelia júdskeho mesta Betulia, v ktorom žila múdra, krásna a zbožná vdova Judita. Holofernesove mocné vojská obliehali mesto, obsadili dôležitý prameň vody a čakali, kým obyvateľov zničí smäd. Boli pripravení zabíjať a ničiť všetko, čo im príde do cesty, presvedčení o svojej nadradenosti a sile. Judita sa modlila za oslobodenie svojho mesta aj celého národa. Modlime sa aj my podobne ako ona a trpezlivo čakajme jeho záchranu.

Blog
Synoda: Mať víziu

Synoda: Mať víziu

Pre formovanie k synodalite je potrebné mať víziu cirkvi budúcnosti. Slovenské vedenie cirkvi doposiaľ neukázalo žiadnu víziu budúcnosti, len nostalgiu z minulosti. Aj preto je u nás vyprázdnenie kostolov a odluka veriaceho od cirkvi stále viac nezvratným procesom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.