Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. marec 2022

Druhý osobný dopis Krista - Smyrne

Druhý osobný dopis Ježiša Krista zapísaný pod inšpiráciou v prvom storočí apoštolom Jánom v jeho Knihe Zjavenie, ktorá uzatvára Knihu-kníh Zvrchovaného Vládcu celého vesmíru a Stvoriteľa všetkého života na nebi (anjelov) a na Zemi (ľudstvo), Jehovu Boha, je adresovaný kresťanskému zboru v Smyrne a obsahuje tieto večné pravdy:

“Anjelovi zboru v Smyrne napíš: Toto hovorí ten Prvý a Posledný, ktorý bol mŕtvy a ožil: ‚Viem o tvojom utrpení a chudobe, ale si bohatý. Viem aj o tom, ako vás urážajú tí, ktorí o sebe hovoria, že sú Židia, ale v skutočnosti nimi nie sú. Sú Satanovou synagógou. Neboj sa toho, čo máš vytrpieť… 

…Diabol uvrhne niektorých z vás do väzenia, aby ste boli dôkladne vyskúšaní, a budete prenasledovaní desať dní. Zostaň verný až do smrti a dám ti korunu života. Nech každý pozorne počúva, čo hovorí duch zborom: Kto zvíťazí, tomu druhá smrť neublíži.” - Zjavenie 2:8-11.

Aj v tomto krátkom, ale vystížnom inšpirovanom (bezchybnom) osobnom liste svojim pomazaným bratom a sestrám použiva Ježiš Kristus termíny a symbolizmus už obsiahnutý v predošlých inšpirovaných knihách Božích prorokov a Kristových apoštolov! Ich pozorným štúdiom čitateľ môže získať hlbku pochopenia Božej večnej pravdy!

Inzercia

Odporúčame

Blog
Dávajte pozor, zároveň bdejte!

Dávajte pozor, zároveň bdejte!

Štyri jednoduché a krátke slová! Ale keď si čitateľ uvedomí, že sú to slová Ježiša Krista, potom tie štyri jednoduché a krátke slová nadobúdnu úžasnú hĺbku a význam pre jeho učeníkov v spojení s celým Božím inšpirovaným Slovom a v spojení s všetkými proroctvami o ňom!

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.