Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. marec 2022

4. Osobný dopis Krista - Tyatíre

Vo svojich siedmych dopisoch siedmym kresťanským zborom svojich pomazaných bratov a sestier Ježiš Kristus čerpal zo symbolizmu a ilustrácií, ktoré sa nachádzajú v inšpirovanom Božom večnom Slove - Biblii. Preto jeho osobné dopisy siedmym zborom sú krátke, ale v podstate obsahujú veľmi hlboké pravdy vzťahujúce sa špeciálne na “deň nášho Pána Ježiša Krista”!

“Anjelovi zboru v Tyatíre napíš: Toto hovorí Boží Syn, ktorý má oči ako ohnivý plameň a nohy ako čistú meď: ‚Poznám tvoje skutky a tvoju lásku, vieru, službu a vytrvalosť a viem, že tvojich posledných skutkov je viac ako tých prvých. Ale mám proti tebe to, že trpíš ženu Jezábel, ktorá o sebe hovorí, že je prorokyňa, a učí a zvádza mojich otrokov, aby sa dopúšťali nemravnosti a jedli mäso obetované modlám. 

Dal som jej čas, aby robila pokánie zo svojej nemravnosti, ale ona nechce. Postihnem ju chorobou a tých, ktorí s ňou cudzoložia, postihnem veľkým utrpením, ak nebudú robiť pokánie zo skutkov, aké páchala ona. Jej deti zabijem smrteľnou chorobou, aby všetky zbory spoznali, že skúmam srdce a najtajnejšie myšlienky a že každému z vás odplatím podľa vašich skutkov. Vám ostatným v Tyatíre, ktorí neprijímate toto učenie a nespoznali ste takzvané 'hlboké Satanove veci', hovorím: 

Nekladiem na vás iné bremeno, len sa držte toho, čo máte, kým neprídem. Tomu, kto zvíťazí a bude až do konca dodržiavať to, čo som prikázal, dám moc nad národmi. Bude ich pásť železnou palicou a budú rozbité ako hlinené nádoby. Takúto moc som dostal od svojho Otca aj ja. A dám mu rannú hviezdu. Nech každý pozorne počúva, čo hovorí duch zborom.” - Zjavenie 2:18-29.

V jeho osobnom dopise kresťanom v Tyatíre Ježiš Kristus spomína “ženu Jezábel” a jej mnohé nemravné skutky, ktorými ešte na konci kresťanskej éry bude zvádzať pomazaných ‘bratov' Ježiša Krista a adoptovaných duchovných synov Jehovu Boha, a takými, aj inými spôsobmi ich pokúšať, aby sa oddali modlárstvu, o ktorom ich varoval vo svojom prvom liste apoštol Ján: “Dieťatká, vyhýbajte sa modlám.” - 1. Jána 5:21.

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
3. osobný dopis Krista - Pergamu

3. osobný dopis Krista - Pergamu

Tretí osobný inšpirovaný dopis Ježiša Krista kresťanskému zboru v Pergame je proroctvo vzťahujúce sa na “deň nášho Pána” Ježiša Krista na konci tohoto systému vecí asi tri a pol roka pred Armagedonom! V ňom varuje svojich pomazaných bratov a adoptovaných synov Jehovu Boha následovnými inšpirovamými (absolútne pravdivými) slovami pre ich večné dobro:

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.