Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
10. marec 2022

Dávajte pozor, zároveň bdejte!

Štyri jednoduché a krátke slová! Ale keď si čitateľ uvedomí, že sú to slová Ježiša Krista, potom tie štyri jednoduché a krátke slová nadobúdnu úžasnú hĺbku a význam pre jeho učeníkov v spojení s celým Božím inšpirovaným Slovom a v spojení s všetkými proroctvami o ňom!

Hlavne keď si uvedomíme, že to boli varovné slová nebeského večného Kráľa o jeho druhom príchode na konci tohoto celosvetového diabolského systému vecí! A bolo im to Kristom mnohokrát zdôraznené, že jeho príchod bude ako príchod zlodeja v noci!

Dávať pozor alebo všímať si situáciu vo svete a chápať jej význam z hľadiska prorockej Knihy Stvoriteľa o tom, ako sa veci budú rozvíjať na samom konci histórie ľudstva krátko pred Kristovým druhým príchodom ako už oslávený a večný nesmrteľný Kráľ Jehovu Boha!

Dávať pozor pomôže žiakovi Krista zostať stále bdelý alebo tiež duchovne pripravený na čas, v ktorom sa uskutoční proroctvo apoštola Pavla: “Lebo tvorstvo túžobne očakáva zjavenie Božích synov.” - Rimanom 8:10. Podobne, ako Ježiš bol zjavený izraelskému národu ako ich Spasiteľ!

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Osobný dopis Krista - Efezanom

Osobný dopis Krista - Efezanom

Stvoriteľ všetkého, Jehova Boh, okrem inšpirovania celej Biblie, napísal aj osobne na kamenné tabuľky desať prikázaní pre svoj vyvolený národ Izrael. Ježiš Kristus napísal sedem osobných dopisov siedmym kresťanským zborom, ktoré sa nachádzajú v knihe Zjavenie, napísanej apoštolom Jánom koncom prvého storočia. Jeho prvý dopis:

Blog
Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajine 6. Briti pošlú protilietadlové rakety.

Čo píšu anglickí konzervatívci o Ukrajine 6. Briti pošlú protilietadlové rakety.

Sberbank a Alfa Bank plánujú používať čínsky UnionPay, potom čo u nich skončili karty Visa a Mastercard. Existujú však obavy, že vylúčenie Ruska z medzinárodných finančných systémov, ako je Swift, spôsobí, že s pomocou Číny podporí konkurenčné systémy. Poľsko v utorok večer jednostranne vydalo vyhlásenie, v ktorom uviedlo, že ponúka svojich 28 lietadiel MiG-29 zo sovietskej éry, na ktorých by mohli lietať ukrajinskí piloti. Na oplátku za dar Poľska by USA "doplnili" svojho spojenca tým, že by mu poskytli stíhačky F-16. Poľskí predstavitelia o tom nehovorili ani s americkým ministrom zahraničných vecí Antony Blinkenom, ktorý tento plán odmietol. Nájsť iný spôsob, ako dostať lietadlá na Ukrajinu, bude na zozname pani Harrisovej, keď príde do Varšavy. Britský minister obrany Ben Wallace sa chystá poskytnúť Ukrajincom vysokorýchlostné raketové systémy Starstreak. Starstreak je najrýchlejšia raketa krátkeho dosahu typu zem-vzduch, ktorá je určená na ničenie stíhačiek a vrtuľníkov. Cieľové lietadlo nemá čas ukryť sa za budovami alebo uniknúť strele, ktorá sa pohybuje viac ako trojnásobnou rýchlosťou zvuku. Rusko chce, aby Ukrajina zastavila vojenské akcie, zmenila svoju ústavu tak, aby zakotvila neutralitu, uznala Krym za ruské územie a uznala separatistické republiky Doneck a Lugansk za nezávislé územia. Uviedol minister zahraničných vecí Ruska Sergej Lavrov. Dohoda, ktorá by bola pre Ukrajincov určite neprijateľná, by znamenala koniec ambícií krajiny vstúpiť do EÚ a NATO. Ale tiež koniec vojny, ale to si Británia ani Biden nepraje.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.